fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

342. Sk. No: 13/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 20:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Evlilik Aşamaları Nelerdir?

Evlilik insan yaşamında en önemli mihenk taşlarından biridir. Mutlu olmak en önemli nedendir.. Her insan yaşamı boyunca bu günü hayal ederek yaşar.
Ama çıkılan yol uzun bir yoldur ve evlenmek isteyenler bu yolun onları mutluluğa götüren yol olduğunun farkındadır.

İlk Büyük Adım: Kız İsteme

Evlenmek isteyen gençler çoğunlukla günümüzde önceden tanışmış, yaşamın her hangi bir noktasında karşılaşmış insanlardır. Karşılaşmaları ya aileleri aracılığı ile birlikte bir kızı görmeye gidip olmaktadır. Geleneksel yolun bu olmasına rağmen bazen de okul ya da çocukluk arkadaşları evlilik yoluna girebilmektedir.

Aile içinde bir tanışma ve kız isteme ritüeli sonrası evlilikleri aileler de onaylamış olur. işte tam bu noktadan sonra da evlilik yoluna tam olarak girilmiş sayılır. Önlerinde önemli bir yol açılan çiftler ve her iki aile de mutludurlar ama onları heyecanlı ve yorucu günler beklemektedir. Evlilik kararı almak kadar zor bir şey daha vardır. o da birbirinden farklı ailelerde yetişmiş iki insanın ve ailelerinin farklı geleneklerden olup aynı yolu birlikte yürümek zorunda olmalarıdır.

Nişan Evrenseldir

Her kültürde ailelerin tanışması farklı biçimde olur. Bu coğrafyada ailelerin tanışması ve kız istemesi belli geleneklere bağlıdır. Ama dünyanın her noktasında bu gelenekler değişiktir. Evlilik sürecine geçiş aşaması farklı şekillerde yaşanır.

Bu coğrafyada yaşayan insanlar ile tüm dünya bir noktada birleşmektedir. Tüm insanlar, dünyanın her noktasındaki insanlar evlilik teklifi sonrası nişanlanırlar.

Kısacası nişan her kültürde yaşanan bir olaydır. İki insanın başlangıçta farklı ailelerde yetişmesi sonucu bir çok farklı düşünce ve yaşantı biçimine sahip olması çok doğaldır. Bu farklılıklarını öğrenebilmek ve ortak bir yolda yürüyebilmek için ortak paydalar bulabilmek kolay bir iş değildir.

Peki bu nasıl başarılacaktır. Dışarıdan bakılınca çok zor görünmesine rağmen dünyada her şeyi başarmak için mutlaka bir yol vardır.

Başarının yolu insanların birbirine zaman tanımasıdır. Ailelerin ve evlenecek çiftlerin kaynaşması için zaman çok önemlidir.

Nişanı Tüm Dünyaya İlan Etmek

Evliliğe giren gençlerin insanların bunu tüm dünyaya açıklamak ya da sevinçlerini tüm dünyaya ilan etmek hakkı vardır. Doğal olarak tüm çiftler tüm toplum tarafından onaylanmak ve kabul görmek isterler.

Bunun en kolay yolu nişanı tüm sevdikleri insanların katıldığı bir davet ile yapmak ve nişanlarını ilan etmektir. Böylece birbirleriyle vakit geçirip birbirlerini tanıma fırsatı toplum tarafından onay görmüş olacaktır.

Bir çok anne ve babanın sevgili çocukları ile ilgili hayalleri vardır. Bu hayallerden biri de çocuklarının nişan ve nikah törenleriyle ilgili hayallerdir. Bu mutlu günlerinde yanlarında onlarda sevdikleri akraba ve dostları olsun istemektedir.

Nişana Davet

Evlenecek çiftlerin ve ailelerinin nişan törenine davet etmek istedikleri insanlara zarif bir davetiye ile bu çağrıyı yapmaları bir gelenektir. Tüm ailenin ama en önemlisi evlenecek çiftin ortak bir davetiye üzerinde anlaşması gerekecektir.

Gelin ve damat öncelikle davetiyede kullanılacak sözcükler ve davetiyenin görsel olarak nasıl bir davetiye olacağı konusunda anlaşacaktır. Ama bunu yaparken anne ve babalarını da kırmak istemezler. Onların beğenilerine de göz önünde bulundurmaya çalışırlar.

Ne kadar çok sayıda davetiye örneği olsa bile seçim çok zor olacaktır. Davetiye seçimi aslında yaşamın birebir  örneğidir. Ne kadar çok beğense bile çiftler diğerinin zevkine de önem verir. Hem kendi beğenilerine uygun olan davetiyeyi tercih etmek isterken, diğer bir taraftan da sevdikleri insanın beğenisine uygun olan bir davetiye de akılları kalır.

Ondan sonra da davetiye şekli ve renginde anlaşan çift davetiye metnine karar verir. hoş bir başlangıca davet metni seçmek isterler. Hayallerindeki her şeyi sözcüklere ve bir davetiye metnine sığdırmak elbette çok zordur.

Sıra Dışı İnsanlar Sıradan Şeyleri Sevemez

Sıra dışı insanların standart beğeniye uyan sıradan şeyleri sevemeyeceği gerçeği tüm insanlar tarafından bilinir. Elbette sıra dışı gelin ve damatların da sıradan bir davetiye konusunda anlaşmaları biraz değil oldukça zor bir iştir.

Bu yüzden defalarca kataloglar sayfa sayfa incelenecektir. Defalarca sil baştan aynı kataloglar gözden geçirilecektir. Bundan doğal bir şey yoktur. Önemli olan çıkılan bu yolda herkesin mutlu olabilmesidir. Ya da herkesi mutlu edebilecek bir davetiye üzerinde ortak karar alabilmektir.

Ortak bir yaşama başlamak üzere yola çıkan her çiftten ortak kararı alabilmeleri beklenmektedir. Aksi taktirde nasıl bu koca hayatı mutlu geçireceklerdir ki. Evlilik bir uzlaşma ve uzlaşılan şeyler hakkında mutlu olmak anlamına gelir.

Kolay Beğenen ve Hemen Mutlu Olanlar

Yukarıda söz edildiği gibi herkes zor karar vermez. Bazıları her şeyde en mükemmeli ararken bazıları da hemen her şeyi beğenmeye hazır olarak seçimlerini yapmaya kendilerini endekslemiştir. Bunun sebebi yaşadıkları her şeyi onları istediklerine götüren bir parke taşı olarak görmeleridir.
Bu yüzden kararlarını çok çabuk alırlar. Çok kısa zamanda gelecekteki eşleri ile uzlaşarak bir seçim yaparlar. Mutluluktur asıl amaçları, Geri kalan her şey onlar için teferruattır. Kendilerini mutsuz etmezler. Huzurla her tercihi yaparlar ve dönüp baktıklarında seçimlerinin hatalı olduğu hissine hiç kapılmazlar. Bu tip insanlar hem kendilerini hem de çevrelerini mutlu etmeyi başarırlar. Huzur bulaşıcıdır.

Mutluluğa Giden Son Adımlar

Nişandan sonra hemen evlilik ile ilgili işler başlar. Ev döşemek, çeyizlerin yerleştirilmesi, gelinlik ve damatlık seçimi, kına günü hazırlıkları, nikah davetiyeleri ve davetiyelerin dağıtılması, sayısız iş vardır. Gerçekten hem zor hem de yorucu işlerdir.

Tabi ki mutlu olmak için bu kadar zahmet çok normaldir. Hayatta en çok istenen şey mutluluk olduğuna göre bu zahmetler de istenerek katlanılan işlerdir.

En güzeli yaşamın bu önemli aşamasının keyfini çıkartmaktır. Evet oldukça yoğun bir dönemdir. Çiftler ve aileleri çok çok yorulacaktır. Ama sonunda böyle büyük bir kavuşmanın gerçekleşeceği bir yolda ilerlenmektedir. Mutluluk ve mutluluk yolunda ilerlemek gerçekten de emek ve yorgunluk gerektirmektedir.

Son Trendler Ve Özgün

Nasıl gelinlik ve damatlık konusunda son trendler takip edilmek isteniliyorsa davetiyeler konusunda da çiftler hem özgün bir davetiye talep eder. Hem de son trend bir davetiye ile misafirlerini o mutlu günlerine davet etmek isterler.

Klasik ya da son trend, her türlü beğeni ve isteğe bir küçük kağıt üzerinde uymak zoru başarabilmektedir. Aynı zamanda bu zoru davetiye defalarca başarmak zorundadır. Çünkü her gün yüzlerce çift evlilik yoluna girmektedir. Bu girdikleri yolda hepsi ilerlerken istekleri ve hayallerinin gerçekleşmesini isterler. Elbette bu onların hakkıdır. Davetiye sektörü bu yolsa sayısız ürün ile kullanıcıların karşısındadır.

Bir Mutluluk Dileği Daha

Bütün bu koşuşturmalar yorgunluklar mutluluk ile sona erecektir. Sırf evlenecek gelin ve damat ile aileleri değil aynı zamanda koca bir ordu kadar insan da onların mutluluğu için çalışmaktadır. Gelinlik damatlık üreticisinden, davetiye tasarımcısına kadar herkesin bu çorbada tuzu vardır.

Evlilik sektöründe tüm üretici ve çalışan evlilik yolunda ilerleyen her yaştan insana sonsuz mutluluk dilekleri ile çalışmaktadır. Eğer gelin ve damatların isteklerini yerine getirmekte başarılı olurlarsa onlar da kendilerini mutlu hissedeceklerdir.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Sünnet Mevlidi Davetiyesi Nasıl Olur?

Sünnet Mevlidi Davetiyesi Nasıl Olur?Sünnet mevlidi, ülkemizde sıklıkla yerine getirilen adetlerden bir tanesidir. Sünnet olan çocuklara yapılan bir organizasyondur. Sünnet mevlidi, geçmiş yıllarda aile arasında yapılan bir organizasyondu. Ancak son yıllarda geniş mekanlarda yapılan ve birçok kişinin davet edildiği bir gün haline geldi. Sünnet mevlidi yapan bireyler,...

SEDEF SÜNNET-6207

SEDEF SÜNNET-6207DAVETİYE ÖZELLİKLERİ ...

En Popüler Düğün Davetiyesi Modelleri Hangileridir?

En Popüler Düğün Davetiyesi Modelleri Hangileridir?Davetiye seçiminde en büyük etken genellikle gelinler olmaktadır. Düğün ile ilgili diğer hazırlıklar ile ilgilenen gelinler davetiye seçiminde de belirleyici rol oynamaktadır. Bu noktada gelinlerin birçoğu seçim esnasında en çok satan popüler ürünleri dikkate almakta ve o doğrultuda seçim yapmaktadır. Bunun sebebi düğün davetiye...