fbpx WHATSAPP'DAN BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

İmaret Mah. 144. Sk No: 12/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Düğün Salonu / Mekanı Seçimi Nasıl Yapılır ?

düğün mekanıTürkiye’de son dönemde hem organizasyon şirketleri sayesinde hem de pek çok firma aracılığı ile düğünlerin kalitesi şüphesiz artmaya başladı, ancak genel olarak organizasyon şirketlerinin çalışma prensibinden bihaber insanların da olduğu aşikar.

Örneğin, düğün salonu seçimi; kesinlikle organizasyon şirketine bırakılmaması gereken bir durum ve bunun yanında dikkat etmeniz gereken pek çok şey de mevcut.

Bugünkü yazımızın başlığı, düğün salonu yahut mekânı seçerken dikkat etmeniz gerekenler. Düğün salonu seçiminizi gerçekleştirirken sizin için de, aileniz için de önemli olan pek çok etmenden haberdar değilseniz; muhakkak yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

düğün salonu seçmek

1. Organizasyon Şirketini Dinlemek, Ancak Körü Körüne Uymamak

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, günümüzde küçük çaplı yahut büyük çaplı fark etmeksizin pek çok organizasyon şirketi bulunuyor ve bu şirketler tarafınıza olabildiğince hızlı, güncel hizmet vermeye çalışıyorlar ancak bu hizmetler çoğu zaman anlaşmalı yerler aracılığı ile gerçekleştiriliyor; yani, bir organizasyon şirketi anlaşmalı olduğu düğün salonundan öteye gitmek, başka bir düğün salonu ile anlaşmak istemiyor.

Oysa, düzgün bir organizasyon şirketinin büyük bir mekân portföyünün olması gerekir ve siz de buna dair dilediğinizce, en önemlisi özgürce seçimlerinizi gerçekleştirmelisiniz. Bakıldığında, eğer spesifik bir yer seçiminiz varsa, kesinlikle bu seçime sadık kalarak, organizasyon şirketinizin bu salon yahut mekân ile gerekli her şeyi konuşmasını talep etmeniz, sizin en doğal hakkınızdır.

düğün salonu2. Mevsime Göre Mekan Seçmek

En önemli durumlardan bir tanesi de bu. Türkiye’de çetin kış şartları oluşan pek çok şehir mevcut ve o güne dair hava durumuna sahip olsanız bile, sabahında açan güneş; birkaç saat içerisinde kara bulutlar tarafından hemencecik kapanabiliyor. Dolayısı ile özellikle kış günlerinde, mekân seçimlerinde açık hava kullanmanız, kesinlikle yersiz olacaktır.

Bunun dışında, yazın kır düğünü tarzında bir düğün planlamanız var ise; bunun için de gerekli tüm durumları, hava durumu dahilinde organizasyon şirketinizle görüşmeniz; hatta mümkünse, yağmur gibi durumlarda içeriye geçebileceğiniz bir mekân ile anlaşma sağlamanız örneğin, yararınızadır.

3. Davetlilere Göre Mekan Seçmek

Şüphesiz, bu sizin düğününüz ve seçimleriniz kesinlikle sizin zevklerinize uyum sağlamalı; ancak, davetlilerinizi de düşünmek, her zaman yararlı bir durum, zira onların eğlenmesi de; sizin eğlencenize eğlence katılmasını kesinlikle sağlayacaktır. Bildiğiniz gibi düğün öncesi hazırlıklarda davetli listesi muhakkak tutulur ve belli bir sayı belirlenir. Siz de, bu sayıya göre olabildiğince düzgün bir biçimde hazırlık yapıp, bu sayının dışına çıkmamalısınız. Bunun yanında, bu sayıya göre bir mekân seçimi yapmanız ve yaş ortalamasını da baz alarak mekânın açık yahut kapalı olmasını sağlamanız, çok güzel bir düğün atmosferinin oluşmasına ön ayak olacaktır.

Örneğin, hem açık hem de kapalı alanları bulunan mekânlar, her yaş grubu için biçilmiş kaftan olabilirler.

mekan seçimi4. Maddiyata Göre Mekan Seçmek

Elbette, en önemli durumlardan biri de bu. Çok beğendiğiniz bir mekân olabilir, ancak düğün öncesi muhakkak masraflarınızı planlamalı ve bu masrafların içerisine muhakkak balayı gibi etmenleri de katmalısınız. Bakıldığında, günümüzde en önemli problemler ve kısa süreli evlilikler, maddi durumlar hasebiyle çıkabiliyor; oysa, planlı ve programlı olmanız halinde, sadece mekân seçimi konusunda değil, aynı zamanda sonrasında da doğru kararlar verebilir ve mutlu bir evlilik sürebilirsiniz.

Kısaca, yukarıdaki dört etmene muhakkak dikkat etmeniz, olabildiğince hakkınızı aramanız, mantıklı olmanız ve elbette ayağınızı yorganınıza göre uzatıp iyi araştırmalar yapmanız gerekiyor.

Mert Davetiye ailesi olarak sizlere mutluluklar dileriz (:

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Sünnet Öncesinde Çocuklarınız İçin Öneriler

Sünnet Öncesinde Çocuklarınız İçin ÖnerilerSünnet, günümüzde pek çok çocuğun korkulu rüyası. Operasyon gününe kadar, elbette yaparım, yapmam gerekiyor diyen çocuklar, genelde operasyon gününde yahut operasyon başlamadan vurulan uyuşturucudan hemen sonra; kesinlikle sünnet olmak istemiyorlar. Bakıldığında, bunu aşmak için pek fazla yol yok ve çocukların özellikle uyuşturucu...

İtalya’da Balayı İçin En Romantik Öneriler

İtalya’da Balayı İçin En Romantik ÖnerilerDünya evine girdikten sonra, eşinizle birlikte tüm düğün stresini üzerinizden atmak için rota olarak İtalya’ya mı karar verdiniz? Romantik şehirleri de içinde barındıran İtalya, balayı için de iyi bir seçenek! Avrupa’da balayı denildiğinde, İtalya ve Fransa her zaman ilk akla gelen yerlerdir. İtalya’nın bu konuda...

Düğün Gününe Nasıl Hazırlanılır? Gelinlik İçin Güzellik Rehberi

Düğün Gününe Nasıl Hazırlanılır? Gelinlik İçin Güzellik Rehberi“Gelin ışıltısı”, yalnızca sağlıkla değil, mutlulukla da ilgili hale gelen popüler bir kavramdır. Ancak bu ışıltıyı sağlamak için planlama, zaman ve hazırlık gereklidir. Yanağınızdaki o çirkin lekeye bakıyorsanız ve cildinizin rüyalarınızdaki kadar güzel olmasını istiyorsanız, tekrar düşünün. Siz de başarabilirsiniz!...