fbpx

Çeltek Mh. No:38/B Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 20:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Düğün Salonu / Mekanı Seçimi Nasıl Yapılır ?

düğün mekanıTürkiye’de son dönemde hem organizasyon şirketleri sayesinde hem de pek çok firma aracılığı ile düğünlerin kalitesi şüphesiz artmaya başladı, ancak genel olarak organizasyon şirketlerinin çalışma prensibinden bihaber insanların da olduğu aşikar.

Örneğin, düğün salonu seçimi; kesinlikle organizasyon şirketine bırakılmaması gereken bir durum ve bunun yanında dikkat etmeniz gereken pek çok şey de mevcut.

Bugünkü yazımızın başlığı, düğün salonu yahut mekânı seçerken dikkat etmeniz gerekenler. Düğün salonu seçiminizi gerçekleştirirken sizin için de, aileniz için de önemli olan pek çok etmenden haberdar değilseniz; muhakkak yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz.

düğün salonu seçmek

1. Organizasyon Şirketini Dinlemek, Ancak Körü Körüne Uymamak

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, günümüzde küçük çaplı yahut büyük çaplı fark etmeksizin pek çok organizasyon şirketi bulunuyor ve bu şirketler tarafınıza olabildiğince hızlı, güncel hizmet vermeye çalışıyorlar ancak bu hizmetler çoğu zaman anlaşmalı yerler aracılığı ile gerçekleştiriliyor; yani, bir organizasyon şirketi anlaşmalı olduğu düğün salonundan öteye gitmek, başka bir düğün salonu ile anlaşmak istemiyor.

Oysa, düzgün bir organizasyon şirketinin büyük bir mekân portföyünün olması gerekir ve siz de buna dair dilediğinizce, en önemlisi özgürce seçimlerinizi gerçekleştirmelisiniz. Bakıldığında, eğer spesifik bir yer seçiminiz varsa, kesinlikle bu seçime sadık kalarak, organizasyon şirketinizin bu salon yahut mekân ile gerekli her şeyi konuşmasını talep etmeniz, sizin en doğal hakkınızdır.

düğün salonu2. Mevsime Göre Mekan Seçmek

En önemli durumlardan bir tanesi de bu. Türkiye’de çetin kış şartları oluşan pek çok şehir mevcut ve o güne dair hava durumuna sahip olsanız bile, sabahında açan güneş; birkaç saat içerisinde kara bulutlar tarafından hemencecik kapanabiliyor. Dolayısı ile özellikle kış günlerinde, mekân seçimlerinde açık hava kullanmanız, kesinlikle yersiz olacaktır.

Bunun dışında, yazın kır düğünü tarzında bir düğün planlamanız var ise; bunun için de gerekli tüm durumları, hava durumu dahilinde organizasyon şirketinizle görüşmeniz; hatta mümkünse, yağmur gibi durumlarda içeriye geçebileceğiniz bir mekân ile anlaşma sağlamanız örneğin, yararınızadır.

3. Davetlilere Göre Mekan Seçmek

Şüphesiz, bu sizin düğününüz ve seçimleriniz kesinlikle sizin zevklerinize uyum sağlamalı; ancak, davetlilerinizi de düşünmek, her zaman yararlı bir durum, zira onların eğlenmesi de; sizin eğlencenize eğlence katılmasını kesinlikle sağlayacaktır. Bildiğiniz gibi düğün öncesi hazırlıklarda davetli listesi muhakkak tutulur ve belli bir sayı belirlenir. Siz de, bu sayıya göre olabildiğince düzgün bir biçimde hazırlık yapıp, bu sayının dışına çıkmamalısınız. Bunun yanında, bu sayıya göre bir mekân seçimi yapmanız ve yaş ortalamasını da baz alarak mekânın açık yahut kapalı olmasını sağlamanız, çok güzel bir düğün atmosferinin oluşmasına ön ayak olacaktır.

Örneğin, hem açık hem de kapalı alanları bulunan mekânlar, her yaş grubu için biçilmiş kaftan olabilirler.

mekan seçimi4. Maddiyata Göre Mekan Seçmek

Elbette, en önemli durumlardan biri de bu. Çok beğendiğiniz bir mekân olabilir, ancak düğün öncesi muhakkak masraflarınızı planlamalı ve bu masrafların içerisine muhakkak balayı gibi etmenleri de katmalısınız. Bakıldığında, günümüzde en önemli problemler ve kısa süreli evlilikler, maddi durumlar hasebiyle çıkabiliyor; oysa, planlı ve programlı olmanız halinde, sadece mekân seçimi konusunda değil, aynı zamanda sonrasında da doğru kararlar verebilir ve mutlu bir evlilik sürebilirsiniz.

Kısaca, yukarıdaki dört etmene muhakkak dikkat etmeniz, olabildiğince hakkınızı aramanız, mantıklı olmanız ve elbette ayağınızı yorganınıza göre uzatıp iyi araştırmalar yapmanız gerekiyor.

Mert Davetiye ailesi olarak sizlere mutluluklar dileriz (:

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Tüm Dünyadan Düğün Gelenekleri

Tüm Dünyadan Düğün GelenekleriEvlenmek için yapılan, genel olarak geleneksel yönleri de bulunan müziği, eğlencesi de olan evlenme törenine düğün adını vermekteyiz. TÜRKİYE’DE İLGİNÇ DÜĞÜN GELENEKLERİ Artık eskisi kadar geleneklere itibar edilmese de Anadolu’da hala ilginç düğün geleneklerini sürdüren yerler bulunmaktadır. Yazımızda ilginç...

Yurt Dışında Düğün Yapılır Mı? Yurt Dışında Evlenmek

Yurt Dışında Düğün Yapılır Mı? Yurt Dışında EvlenmekYurt dışında evlenme fikri, evlenmeyi düşünen pek çok kişi için oldukça cazip görünür. Burada önünüzde iki seçenek olacak, ya sizin, ailenizin ve sevdiklerinizin yaşadığı şehirde büyük bir düğün, ya da daha küçük bir grup ile yurt dışında düğün yapmak. Kalabalık düğünlerden hoşlanıyorsanız ve bu mutluluğunuzu...

Düğün Sırasında Uyulması Gereken Bazı Gelenekler

Düğün Sırasında Uyulması Gereken Bazı GeleneklerÖzellikle eski zamanlarda oluşturulan ve günümüzde kadar getirilen pek çok düğün kuralı ve geleneğinin mevcut olduğu biliniyor. Bakıldığında, kurallar her zaman yıkılmak için olduğundan; genelde günümüzde, modern düğünlerde, gençler bu kurallara pek de uymuyorlar ancak gelenekler, özellikle eğlenceli olanlar, gerçekleştirilmeye...