fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

Mansurdede Mah. 99. Sk. No:4/A Merkez/Karaman 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

İstenilen Davetiye Ulaşmak İçin Gerekenler

Davetiyeler kişilerin etkinliklerini sevdiği ya da katılım sağlamasını istedikleri kişilerin gelmesini istedikleri zaman bir ürün aracılığı ile ulaştırmayı sağlar. Bu anlamda davetiyelerde dikkate alınması gereken konular vardır. Bunların temel unsurları bulunmaktadır. Bu unsurlar ve tasarım fikirleri aşağıda ayrıntılı olarak ifade edilmiştir.

Davetiye Yazıları

Farklı davetiyeler, tasarımları ve renkleriyle oldukça canlı olmasının yanında üzerinde yazan davetiye yazıları ile yeni niteliğe sahip olabilir. Bu tasarımda davetiye sözleri tamamen çiftlerin veya etkinlik yapacak olan kişinin tercihine bağlıdır ve davetliler için düğün sahibi gelin ve damadın veya etkinlik sahibinin çağrısını içerir.

Davetiye Modelleri

Davetiye modelleri birden fazla tarzda oluşturulabilir. Bu seçenek kullanıcının tercihine bağlı olarak oluşur. Bunun yanında bütçeyle beraber değerlendirmeye alınarak davetiye işlemi gerçekleştirilebilir. Klasik düğün davetiyesi tasarımlarına göre eski tarzda ya da özel tasarımlarıyla farklı davetiye modelleri oluşabilecek bir ayrıntıdır. Farklı düğün davetiyelerinden son zamanlarda en çok tercih edilen modelleri şöyle sıralamak mümkün: İlginç cümlelerde yüzde tebessüm ettiren, antibiyotik gibi dikdörtgen tarzda veya karikatür içeren özel tasarımlar oluşturularak gönderim yapılabilir.

Üzerinde karikatürler olan hazır davetiye örnekleri olduğu gibi, butik düğün davetiyesi tasarımı yapan yerler de karikatürlü davetiyeler bulunmaktadır. Karikatür içeren düğün davetiyelerinden tercih edilenlerinden biri çiftlerin fotoğraflarından ilham alarak tasarlanan davetiye modelleridir. Birçok tasarımcı bu konuda çok eğlenceli sözleri ve işleri bulunmaktadır.

Her ne kadar zaman içerisinde süslemeleri, üzerinde yazan yazıları, sözleri, kullanılan renkleri değişiklik gösterse de genel çizgisi ve tasarımları klasik davetiyeler arasındadır. Klasik düğün davetiyeleri genellikle minimal bir düzene sahiptir. Bu davetiye modelleri, sim ya da yıldız ayrıntıları ve baskısında kullanılan davetiler de oluşturulabilir. Klasik davetiye örnekleri genellikle uçuk pastel tonlarda arka planlara ya da kırık beyaz renkte oluşturulur.

Baskı yapılan kağıdın kalitesi, zarf boyutu ya da zarf tercih edilip edilmeyeceğin göre fiyatları değişkenlik gösteren klasik düğün davetiyelerini her bütçeye uygun çeşitlilikte davetiye bulmak mümkündür. İster pahalı ister ucuz davetiye olsun her bütçede davetiye bulmak mümkündür.
Sade düğün davetiyesi örnekleri esasında tıpkı klasik davetiyeler genel olarak tercih edilen bir davetiye modelidir.

Ucuz pahalı neredeyse her bütçeye uygun fiyatları bulunan bu davetiyeler genellikle pastel tonlarda tercih edilir. İnci, sedef veya kurdele detaylı, istiridye tasarımlı, ya da hafif simli davetiyeler genel kullanıma uygundur.

Düğün Davetiyesi

Düğün davetiyesi fiyatları, davetiye zarfı ve duyuru metninin kağıt kalitesine, tasarımına, üzerinde kullanılan desenlerin özgünlüğüne göre değişmektedir. Dolayısıyla davetiye için ödeyebilecek fiyatları aşağı yukarı da olsa belirlemek, istenmeyen durumlarla karşılaşmanızı engelleyecek ve en uygun davetiyeye karar vermenize olanak sağlayacaktır.

Nişan Davetiyesi

Düğün davetiyesine benzemektedir. Arasındaki fark nişanın düğünden önce olması dolayısıyla düğün davetiyesinden daha ön planda bulunmaması gerektiğidir. Nişan davetiyesinde nişan yapılacak olan yerin adı, saati ve konumu bulunur. Bunun yanında çiftlerin ve ailelerinin isimleri ve davetlilerin nişan gününde bulunmasını beklediklerini yazan bir yazı bulunur.

Nişan veya Düğün Davetiyesi Modelleri Belirlenirken Dikkat Edilecek Konular

Bir düğün veya nişan davetiyesi konusunda karar vermeden önce, davet mektubu için ayrılacak fiyatın önceden belirlenmesi seçimi daraltabilir ve düğün masraflarını azaltabilir. Düğün veya nişan davetiyeleri hakkında fikir edinmek için, fiyatlar ve türler hakkında bilgi veren sitelerden yardım alarak ortalama bir fiyat belirlenmelidir. Davetiye seçimi yapılırken ön inceleme ile hangi tarzda davetiye istendiğine karar verilerek zaman tasarrufu sağlanabilir.

Yukarıda verilen kapsamlar doğrultusunda davetiye oluşturulmak istenirken dikkate alınması gereken konular ifade edilmiştir. Gerekli inceleme ve detaylar uyguladıktan sonra kişi tercihleri de göz önünde bulundurularak yapıldığı taktirde istenen sonuç elde edilmiş olur.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

En Güzel 3 Davetiye Modeli

En Güzel 3 Davetiye Modeli Davetiye; düğün, nişan, açılış, konferans gibi çeşitli etkinliklere katılması istenen kişilere yönelik hazırlanan ve davet amaçlı yazılan, görselli kısa yazılardır. Kişilerin davet edilmesi amacıyla özel bir şekilde hazırlanan davetiyeler, çok çeşitli seçeneklerde insanların beğenisine sunulmaktadır. Fotoğraflı davetiyeler,...

Nişan Davetiyesi Nasıl Olmalıdır?

Nişan Davetiyesi Nasıl Olmalıdır?Günümüzde artık çiftler yalnızca düğünleri için değil aynı zamanda nişanları için de davetiyeler hazırlatarak sevdiklerine ulaştırıyorlar. Böyle olunca da nişan olmadan hemen önce bir de nişan davetiyesi için araştırmalara başlıyorlar. Ancak bu araştırmaları esnasında ne yazık ki çoğu zaman oldukça zorlu bir süreçten...

Evlilik İçin Yapılması Gereken Yasal İşlemler Rehberi

Evlilik İçin Yapılması Gereken Yasal İşlemler RehberiTürkiye’de, yıl içerisinde genelde 600 binden fazla kişi dünya evine giriyor ve huzur dolu evlilikleri için adım atmak istiyorlar. Bu da elbette nikâhtan ve düğünden geçiyor. Düğün olayı iyi güzel de, nikâh öncesindeki bürokratik pek çok iş sizi çok yorabiliyor. Bu yazımızda, evlilik için yahut nikâh için yapılması...