fbpx WHATSAPP'DAN BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

İmaret Mah. 144. Sk No: 12/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Kaliteli Gelinlik Seçimi Rehberi

Gelinlik SeçimiEvlilik, çok önemli bir mefhum ve günümüzde yepyeni geleneklerle “düğün tazeleme” etkinlikleri düzenlense de; hiçbiri şüphe yok ki ilk düğün kadar değerli değil. Erkek tarafının pek de endişelenmediği yahut endişelendiğini olabildiğince belli etmemeye çalıştığı o günlerde; en çok endişeli ve tedirgin görünen taraf; şüphe yok ki kadın tarafı olmakta. Ne giyeceğim, nasıl bir gelinliğim olacak ve daha pek çok mefhum, gelinlerin genelde tatlı telaşlarının başlıcaları oluyor. Peki, bir gelinliğin nasıl seçilebileceği hakkında her gelin yeterli düzeyde bilgi sahibi mi? Bugünkü yazımızda sizler için, kaliteli bir gelinlik nasıl seçilir sorusunu cevaplamaya çalışacağız. Siz de, henüz evlenecekseniz ve evlilik arifesinde olabildiğince güzel bir gelinlik seçmek istiyorsanız; yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

1. Modayı Takip Edin

Moda, günümüzün en önemli akımlarından bir tanesi ve pek çok gelinin de sıklıkla takip ettiği bir akım olduğu aşikâr, ancak pek çok gelinin moda mefhumundan çok uzak olduğu da bir gerçek. Modayı güncel olarak takip etmek ve yılın gelinliklerini olabildiğince güncel bir biçimde incelemek, kesinlikle kaliteli gelinlik seçme konusunda ana durumlardan bir tanesi. Bunun için, güncel gelinlik yahut düğün dergilerini takip edebilirsiniz; nihayetinde, evlilik kararı ve süreci hemen başlayacak bir süreç değil ve evliliğinizin kesinleştiği günlerde bu dergileri takip etmeye başlamanız, ilerleyen aylarda çok rahat bir seçim yapmanıza olanak sağlayacaktır.

2. Kendinize Yakışanı Giyin

Kaliteli bir gelinlik nasıl mı seçilir? Kendinize olabildiğince yakışanı giyerek elbette. Baktığımızda, sırf “moda” diye pek çok gelinin karakterine ve düğün mekânına uymayan gelinlikler tasarlattıklarına da şahitlik ediyoruz, elbette; kendinize yakıştırmış olabilirsiniz ancak kır düğününde olabildiğince kapalı bir gelinlik, takdir edersiniz ki yersiz olacaktır. Sırf moda diye böyle bir seçime gitmek de keza öyle. Bu sebepten, tavsiyemiz; kendinize ve düğününüze olabildiğince yakıştırdığınız ve bunun yanında birinci maddeye, yani modaya uygun bir gelinlik tasarlatmanız yönünde olacaktır.

3. İyi Bir Terzi Seçimi Yapın

Günümüzde pek çok gelin bunu yapıyor ancak hatırlatmakta şüphe yok ki fayda var; iyi bir terzi seçimi; düğünde olabildiğince ihtişamlı ve dilediğiniz gibi görünebilmeniz için ana etmenlerden bir tanesidir. Bu sebepten, şehrinizdeki en iyi terzilerden randevu alarak olabildiğince hemen hepsiyle görüştükten sonra, kendinizce kararınızı verin. Sırf iyi referansları var diye bir terziye gidebilirsiniz ancak görüşme yapmadan anlaşma yapmak, birkaç görüşmeden sonra uyuşmazlıkların doğmasına sebep olabilir; bu sebepten, iyi bir terzi seçimi yaparken olabildiğince birebir görüşmeler yapmanızı tavsiye ediyoruz.

gelinlik modelleri

4. Dikişlere Dikkat Edin

Gelinlik, düğün içerisinde sadece bir kez giyinecek ve olabildiğince kusursuz olmasını isteyeceğiniz bir kıyafet tipi ve şüphe yok ki bu durumda, terzinin dikiş tarzına ve estetik görüşlerine de önem vermeniz gerekiyor. Etrafınızda, bu işi iyi bilen insanların kurulu olduğu bir cemiyet ile provalara gidebilir ve onların da görüşlerini alarak kısa bir süre içerisinde rahatlıkla kalıbınıza uygun dikişlerin terzi tarafından oluşturulabilmesini sağlayabilirsiniz; elbette, dikişlerin kalitesinin de çok önemli olduğunun altını çizmekte fayda var. Kaliteli ve ideal bir gelinlik nasıl seçilir? Sorusunun en önemli cevaplarından ve adımlarından bir tanesi, dikiş konusudur.

5. Rahat Hissedin

Gelinliğiniz, sizi rahat hissettirmelidir; bu sebepten hem kalıbınıza hem de bedeninize uygun olacak şekilde dikim yaptırdıktan sonra, birkaç kez provaya gitmenizde fayda görüyoruz. Ek olarak, sırf o güne özel olsun diye rahatsız hissedebileceğiniz bir gelinlik tasarlatmak, size acıdan başka bir şey kazandırmayacaktır.

Unutmayın, önem arz ediyorsunuz.

Mutluluklar!

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Organizatör İle Buluşmanızdan Ne Beklemelisiniz?

Organizatör İle Buluşmanızdan Ne Beklemelisiniz? Düğün programınızda başarıya giden yol, doğru organizatör ile anlaşmaktan geçiyor. Peki, seçiminizi yapmaya çalışırken, ilk buluşmadan neler beklemelisiniz?  Organizatörler; düğünün konsepti ya da büyüklüğü ne olursan olsun, düğün planlama sürecindeki stresinizi hafifletmeye yardımcı olur. Bir düğün planlamak, birçok...

Yeni Evli Çiftlere Tavsiyeler

Yeni Evli Çiftlere TavsiyelerUzun yıllar sevgili olarak beraberliklerini sürdüren çiftler dahi evlendikten sonra aynı eve girdiklerinde anlaşamayarak boşanma aşamalarına gelmektedirler. Evliliğin aslında bir sabır işi olduğunu, çiftlerin yaşayarak zamanla birbirlerini daha yakından tanıyabildiklerini söyleyebiliriz. Bu yazımız içerisinde genel olarak Yeni...

Düğün Davetiyelerinde Tema Seçimi

Düğün Davetiyelerinde Tema SeçimiDüğün hazırlıklarının önemli detaylarından bir tanesi de düğün davetiyesidir. Düğüne davet edilecek kişileri bilgilendirmek amaçlı hazırlanan düğün davetiyeleri, günümüzde bir anı olarak da saklanabilmektedir. Bu sebeple seçilecek olan düğün davetiyesinin önemi daha da artmaktadır. Ayrıca günümüzde düğün için...