fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

Mansurdede Mah. 99. Sk. No:4/A Merkez/Karaman 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Karikatürlü Davetiye Seçimi

Davetiye insanların mutluluğunu paylaşmak için insanlara yapılan bir davet şeklidir. Davetiye sayesinde insanlar bu mutlu günlerini kişilerle paylaşırlar. Nişan, düğün, seminer, açılış gibi etkinliklere katılması istenilen kişilere duyurmak ve fotoğraflı kısa mektuplardır. Davetiye seçimi yapılırken seçeceğiniz yere uygun olmalıdır.

Davetiyede kim, kimi, nereye ve ne zaman davet ettiğine dair tüm bilgiler davetiyede yer almalıdır. Davetiyeler de saygılı ve nazik bir üslup kullanılmalıdır. İmla kılavuzlarına dikkat edilmelidir. Davetiyeler kişiyi yansıtacağından yapacağınız organizasyona uygun davetiye seçimleri yapılmalıdır. Nerede yapacağınıza dair tüm adres bilgilerinin net bir şekilde yer alması gerekir.

Davetiye Özellikleri

Davetiyeler kişilerin kendini tanıtır ve gösterir. Davetiye seçimi oldukça özenli olmalıdır. Konuklar davetiyeye baktıklarında ne kadar özenli tertipli olduklarını anlamalıdırlar. Davetiye seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı özellikler vardır. Bu özellikleri şöyle sıralayabiliriz.

Bunlar;

 • Davetiyenin içeriğinde ki yazı kısa ve net olmalıdır. Gereksiz cümlelere yer verilmemelidir.
 • Kişilerin nasıl davete katılacağı davetiyede belirtilmesi gerekir.
 • Davetiyeye davetiyenin yeri, zamanı belirtilmelidir.
 • Oldukça nazik bir üslup ve saygıyla yazılmalıdır.
 • Davetin türüne, cinsine göre özel olarak hazırlanılmış kağıda basılır. Gerekli olduğu zamanda el yazısı ile yazıla bilinir.
 • Davete kim davet etmiş ise o kişinin adı ve kurumun adı yazılması gerekir.
 • Gerektiği zaman davetiyeye gelinip gelinmeyeceğine dair notu ve telefon numarası yazılmalıdır.
 • Doğru, açık ve net bir üslup kullanılmalıdır.
 • Yazım ve imla kurallarına davetiyede dikkat edilmesi gerekir.

Davetiyeler de bu özelliklere dikkat edilmesi gerekir. Renklere ve doğru tasarımının olmasına da dikkat edilmesi gerekir. Davetin kaç kişilik olduğu, özel kıyafet giyilecek ise onu, çocuk davete getirilmesi gerekirse onu yani tüm detaylı bilgilerin davetiyede yer alması gerekir.

Karikatürlü Davetiye Seçimi

Karikatürlü Davetiye Seçimi

Davetiye Çeşitleri Nelerdir?

Davetiyeler birçok organizasyon için kullanılan materyallerdir. Davetiyeler hangi organizasyon için kullanılacak ise ona göre seçim yapılması gerekir. Mesela bir sünnet düğününe nişan davetiyesi uygun olmaz. Seçimi doğru bir şekilde yapılmalıdır. Davetiye çeşitleri bulunmaktadır. Bu davetiye çeşitlerini şöyle sıralamak mümkündür. Bunlar,

 • Söz davetiyesi
 • Nişan davetiyesi
 • Kına gecesi davetiyesi
 • Düğün davetiyesi
 • Sünnet düğünü davetiyesi
 • Toplantı davetiyesi
 • Seminer davetiyesi
 • Açılış davetiyesi

Daha birçok davetiye çeşitleri bulunmaktadır. Yapacağınız organizasyona uygun seçimler yapmanız gerekir. Yanlış seçimler kişilerin gözünde saygınlığınızı düşürür.

Düğün Davetiyeleri

Düğün kişilerin hayatlarında özel bir güne sahiptir. Çiftler kendi seçimlerine ve konseptlerine uygun davetiye modelleri seçerler. Düğün kır düğünü olacak ise daha çiçekli ve gösterişli davetiyeler tercih edilir. Fakat düğün salonda yapılacak ise daha sade bir davetiye seçimi düğün konseptine uygun olacaktır. Düğün davetiyelerine gerekli bilgiler yazılmalıdır. Düğünde nikâh, mevlit olacak ise bu bilgiler yazım ve imla kurallarına uygun bir şekilde yazılması gerekir. Nikâh ve mevlit yer almayacaksa bu bilgiler davetiyede yer almamalıdır. Kişileri yanlış yönlendirmemek gerekir.

Karikatürlü Davetiye

Hayatınızın özel anlarından biri olan evlilik veya sünnet düğünü için eğlenceli, dikkat çekici, özel, komik, yaratıcı tasarımlar arayanlar için karikatür davetiye seçimi yapılır. Davetliler bu karikatür davetiyeyi gördüklerinde yaratıcı ve dikkat çekici olduğunuzu hemen anlayacaklardır. Oldukça eğlenceli bir davetiyelerdir. Bu karikatür davetiyeleri istediğiniz boyutta alıp duvara asma şansına da sahipsiniz. Birbirinden özek karikatürlü gelin ve damat modelleri bulmak mümkündür.

Tüm bu davetiye çeşitlerine ve karikatür davetiye il ilgili her şeye mert davetiye web sitesinde bulabilirsiniz. Sitede istediğiniz her çeşit davetiye modellerini veya özel tasarımlar ile farklılık yaratacak davetiye çeşitlerini bulmanız mümkündür.

 

 

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Uygun Davetiye Modelleri

Uygun Davetiye ModelleriDavetiyeler davetlerin olmazsa olmazıdır. Ve günümüzün davetiyeleri sıradanlıktan tamamen uzak ilgi çekici ve göz zevkine daha çok hitap eden davetiye modelleri modadır. Bu modeller ne kadar çok dikkat çekici ise bir o kadar pahalı olabiliyor. Ancak düğün için yapılan onca alışverişin yanında bir de davetiye alışverişi çoğu...

Küçük Beylerin Büyük Günü

Küçük Beylerin Büyük GünüAnne babaların erkek çocukları için en büyük hayallerinden biri olan sünnet törenleri için hazırlanan birbirinden harika davetiye örnekleri, bu özel gününüzde sürekli saklayacağınız bir hatıra olacak. En ilginç ve akılda kalıcı sünnet davetiyesi ve mesajlar için online sitelerden faydalanabilirsiniz. Sünnet davetiyesi bastırmak...

Mutluluğu Davetiye Modelleri ile Paylaşın

Mutluluğu Davetiye Modelleri ile Paylaşındavetiye modelleri Çiftler beraberlik sözünü vereceği en özel günlerinde sevdiklerini ve ailelerini yanında görmek ister. O hâlde misafirlere dağıtıcak sizin tarzınızı yansıtan bir davetiye misafirinizin bu etkinlikten haberi olacağı ilk andır. Bundan dolayı misafirlerine en güzel davetiyeleri dağıtmak her çiftin isteğidir....