fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

İmaret Mah. 144. Sk No: 12/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Karikatürlü Davetiye Seçimi

Davetiye insanların mutluluğunu paylaşmak için insanlara yapılan bir davet şeklidir. Davetiye sayesinde insanlar bu mutlu günlerini kişilerle paylaşırlar. Nişan, düğün, seminer, açılış gibi etkinliklere katılması istenilen kişilere duyurmak ve fotoğraflı kısa mektuplardır. Davetiye seçimi yapılırken seçeceğiniz yere uygun olmalıdır.

Davetiyede kim, kimi, nereye ve ne zaman davet ettiğine dair tüm bilgiler davetiyede yer almalıdır. Davetiyeler de saygılı ve nazik bir üslup kullanılmalıdır. İmla kılavuzlarına dikkat edilmelidir. Davetiyeler kişiyi yansıtacağından yapacağınız organizasyona uygun davetiye seçimleri yapılmalıdır. Nerede yapacağınıza dair tüm adres bilgilerinin net bir şekilde yer alması gerekir.

Davetiye Özellikleri

Davetiyeler kişilerin kendini tanıtır ve gösterir. Davetiye seçimi oldukça özenli olmalıdır. Konuklar davetiyeye baktıklarında ne kadar özenli tertipli olduklarını anlamalıdırlar. Davetiye seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı özellikler vardır. Bu özellikleri şöyle sıralayabiliriz.

Bunlar;

 • Davetiyenin içeriğinde ki yazı kısa ve net olmalıdır. Gereksiz cümlelere yer verilmemelidir.
 • Kişilerin nasıl davete katılacağı davetiyede belirtilmesi gerekir.
 • Davetiyeye davetiyenin yeri, zamanı belirtilmelidir.
 • Oldukça nazik bir üslup ve saygıyla yazılmalıdır.
 • Davetin türüne, cinsine göre özel olarak hazırlanılmış kağıda basılır. Gerekli olduğu zamanda el yazısı ile yazıla bilinir.
 • Davete kim davet etmiş ise o kişinin adı ve kurumun adı yazılması gerekir.
 • Gerektiği zaman davetiyeye gelinip gelinmeyeceğine dair notu ve telefon numarası yazılmalıdır.
 • Doğru, açık ve net bir üslup kullanılmalıdır.
 • Yazım ve imla kurallarına davetiyede dikkat edilmesi gerekir.

Davetiyeler de bu özelliklere dikkat edilmesi gerekir. Renklere ve doğru tasarımının olmasına da dikkat edilmesi gerekir. Davetin kaç kişilik olduğu, özel kıyafet giyilecek ise onu, çocuk davete getirilmesi gerekirse onu yani tüm detaylı bilgilerin davetiyede yer alması gerekir.

Karikatürlü Davetiye Seçimi

Karikatürlü Davetiye Seçimi

Davetiye Çeşitleri Nelerdir?

Davetiyeler birçok organizasyon için kullanılan materyallerdir. Davetiyeler hangi organizasyon için kullanılacak ise ona göre seçim yapılması gerekir. Mesela bir sünnet düğününe nişan davetiyesi uygun olmaz. Seçimi doğru bir şekilde yapılmalıdır. Davetiye çeşitleri bulunmaktadır. Bu davetiye çeşitlerini şöyle sıralamak mümkündür. Bunlar,

 • Söz davetiyesi
 • Nişan davetiyesi
 • Kına gecesi davetiyesi
 • Düğün davetiyesi
 • Sünnet düğünü davetiyesi
 • Toplantı davetiyesi
 • Seminer davetiyesi
 • Açılış davetiyesi

Daha birçok davetiye çeşitleri bulunmaktadır. Yapacağınız organizasyona uygun seçimler yapmanız gerekir. Yanlış seçimler kişilerin gözünde saygınlığınızı düşürür.

Düğün Davetiyeleri

Düğün kişilerin hayatlarında özel bir güne sahiptir. Çiftler kendi seçimlerine ve konseptlerine uygun davetiye modelleri seçerler. Düğün kır düğünü olacak ise daha çiçekli ve gösterişli davetiyeler tercih edilir. Fakat düğün salonda yapılacak ise daha sade bir davetiye seçimi düğün konseptine uygun olacaktır. Düğün davetiyelerine gerekli bilgiler yazılmalıdır. Düğünde nikâh, mevlit olacak ise bu bilgiler yazım ve imla kurallarına uygun bir şekilde yazılması gerekir. Nikâh ve mevlit yer almayacaksa bu bilgiler davetiyede yer almamalıdır. Kişileri yanlış yönlendirmemek gerekir.

Karikatürlü Davetiye

Hayatınızın özel anlarından biri olan evlilik veya sünnet düğünü için eğlenceli, dikkat çekici, özel, komik, yaratıcı tasarımlar arayanlar için karikatür davetiye seçimi yapılır. Davetliler bu karikatür davetiyeyi gördüklerinde yaratıcı ve dikkat çekici olduğunuzu hemen anlayacaklardır. Oldukça eğlenceli bir davetiyelerdir. Bu karikatür davetiyeleri istediğiniz boyutta alıp duvara asma şansına da sahipsiniz. Birbirinden özek karikatürlü gelin ve damat modelleri bulmak mümkündür.

Tüm bu davetiye çeşitlerine ve karikatür davetiye il ilgili her şeye mert davetiye web sitesinde bulabilirsiniz. Sitede istediğiniz her çeşit davetiye modellerini veya özel tasarımlar ile farklılık yaratacak davetiye çeşitlerini bulmanız mümkündür.

 

 

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Düğün Davetiyesi Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Düğün Davetiyesi Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?Düğünler, birçok kişinin hayatı boyunca yaşadığı en özel günlerden biridir. Kişi ilk kez evleniyor ise bu heyecan daha da katlanacak ve hazırlıkların en mükemmel şekilde tamamlanması için büyük çaba gösterilecektir. Düğün öncesi dönemdeki hazırlıklar düğünün mükemmel olması açısından son derece önemlidir. Bu...

Davetiye Sayısı Nasıl Belirlenir?

Davetiye Sayısı Nasıl Belirlenir?Davetiye sayısı organizasyonda herhangi bir aksaklık yaşamak istemeyen davet sahipleri için son derece önemlidir. Aile büyükleri ve yakın dostların listesinin davetiye seçimi öncesinde belirlenmesi davetiye adedi üzerinde de belirleyici olacaktır. Ortaya çıkan sayının üzerine en az %50 ilave yapılarak davetiye bastırılması en...

Gelinlik Almadan Önce Bilinmesi Gereken 5 Model

Gelinlik Almadan Önce Bilinmesi Gereken 5 ModelDüğün etkinliği gelip çattığında tüm ilgi gelin ve damadın üzerinde olsa da gözler her zaman gelinin üzerinde yoğunlaşır. Damadın kıyafetleri neredeyse her zaman aynıdır. Değişiklik olduğunda, yalnızca takım elbiselerinden manşetlere, renklere (daha modifiyeli olanlar için) veya benzeri olarak değişir. Gelinlikler ise (bu...