fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

Mansurdede Mah. 99. Sk. No:4/A Merkez/Karaman 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Kişiye Özel Davetiye Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Özel günlerin vazgeçilmez unsurlarından biri olan davetiyeler, sanıldığından daha büyük bir işleve sahiptirler. Çünkü davetiyeler, özel günlerin konularını önceden belirten önemli bir bildirim aracıdırlar. Davet etmek istediğiniz kişiler, gününüzün konseptini bu davetiyeler sayesinde öğrenebilirler. Bu nedenle davetiye yaptırırken tasarıma ve içeriğine son derece dikkat etmeniz gerekir.

Davetiyenin tasarımı organizasyonunuzla, mekanınızla ve davetinizin saati ile uyum içerisinde olmalıdır. Peki, kişiye özel davetiye yaptırırken nelere dikkat edilmelidir? Birçok kişi bu konu hakkında detaylı bir bilgiye sahip değildir. Çünkü genel olarak davetiyeler sadece bildirim aracı olarak görülmektedir. Ancak davetiyeler sadece bildirim aracı değildir aynı zamanda özel gününüzü önceden yansıtan önemli bir detaydır.

Davetiyeye Son Anda Karar Vermeyin

Kişiye özel davetiye yaptırırken, davetiyenizi son zamana kesinlikle bırakmayın. Çünkü acele ile karar verirken doğru bir tercih yapamayabilirsiniz. Bu nedenle davetiye örneklerini çok önceden araştırmaya başlamanızda fayda vardır. Davetiyeye son zamanlarda karar vermek, doğru bir tasarım seçebilmenize engel olur.

Bu nedenle davetiye araştırmaya çok önceden başlamalısınız. Acele ile tercih yaparken güzel tasarımları gözünüzden kaçırabilirsiniz. Bu nedenle davetiye tasarımı belirlemeye bol bol zaman ayırmanız gerekir. Gördüğünüz ilk tasarımda karar kılmayın, farklı tasarımları da mutlaka gözden geçirin. Davetiye tasarımın özel gününüze uygun bir şekilde olmasına dikkat ederek incelemelerde bulunun.

Davetiye Renklerine Dikkat Edin

Organizasyonunuzda tercih ettiğiniz renklerin, davetiyelerde de bulunmasını sağlayın. Ön plana çıkan renklerin davetiyenizde bulunması, konseptinizde tamamlayıcı bir unsur olur. Renk bütünlüğünü sağladığınız zaman dikkat çekici bir görsel meydana getirebilirsiniz. Alışılagelmiş davetiye renkleri yerine daha modern ve ilgi çekici renkleri tercih edebilirsiniz.

Burada belirleyici faktör, organizasyonunuzda ön plana çıkan renklerdir. Dilerseniz bu renklerle birebir ya da zıt bir renkleri kombin ederek özel davetiyenizi oluşturabilirsiniz. Canlı ve cıvıl cıvıl renkler, her zaman dikkat çekicidir. Bu nedenle davetiyelerinizde göze hitap eden bir renk tonu kullanabilirsiniz. Davetiyenin dikkat çekmesi, insanları cezbetmesi son derece önemli bir detaydır.

Kişiye Özel Davetiye Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kişiye Özel Davetiye Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Davetiye Şekline Önem Verin

Genel olarak karşımıza çıkan davetiye şekilleri ya kare ya da dikdörtgendir. Kare ve dikdörtgen davetiyeler, günümüzde sıradanlaşmış bir tasarımdır. Kişiye özel davetiye yaptırırken sıradanlaşan tasarımların dışına çıkmanız önemlidir. Kare veya dikdörtgen değil de yuvarlak bir tasarım tercih edebilirsiniz. Bunun yanında lazer kesimli olan davetiyeler daha fazla dikkat çekicidir.

Davetiyenizin tasarımını iyi seçmeniz, önemli bir unsurdur. Mümkün olduğu kadar farklı bir tasarım meydana getirmeye çalışın. İlgi çeken bir davetiye organizasyonunuza olan merakı artırır. Davetiyelerde sıradanlığın dışına ne kadar çıkarsanız maliyet açısında biraz zorlanabilirsiniz. Kişiye özel davetiye yaptırmaya çalışırken bu unsuru da göz önünde bulundurmanızda fayda vardır.

Davetiyede Yazı Unsuruna Dikkat Edin

Kişiye özel davetiye yaptırırken dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunmaktadır. Bu hususlar şunlardır:

  • Davetiye de tercih ettiğiniz metinin anlaşılır olmasına dikkat edin.
  • Okunabilir bir yazı stilini tercih edin.
  • Davetinizin yazısında zıt bir renk kullanın.
  • Yazınızın öz ve kısa olmasına dikkat edin.
  • Mekan ve zaman belirtirken fazla cümlelere yer vermeyin.

Bu hususlara dikkat ederek kişiye özel davetiye yaptırabilirsiniz. Davetiyenin tasarımı kadar içerisinde yazılan yazı da son derece önemlidir. Bu yazının uzun olması, davetiyede hoş bir görüntü meydana getirmez.

Bu nedenle kısa bir söz yazmanız daha manidar olacaktır. Davetiyenin içerisini yazılarla doldurmayın. Mümkün olduğu kadar sade bir görüntü meydana getirin. Davet mekanınız herkes tarafından biliniyorsa detaylı bir şekilde adres açıklamasında bulunmayın.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Nişan Davetiye Modelleri Nelerdir?

Nişan Davetiye Modelleri Nelerdir? Bazen düğünlerle birlikte yapılan nişan merasimi, kişi tercihine göre bazen de ayrı bir organizasyon olarak kutlanmaktadır. Ailenin belirlediği konsept ve geleneklere göre yapılan nişanlarda, davetliler için nişan davetiyesi hazırlanır. Nişan davetiyesinde, nişan organizasyon mesajı, organizasyon mekanı, nişan tarihi ve nişan...

Sünnet İçin Popüler Şarkı Listeleri

Sünnet İçin Popüler Şarkı ListeleriAilelerin önem verdiği en özel zamanlardan biri olan sünnet düğünleri, kusursuz olması istenilen anılardandır. Bu nedenle sünnet düğünlerinde tercih edilen her şeyin özel olması gerekir. Sünnet düğününün kusursuz ve mükemmel olmasını sağlayacak unsurlardan biri, sünnet şarkılarıdır. Bu günde tercih edeceğiniz tüm müzikler,...

Nikah Kıyafetlerinde Son Trendler

Nikah Kıyafetlerinde Son TrendlerNikah, iki insanın hayatlarını birleştirdiği en özel anlardan biridir. Düğün istemeyen çiftler, genellikle sade bir nikah töreni ile hayatlarını birleştirirler. Nikah, hem erkek hem de kadınlar için büyük önem arz eden bir durumdur. Bu günde şık olmak için çeşitli tarzda birçok kıyafet modeli bulunmaktadır. Böyle özel bir...