fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

342. Sk. No: 13/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 20:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Kına Gecesi ve Düğün Bir Arada Olabilir Mi ?

Bilindiği üzere her genç kızın hayali olan şeylerden birisi de evlenmektir. Bembeyaz gelinliği giymek, aile evinden eşinin evine geçme süresince yapılan birçok hazırlık ise bunun en heyecanlı ve stresli kısmı olmaktadır. Çoğu gelin bu dönemi çok rahat atlatırken çoğu için ise geçmek bilmeyen bir hengame haline gelmiştir. Peki, kına gecesi ve düğün ne şekilde yapılmalıdır? Ya da kına gecesi ve düğün bir arada olur mu? Tarzı soruları yorumlamaya başlayalım.

Kına Gecesi Nedir?

Yıllardan beri alışılagelmiş gelenek ve göreneklerimiz arasında yer alan kına gecesi, evlenecek olan iki kişiden kız tarafının, baba evinde yapmış olduğu eğlenceli gelini uğurlama gecesidir. Kına gecesi genellikle kız kıza olan bir eğlence şeklidir. Geçmişten günümüze kadar olan dönemde o gün, kına gecesine erkekler katılım sağlamaz. Ama günümüzde artık erkeklerin katıldığı bir eğlence türü haline gelmiştir.

Kına Gecesi Ne Zaman Yapılır?

Düğünlerin vazgeçilmez bir parçası olan kına gecelerinin ne zaman yapılacağını kişinin kendisi belirlemektedir. Geçmiş dönemlerden günümüze kadar gelen süre zarfı içerisinde genellikle düğün gününden bir gün önce yapılmaktaydı. Ama zamanla düğünden 2 gün önce ya da 3 gün önce şeklinde de yapılabilmektedir.

Bu kişinin tercihi ile alakalıdır. Mesela kına gecesini evinin olduğu yerde düğününü ise farklı bir il de yapan insanlar araya bir haftalık bir zaman dilimi bile koyabilmektedir. Ama bildiğimiz ve sürekli uygulanan şey 1 ya da 2 gün öncesinden yapılmasının uygun görüldüğüdür.

Kına Gecesi Özel Organizasyon

Kına gecesi geçmişten günümüze kadar olan zaman zarfı içerisinde genel olarak kız tarafının evinde gerçekleşen bir uğurlama törenidir. Uzun zaman zarfından bu yana bu şekilde kabul edilmiş ve bu şekilde yapılmış bir organizasyondur.

Fakat günümüzde evlenecek olan kişilerin istekleri doğrultusunda hazırlanmış olan birçok organizasyon mevcuttur. Bu işi yapan organizasyon firmaları vardır ve sizin seçmiş olduğunuz hizmetler karşılığında ücretleri değişiklik göstermektedir.

Kına gecesi organizasyonu yaparken kına gecesi ve düğün bir arada olur mu? Sorusuna yanıt olarak bu iki geceyi aynı anda yapmak isteyen kişiler de olabilmektedir.

Düğün Hazırlıkları Nasıl Olmalıdır?

Dünyanın birçok yerinde evlenecek olan kişilerin aileleriyle ve sevdikleriyle kutlama gecesi şeklinde olan organizasyonlarına düğün denilmektedir. Evlenecek olan kişiler aylar öncesinden düğün tarihlerini alarak bu tarih için birden çok hazırlık yaparlar. Düğün ne kadar önemli ise düğün hazırlıkları da o kadar önemlidir.

Genel olarak düğün hazırlıklarını şu şekilde inceleyebiliriz;

  • Davetiye Basımı
  • Düğün salonu organizasyonu
  • Fotoğraf çekimi için organizasyon
  • Balayı hazırlıkları

Kimsenin aklından çıkmayacak güzel bir düğün organizasyonu için bunlara dikkat etmek gerekir. Bazı düğünler yemekli olarak yapılmaktadır. Bunun için ayrıca bir yemek firması ile anlaşılmalı ya da yemek dahil içerisinde olan düğün salonları tercih edilmektedir. Bu seçenekler düğün sahiplerinin istekleri doğrultusunda değişiklik gösterebilmektedir.

Düğün ve Kına Gecesinin Bir Arada Yapılması

Birçok insanın merak ettiği sorulardan birisi kına gecesi ve düğün bir arada olur mu? Sorusudur. Evlenecek olan çiftlerin kararlı doğrultusunda kına gecesi ve düğün bir arada olabilmektedir. Bu tamamen çiftlerin kendi öz iradeleriyle almış oldukları bir karardır. Bazı çiftlerin hem kına gecesi için hem de düğün organizasyonu için yeterli vakitleri ve maddi açıdan yeterli maddi imkanları bulunmayabilir.

Bu yüzden her iki ayrı organizasyon için hem ayrı ayrı zaman harcamak istemezler hem de ekstra masraf yapmak istemiyor olabilirler. Bu nedenden dolayı her iki organizasyonun da aynı anda yapılması, bazı çiftler açısından büyük bir önem taşımaktadır.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Evlilik İçin Yapılması Gereken Yasal İşlemler Rehberi

Evlilik İçin Yapılması Gereken Yasal İşlemler RehberiTürkiye’de, yıl içerisinde genelde 600 binden fazla kişi dünya evine giriyor ve huzur dolu evlilikleri için adım atmak istiyorlar. Bu da elbette nikâhtan ve düğünden geçiyor. Düğün olayı iyi güzel de, nikâh öncesindeki bürokratik pek çok iş sizi çok yorabiliyor. Bu yazımızda, evlilik için yahut nikâh için yapılması...

En Popüler Düğün Davetiyesi Modelleri Hangileridir?

En Popüler Düğün Davetiyesi Modelleri Hangileridir?Davetiye seçiminde en büyük etken genellikle gelinler olmaktadır. Düğün ile ilgili diğer hazırlıklar ile ilgilenen gelinler davetiye seçiminde de belirleyici rol oynamaktadır. Bu noktada gelinlerin birçoğu seçim esnasında en çok satan popüler ürünleri dikkate almakta ve o doğrultuda seçim yapmaktadır. Bunun sebebi düğün davetiye...

SEDEF SÜNNET-6186

SEDEF SÜNNET-6186DAVETİYE ÖZELLİKLERİ ...