fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

İmaret Mah. 144. Sk No: 12/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Kına Ve Düğünlerde Yer Ve Mekan Seçimi

            Düğün ve nişan hazırlıkları çok detaylı bir plan dahilinde hazırlık gerektiren organizasyonlardır. Her bir ayrıntısı tek başına bir ayrıntı içermektedir. Çiftler ve aileler bu hazırlıklarda bizzat görev alırlar, birçok görevi aralarında paylaşarak halletmeye çalışırlar. Evlenecek çiftler kendi kına gecelerinin ve düğünlerinin mükemmel olması, gelenek ve göreneklerin uygulanması ve diğer organizasyonlardan farklı olması çabası içindedir çoğu zaman. Ancak bu hazırlıklar tabii biraz da bütçe istemektedir. Hemen hemen arzu edilen her şeyin bir mali külfeti olacaktır.

Kapalı ve Açık Mekan Seçimi

            Kına ve düğün hazırlıkları kapalı mekanlar ile açık mekanlar tercih edilerek başlamaktadır. Genel olarak mevsimsel şartların etkili olduğu bu seçimlerde daha çok yaz ayları düğünleri tercih edilmektedir. Bu yüzden de yaz aylarında uygun bir tarihte boş bir mekan bulmak oldukça zordur. Herkes düğününde yağmur yağması, rüzgar çıkması veya aşırı sıcak olması gibi durumları dahi düşünmek zorunda kalmaktadır. Ayrıca işin içine özel tarihler de girdiği zaman istenilen tarih için epeyce bir zaman harcamak gerekiyor.

Mevsimine Uygun Yer Bulmak Önemlidir
            
            İşin bu kısmını aslında düğün salonları veya kır düğünü salonları halletmektedir. Ani bastıran bir yağmura karşı her salonun veya kır bahçenin açılır kapanır bölümleri bulunmaktadır. Büyük çadırlar ve tentelerle güçlendirilmiş mekanda misafirlerin rahatı için ve düğün yapan çiftlerin mutlu olması için gereken önlemler alınmaktadır. Ancak yine de öngörülemeyen koşullar düşünülerek düğün sahipleri ekstra taleplerde bulunabilmektedir. 

            Tabii ki bir düğün veya kına yapılacak yerin geniş, havalandırması iyi, ortamın düğün veya kına merasimine uygun dekore edilmiş olması gerekir. Yine misafirlerin araçlarını park edebileceği park alanı mevcut olmalıdır. 

Profesyonel Yardım Almak 

            İç ve dış mekan fotoğraf çekimi için profesyonel fotoğrafçı ile çalışmak önemlidir. Günümüzde dış mekan fotoğraf çekimleri çok talep görmektedir. Gelinlik ve damatlık gibi en önemli konu çiftlerin kendi beceri ve isteklerine bağlıdır. Kına ve gelinlik kıyafetlerinin birlikte sipariş edildiği veya kiralandığı yerler mevcuttur. Bu yüzden iki işi aynı anda halletmek çiftlere zaman kazandırmaktadır. Davette yiyecek ve içecek ikramları da artık sorun olmakta çıkmıştır. Salonlarda ve kır bahçelerinde her bütçeye uygun menüler mevcuttur. Dolayısıyla düğün ve nişan organizasyonu işin profesyonel bir firmaya bıraktığınız zaman işinizin büyük bölümünü çözmüş oluyorsunuz. Size daha küçük detaylar kalıyor. 
 

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Davetiye Seçiminde İşinizi Kolaylaştıracak 5 Bilgi

Davetiye Seçiminde İşinizi Kolaylaştıracak 5 BilgiDüğün tarihi yaklaşmaya başladıkça çiftlerin elleri ayakları birbirine dolaşıyor. Böyle olunca da dikkatli bir şekilde yapılması gereken seçimler, çok daha zor bir şekilde gerçekleştirilmiş oluyor. Düğün davetiyesi seçimi de çiftlerin dikkat etmeleri gereken konulardan bir tanesi. Yapılacak olan seçimler esnasında gerekli...

Merasim Duyurusu: Davetiye

Merasim Duyurusu: DavetiyeDüğün davetiyesi, bir çift tarafından evlendikten sonra davetlilere gönderilen ilk mesajdır. Bu nedenle, mesajı alan kişiye düğün kavramını önerebilen görsel bir malzemedir. Düğün davetiyeleri sadece ev sahibi olarak zevklerini yansıtmakla kalmaz, aynı zamanda konukların düğün stillerini algılamalarını sağlar. Düğün davetiyesi...

Söz Yüzüğü Nedir? Anlamı Nedir?

Söz Yüzüğü Nedir? Anlamı Nedir? Söz yüzüğü ne anlama gelir, hangi parmağa takılır ve nasıl bir söz yüzüğü almanız gerektiğini merak ediyorsanız, Mert Davetiye‘nin rehber niteliğindeki bu yazısını okuyabilirsiniz… Söz yüzüğü, saflığın yüzüğü, bağlılığın yüzüğü, evlilik öncesi yüzük: muhteşem bir his verir! Söz yüzüğünün...