fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

342. Sk. No: 13/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 20:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Kişiye Özel Davetiye Zarfı Nasıl Olur ?

Özel günler için düzenlenen davetlerde her detayın eksiksiz ve mükemmel olmasına özen gösterilir. Davet hakkındaki tüm bilgilerden bahseden ve çağrı amacı taşıyan davetiyeler de bu detaylardan birini oluşturur. Kişiye özel davetiyeler ile karşı taraf daha özel hissettirilerek düşünceye zariflik katılmış olur. Peki, kişiye özel davetiye zarfı nasıl olmalıdır? Bu yazımızdan bundan bahsedeceğiz.

Kişiye Özel Davetiye Nedir?

Davete katılacak kişiler için tasarımına, kaç adet olması gerektiğine, düğünün diğer dekorasyon ögeleri ve atmosferiyle uyumuna bakılarak davetiyelere karar verilir. Davetiyeler çoğu zaman tüm hazırlığın en kolay aşaması gibi görülse de düşünülesi gereken noktalardandır. Kişiye özel davetiye, davet için konuğun adına tasarlanmış ve bahsedilmiş davet mesajı içeren davetiyelerdir. Tercih edilme gayesinin en önemli sebebi yanı karşı tarafı daha özel ve değerli hissettirmek denilebilir.

Kişiye Özel Davetiye Zarfının Özellikleri Nelerdir?

Kişiye özel davetiye zarflarında isimlerin yazımı için birçok seçenek bulunabilir. Davetler için hazırlanan isim listeleri kişiye özel davetiyelerde farklı tasarımlarla zarflar üzerine yazılabilir. Bu noktada yazı büyüklüğü, yazı tipi ve renk seçimi dikkat edilmesi gereken noktaları oluşturur.

Davetiye zarflarının hangi özellikleri taşıması gerektiği şu şekilde sıralanabilir;

  • Zarf seçimi de davetiye gibi düğün konsepti ile uyum içerisinde olmalıdır.
  • Zarflar davetiyenin daha iyi muhafaza edilebilmesi için kalın ve sert materyallerden olmalıdır.
  • İsimlerin zarfın üzerine yazılacağı ve dikkat çekici alanlara yer verilmelidir.
  • İsimlerin yazımı için kaligrafi yöntemi kullanmak estetik görünümü arttıracağından tercih edilebilir.
  • Zarflar sade ve baskılı olabileceği gibi bütünlüğü destekleyen aksesuar ve süsler ile de tasarlanabilir.

Bu özellikler dikkate alındığında iyi bir davet çağrısı için yapılabilecek her şey tamamlanmış olur. Davetiyeler; davetin önemini, konseptini ve diğer özelliklerini yansıtabilecek en iyi araçlardır.

Kişiye Özel Davetiyeleri Kaligrafi İle Güzelleştirin

Kaligrafi; güzel ve estetik yazma sanatına verilen addır. Hat sanatında olduğu gibi estetiklik ön plandadır fakat iki sanat dalı farklı değerlendirilir. Hattatlar Arap alfabesi kullanırken kaligrafide Latin harfleri ile yazma işlemi gerçekleştirilir. Kişiye özel davetiyelerde kaligrafi ile yazılan isimler hem daha şık hem de daha estetik bir görünüm sergiler.

Davetiye Üzerine Elle İsim Yazımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Davetiyeler için birçok aşama kaydedildikten sonra sıra isimlerin yazımına geldiğinde direkt olarak tükenmez kalemle isim yazmak pek hoş olmayabilir. Hem tasarıma hem de bırakılan etkiyi düşürebilir. Bunu yapmaktan çok daha iyi bir yol bulunuyor.

Davetiye zarflarında kişiye özel isim yazımı için bir kaligrafi sanatçısıyla anlaşılabilir ve kişi listesine göre davetiyelere isim yazımı gerçekleştirebilirsiniz. Davetiye için anlaşıldığı esnada bu konuda detaylı bilgi alarak tercihlerinizi şekillendirebilirsiniz. Zarflar üzerine isim yazımını davetiye baskısı ile direkt hazır olarak da gerçekleştirebilirsiniz.

Kişiye Özel Davetiye Zarfında Renkler Nasıl Olmalıdır?

Davetiyeler ile bir bütünlük içerisinde çalışan davetiye zarflarında renk seçimi en az davetiyenin kendisi kadar önemli. Bu konuda yılın trendlerine bakılabileceği gibi özgün kararlar ile yapılmış davetiye renkleri de kullanılabilir. Tasarımda sadelikten yana izlenmiş bir çizgi varsa zarflar için de doğal renkler tercih etmek gerekir. Sade davetiyelerde, davetiye zarflarının davetiyenin önüne geçecek kadar hareketli olmamasına özen gösterilir.

Renkli ve daha yüksek enerji barındıran davetiyelerde ise renk seçimi daha geniş perspektiflidir. Davet kartı ile uyumlu davetiye zarfı rengi seçilmelidir. Renkler kart tasarımına, desenlere ve aksesuarlara da etki eder. Bu bakımdan değerlendirildiğinde birbirini tamamlayan renk kombinasyonları oluşturulmalıdır.

 

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Davetiyeler Konusunda Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

Davetiyeler Konusunda Dikkat Edilmesi Gereken DetaylarNişan ve düğün davetiyesi modellerinin her biri birbirinden güzel ve zarif geliyor ise ve siz aralarında seçim yaparken zorlanıyor, karar vermiyorsanız bu yazı sizin için bir çözüm niteliği taşımaktadır. Davetiye modelleri ve seçenekleri bir hayli fazladır. Bu yüzden pek çok davetiye beğenilir ve karar verilemez. Bazı kriterler...

Düğün Ve Nişan Davetiyeleri Nasıl Belirlenmeli

Düğün Ve Nişan Davetiyeleri Nasıl BelirlenmeliGenel manada düğünlerin en önemli detaylarından bir olan düğün davetiyesi üzerine oldukça çok düşünülmesi gereken detaylardan biri olarak göze çarpmaktadır. Bu durum genel anlamda oldukça önemli olarak görülen ve düğün öncesi intibahı belirleyen bir olgudur. Özellikle eski geleneklerde oldukça önemli bir konum tutan bu...

Evlenmeyi Planlayan Çiftler İçin Egzotik Balayı Fikirleri

Evlenmeyi Planlayan Çiftler İçin Egzotik Balayı FikirleriDüğün planları yapmaya başladığınızda, göz ardı etmemeniz gereken bir detay da balayıdır. Balayınız için eşiniz ile birlikte kayak yapmaya gitmek istiyor olabilir ya da sahilde uzanmayı tercih edebilirsiniz. Maldivler’de su üstünde yüzen bir villada mı kalmak istersiniz? Tanzanya’da safari yapmayı mı? Toskana’nın...


Parse error: syntax error, unexpected '?' in /home/mertdavetiye/public_html/wp-content/plugins/official-facebook-pixel/core/FacebookServerSideEvent.php on line 94