fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

Mansurdede Mah. 99. Sk. No:4/A Merkez/Karaman 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Kişiye Özel Davetiye Zarfı Nasıl Olmalıdır?

Özel günlerde unutulmaması gereken en önemli husus elbette ki davetiyedir. Kişiye özel davetiyeler sayesinde konuklar kendini daha değerli hisseder. Çok sayıda farklı model seçeneklerine sahip davetiye türleri bulunur. Peki, kişiye özel davetiye zarfı nasıl olmalıdır?

Kişiye özel davetiyeler seçerken modele dikkat etmek gerekir. Modelin konsept ve mekan ile uyumlu olması gerekir. Estetik duruş ve tasarım bir davetiyenin olmazsa olmaz unsurları arasında yer alır. Davetli adının zarfın üzerinde yer alması ve okunaklı şekilde yazılması gerekir. Farklı yazı tipleri kullanmak daha ilgi çekici olur.

Davetiye zarfının görüntüsü oldukça önemlidir. Kalın, ince gibi model seçeneklerini seçmek mümkündür. Kalın zarflar ince olanlara göre daha maliyetlidir. Ağır davetler ve düğünler için oldukça kaliteli ve gösterişlidir. İnce zarflar çabuk yıpranır ve hasar görür. Kişiye özel olarak hazırlanan davetiyelerde masraftan kaçınmamak gerekir.

Kişiye Özel Davetiye Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kişiye özel davetiyelerin kişiyi özel hissettirmesi gerekir. Bunun için de bazı dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.

Dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır:

  • Davetiye tasarımının mekan ile uyumlu olması gerekir.
  • Davetiyeleri seçmeden önce belirli bir bütçe belirlenmeli ve bütçeye uygun seçenekler tercih edilmelidir.
  • Davetiye zarfının kalın ve sağlam olmasına dikkat edin.
  • Davetiye kartındaki bilgilerin doğru ve okunaklı olmasına özen gösterin.
  • Davetiye metinlerini uygun ve anlamlı seçin. Uzun ve sıkıcı metinler kişide ilgi uyandırmaz.
  • Zarfın üzerine isim yazarken kaligrafi kullanın. Böylece daha estetik ve şık görünüm elde edilir.
  • Davetiye zarfının üzerini aksesuar ve kurdeleler ile süslemeye özen gösterin.

Bu hususlara dikkat edildiği taktirde daha zengin ve şık tasarımlı davetiyelere sahip olmak çok kolaylaşacaktır. Aynı zamanda davetiyeler ilgi çekecek ve merak uyandıracaktır.

Kişiye Özel Davetiye Zarfı Fiyatları

Kişiye özel olarak tasarlanan davetiyelerin maliyeti diğerlerine oranla daha fazladır. Davetiyede kullanılan zarfın kalınlığı fiyatı artırır. Kalın ve kaliteli zarf modelleri diğerlerine oranla daha pahalıdır. Aynı zamanda zarfın üzerindeki motifler ve desenler de fiyat faktörünü değiştirir. Maliyetsiz bir düğün davetiyesi için zarfsız davetiye modelleri tercih edilebilir.

Fakat zarflı davetiye modelleri her zaman daha çok ilgi çeker. Bazı modellerin yanında hediyelik ürünler sunulur. Bu gibi ayrıcalıklar fiyatı artırır. Kesin ve net bir fiyat bilgisi almak için yetkili kişiler ile iletişime geçmek gerekir.

Kişiye Özel Davetiyelerde Kaligrafi

Kaligrafinin ne olduğu ve ne amaçla kullanıldığı çok merak ediliyor. Kaligrafiler, davetiyeye özel bir anlam ve dokunuş katan yazılardır. Bu yazılar diğerlerine oranla daha hoş ve estetik görünür. Kusursuz bir davetiyenin olmazsa olmaz en önemli parçaları arasında yer alır.

Kaligrafi kullanılarak yazılan yazılar büyük önem ve dikkat gerektirir. Gösterişli düğünlerde veya davetlerde tercih edilebilir. Farklı renklerle güzel yazılar yazdırmak isteyenler için farklı mürekkep türleri bulunur. Farklı renkler ve fontlar beklentiyi yükseltir.

Kişiye Özel Davetiye Zarflarında Renk Seçimi Nasıl Olmalı?

Davetiyenin yanında bulunan ve davetiyeye şık bir görünüm kazandıran zarfları seçerken renk faktörüne dikkat etmek gerekir. Sade davetler için sade ve doğal tonlar tercih etmek daha doğru olur. Renkli zarflar ise daha büyük bir özen ister.

Seçilen zarf renkli ise o renge uygun desenleri bulunan bir davetiye kartı seçmek gerekir. Bu sayede zarf ve kart uyumlu ve estetik görünür. Krem, beyaz gibi renk seçeneklerinden uzak durmak gerekir. Bu tür renkler yerine daha çarpıcı renklerin tercih edilmesi daha doğrudur.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Yurt Dışında Düğün Yapmak Sanıldığı Kadar Zormu ?

Yurt Dışında Düğün Yapmak Sanıldığı Kadar Zormu ? Yurt dışında evlenmek sanırım her genç kız ve genç delikanlıların hayalinde yatmaktadır. Birçok kişi, yurt içerisindeki düğün maliyetlerinin bile yüksek olmasından dolayı yurt dışı evliliğini sadece hayal olarak görmektedir. Son zamanlarda ekonomik durumu iyi ya da kötü olan kişilerin sık sık yurt dışında düğün yapması...

Kişiliğinize Uygun Davetiye Seçimi

Kişiliğinize Uygun Davetiye SeçimiKişinin zevkine ve yapısına göre birçok davetiye modeli seçmek mümkün. Çeşitleri oldukça fazla olan davetiyeler kullanılacak alana göre değişiklik gösterir. Bu sebepten dolayı uyumu seven kişilerin davetiye seçerken dikkatli olmasında fayda vardır. Davetiye Modelleri Nelerdir? Davetiye modelleri seçerken kişinin kişiliği ön...

Sünnet Öncesinde Çocuklarınız İçin Öneriler

Sünnet Öncesinde Çocuklarınız İçin ÖnerilerSünnet, günümüzde pek çok çocuğun korkulu rüyası. Operasyon gününe kadar, elbette yaparım, yapmam gerekiyor diyen çocuklar, genelde operasyon gününde yahut operasyon başlamadan vurulan uyuşturucudan hemen sonra; kesinlikle sünnet olmak istemiyorlar. Bakıldığında, bunu aşmak için pek fazla yol yok ve çocukların özellikle uyuşturucu...