fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

342. Sk. No: 13/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Nikah Davetiyeleri Nasıl Olmalıdır?

Toplum önünde eşinize evlenme teklifi ilan ettiğinizde evlilik adımının ilkini atmış olursunuz. Düğününüzü davetlilere ilan etmek için nikah davetiyelerine ihtiyacınız vardır. Bu sevinç çevrenize, arkadaşlarınıza, ailenize nikah davetiyeleri ile duyurulur. Çiftler nikah davetiyeleri nasıl olmalıdır? Gibi sorularla karşılaşır ve araştırırlar.

Nikah Davetiyeleri Nasıl Hazırlanmalı

Düğün günü geldiğinde misafirlere bu özel gün için çağrı yapmanız gerekir. Bunun için de nikah davetiyesi seçimi yapmanız gerekir. Hem bütçenize hem de zevkinize göre bir çok nikah davetiyeleri mevcuttur. Fakat nasıl bir nikah davetiyesi seçeceğinizi belirlemeniz gerekir. İçeriğinde neler olacağını, nasıl tasarım olacağını belirlemeniz gerekir.

Nikah davetiyesi misafirlere gelin ve damat hakkında ilk izlenim veren bir belgedir. Bunun içinde sizi yansıtacağı için seçim yapılırken çok dikkat etmek gerekir. Davetlileriniz nikah davetiyenizi alıp açtığında nasıl bir organizasyon hayal ettiğinizle ilgili düşüncelere sahip olmalıdır.

Bundan dolayı nasıl düğün hayal ediyorsanız davetiye seçiminizi ona göre yapmalısınız. Mesela kır düğünü yapacaksanız ona göre bir davetiye seçimi yapmanız daha uygun olacaktır. İkinci olarak dikkat etmeniz gereken şey, davetiyedeki yazımın konuklara verdiği iletişim mesajıdır.

Nasıl bir kişiliğe sahipseniz seçtiğiniz davetiye sizi yansıyacaktır. Davetliler davetiyeyi aldıklarında işte tamda Merve’nin nikah davetiyesi böyle olmalıydı denilmeli. Sizi yansıtacağından ve bir ömür boyu saklayacağınız bir anınız olacaktır. Belki de ileride çocuklarınız sizin düğün davetiyenize bakarak fikir sahibi olacaklardır.

Nikah Davetiyeleri Nasıl Olmalıdır?

Nikah Davetiyeleri Nasıl Olmalıdır?

Düğün ve Nikah Davetiyelerinde Hangi Bilgiler Yer Alır?

Nikah davetiyelerin olmazsa olmazları vardır.

Bunlar;

  • Kim evleniyorsa onların isimleri
  • Evlenecek olan kişilerin ailelerinin isimleri
  • Tören yeri, adresi, saat kaçta, hangi mekanda yer alacağı
  • Nikahın yapılacağı yerin tarifi, yer çok bilindik bir mekan değil ise davetiyede yer almalıdır.
  • Nikah da giyilmesi istenilen kıyafet varsa davetiyede belirtilmelidir.
  • LC gerekli mi? Gerekliyse iletişim bilgileri de yer almalıdır.

Düğününüzü, nikahınızı duyuracağız ilan edeceğiniz belge nikah belgesidir. Nikah davetiyesi seçimi zor bir süreç olduğundan dikkat edilmesi gereken detaylar vardır. Sizin tarzınızı, stilinizi yansıtacak olan davetiyeler için kullanılmak üzere birden çok malzeme bulunmaktadır. Hazır olan nikah davetiyelerinden seçim yapabilir veya kendinize ait bir fikri tasarlayıp nikah davetiyenizi oluşturabilirsiniz. Ayrıca davetiyeler de renk seçimine ve yazı tipi seçimine de dikkat etmeniz gerekiyor.

Davetiye göndereceğiniz kişilerin listesini önceden hazır etmenizde size fayda sağlayacaktır. Gelip gelmeyeceklerini bildirmelerinde nikah da oturma düzenini ona göre ayarlanır. Düğünde yapılan her organizasyonda olduğu gibi nikah davetiyelerinde de erken davranmakta fayda var.

Nikah Davetiyesi Seçmeden Önce Davetli Listesi Hazırlama

Çiftlerin en çok tartıştıkları konulardan biride kaç tane davetiye olacağıdır. Bu tartışmayı yaşamak istenilmiyorsa nikaha gelecek davetlilerin listesini yapıp davetiye seçimi yapmadan tartışmanın önüne geçilebilir. Tema seçimi de davetiye için çok önemlidir. Misafirler nikahla ilgili ön bilgi oluşturacak nikah davetiyeleridir.

Temanıza uygun seçim yapmanıza fayda var. Tarihi temada bir düğün için Gündelik fotoğraflarınızın bulunması hiç uygun olmayacaktır. Ton, renk, yazı tipi gibi her şey düğün temanıza uygun olmalıdır. Eğer düğününüz kır düğünü ise daha açık renk davetiye seçebilirsiniz. Kapalı salonda yapılacak ise desenli ve işlemeli davetiye seçimi yapılabilir. Düğün davetiyeleri de modaya uygun bir şekilde seçilebilir.

Davetiyenin Konsepte Uyumu

Planladığınız nikaha veya düğüne davetiyelerin uyumlu olması gerekir. Sade bir düğün tercih ettiğinizde davetiyenizin gösterişli olması davetlilerde ki beklenti yüksek tutulabilir. Görkemli gösterişli davetiye tercih ettiğinizde büyük ebatlı, şık bir davetiye tercih edilebilir.

Beyaz davetiyede sade bir düğünün olacağını gösterir. Davetiyelerle ilgili tüm detaylar sitede mevcuttur. Kır düğünü için kapalı düğün için nikaha uygun her tür davetiye mevcuttur. İstediğiniz davetiyeleri mevcut uygun olarak sipariş verebilirsiniz.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

SEDEF SÜNNET-6232

SEDEF SÜNNET-6232DAVETİYE ÖZELLİKLERİ ...

Düğünlerde Kararsız Kalınan Noktalardan Biri : Davetiye

Düğünlerde Kararsız Kalınan Noktalardan Biri : Davetiyeİkili ilişkilerde evlenme kararı alındıktan sonra düğün aşamasına geçilir. Bu aşama birçok kişinin yorulmasına, zorlanmasına ve istenmeyen durumlar oluşmasına sebep olabilir. Bu noktada dikkate alınması gereken ince noktalar vardır. Aşağıda bu noktalardan bazıları ayrıntılı olarak anlatılmıştır.  Düğün Hazırlıkları Düğün...

Tüm Dünyadan En İlginç 8 Düğün Geleneği

Tüm Dünyadan En İlginç 8 Düğün GeleneğiDüğünler oldukça eğlencelilerdir ancak öncesinde yahut sonrasında var olan gelenekler de insanları olabildiğince eğlendirmeyi ve aynı zamanda, özellikle damadı trajikomik hallere düşürmeyi hedeflerler. Bakıldığında, tüm dünyada bu geleneklerin olduğu biliniyor ve bizler bu yazıda; bu geleneklerin en ilginçlerini toplamaya çalıştık....