fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

342. Sk. No: 13/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 20:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Nikah İçin 2021 Gelinlik Modelleri

Nikah, aile kurmak isteyen erkek ve kadının bu isteklerini resmi makamlar önünde beyan etmesi yani resmileştirmesi olarak bilinmektedir. Evlilik aşamasında olan bireylerin nikah için özel hazırlıklar yapması gerekir.

Kadınların nikah için yapacağı en özel hazırlıksa şüphesiz gelinlik seçimidir. Gelinlik seçimi, bu elbiseyi giyecek olanın tercihine bağlı olsa da genel olarak çiftlerin ortak kararlarının bu seçimde önemli olduğu bilinen bir gerçektir.

Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gelinlik evlenecek bayanın nikahta giyeceği özel tasarımlarla meydana getirilen özel gün elbisesidir. Gelin adayları nikahta giyeceği gelinliği seçerken dikkatli olmaları ve seçimini doğru bir şekilde yapmaları gerekmektedir.

Gelin adayları nikah için gelinlik seçerken;

  • Modaya uygun olmasına
  • Nikah konseptine
  • Vücut ölçülerine
  • Daha şık ve güzel görünmesine
  • Damat elbisesine uyumlu olması
  • Rahat olmasına dikkat edilmelidir.

Gelin adayları böylelikle bu özel günü ölümsüz kılabilirler.

​​​​​​Gelinlik Modelleri Nelerdir?

Gelinliklerde farklı modellerin varlığı, gelin adaylarının nikahta giyeceği elbise ile ilgili tercih şansını arttırmaktadır. Bu durum, gelin adaylarının bu konuda damat adaylarından daha şanslı olduğunu gösterir. Aslında isteyen gelin adaylar tamamen kendine özgü bir gelinlik tasarlanmasını da isteyebilir. Tabi ki bu gelin adayının tercihine kalmış bir şey.

Genel anlamda gelinlerin tercih edebileceği gelinlik modelleri:

  • Balık modeli
  • Helen modeli
  • Balo modeli
  • Prenses modeli gelin adayları tarafından en çok tercih ettiği gelinlik modelleridir.

Yukarıda da değindiğimiz gibi bunların dışında özel tasarım gelinlikler de gelin adaylarının tercihi arasındadır.

Hazır Gelinlik Modellerini Kimler Tasarlıyor?

Her gelin adayı, gelinlikçilerin vitrinlerinde yer alan gelinlik modellerinin nasıl ve neye göre oluşturulduğunu doğal olarak merak etmektedir. Gelinlik modelleri sadece nikah gününe özel olduğu için gerek tasarımı gerekse modellemesi konusunda uzman ve tecrübeli tasarımcılarla model gelin adaylarının yardımıyla meydana gelir. Böylelikle nikah günü en şık tasarımın ortaya çıkması sağlanır. Uzunluk, kısalık, zayıflık şişmanlık, dekolte tercihi ve ilave aksesuar seçimi. Bunların hepsinin detaylı bir şekilde incelendiği ve gelinlik modellerinin bu şekilde meydana getirildiği unutmamak gerekir. Popüler nikah için 2021 gelinlik modelleri yakından takip edebilmek için bu ürünlerle ilgili modayı sıkı takip etmek ve konuya yabancı kalmamak önem taşır.

​​​​​​​Nikah İçin Gelinliği Satın Almak mı? Kiralamak mı?

​​​​​​Bir gelin adayı için gelinlik nikahın olmazsa olmazlarındandır. Sadece nikah günü giyilen bu elbisenin bu gün dışında kullanılmaması satın alma veya kiralama durumlarını ortaya çıkarmaktadır. Bu konuda genellemeye girmeden gelinlerin bu elbise için bütçesine göre karar vermesi gerekir. Evlenmek isteyen gelin adayları nikah için 2021 gelinlik modelleri nikah günü için kiralama yapması daha yerinde bir karar olacaktır.

Çünkü kiralama hem nikah günü gelinlik ihtiyacınızı karşılayacak hem de bu ihtiyaç daha düşük bütçeyle karşılanmış olacaktır. Bazı gelin adaylarının bütçesi elverdiğinden dolayı gelinliği satın aldığı da görülür. Satın alınan gelinlik nikah günü giyildikten sonra artık ölümsüz anıların arasında yer alacaktır.

Gelinlik Modelleri Neden Her Yıl Değişiyor?

Zaman ilerledikçe insan da insan ihtiyaçları da doğal olarak değişir. Gelinlik modellerinin her yıl farklı konsept ve tasarımlarla yenilenmesi de tıpkı bu insan ve insan ihtiyaçlarının değişkenliği doğal olarak değişir. Bu nedenle her yıl için farklı gelinlik modelleri ön plana çıkabilmektedir. Gelinlik modasının değişikliği bazen yaz, kış gibi yılın belli mevsimlerine göre bile değişebilmektedir.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Kına Gecesi İçin Farklı Davetiye Örnekleri

Kına Gecesi İçin Farklı Davetiye ÖrnekleriÖzel günlerin vazgeçilmezi olan davetiyeler, sevdiklerimizi aramızda görmek istediğimizi belirten ufak zarflardır. Kına gecesi için hazırlanan davetiyeler genel olarak düğün için olan davetiyelerden daha eğlenceli ve daha küçük şekilde yapılır. İsteyen kişilerin kendi tarzlarında hazırlattığı davetiyeler, oldukça anlamlı...

Nişan Davetiyesi Seçimi Nasıl Yapılır?

Nişan Davetiyesi Seçimi Nasıl Yapılır?Davetiyeler, akrabaları ve arkadaşları özel günlere çağırmak ve davet etmek için kullanılan materyallerdir. Özel günler yalnızca düğünlerle sınırlı olmadığından davetiye modelleri de büyük oranda değişiklik göstermektedir. Davetiye yalnızca düğün için değil, doğum günleri, kına geceleri hatta nişanlar için bile...

SEDEF SÜNNET-6232

SEDEF SÜNNET-6232DAVETİYE ÖZELLİKLERİ ...


Parse error: syntax error, unexpected '?' in /home/mertdavetiye/public_html/wp-content/plugins/official-facebook-pixel/core/FacebookServerSideEvent.php on line 94