fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

İmaret Mah. 144. Sk No: 12/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Nikah Kıyafetlerinde Son Trendler

Nikah, iki insanın hayatlarını birleştirdiği en özel anlardan biridir. Düğün istemeyen çiftler, genellikle sade bir nikah töreni ile hayatlarını birleştirirler. Nikah, hem erkek hem de kadınlar için büyük önem arz eden bir durumdur. Bu günde şık olmak için çeşitli tarzda birçok kıyafet modeli bulunmaktadır. Böyle özel bir zamanda erkekler klasik olarak damatlık giyerler.

Ancak kadınlar, nikah kıyafeti seçme konusunda oldukça fazla zorlanmaktadırlar. Çünkü nikahta giyilebilecek birçok çeşit kıyafet modeli bulunmaktadır. Kadınlar, genellikle yılın trend modellerini nikahlarında giymeyi tercih ederler. Peki, nikah kıyafetlerinde son trendler nelerdir? Bu trend modellerin neler olduklarını bilmeniz, nikah kıyafeti seçiminde size yardımcı olacaktır.

Gelinliği Andıran Nikah Elbiseleri

Nikah kıyafetlerinin eskimeyen modası, gelinliği andıran nikah elbiseleridir. Bu elbiseler genellikle beyaz ya da krem renklerindedir. Görünümü itibarıyla elbiseye benzeyen bu modeller, gelinlik yerine geçmektedir. Ancak gelinliğe göre daha sadece ve düz bir görünüme sahiptirler. Nikahta gelinlik giymeyen ancak gelinlik havasını vermek isteyen kadınlar, bu model elbiseleri tercih edebilirler.

Düğününüzde gelinlik giymeyi planlıyorsanız, gelinliği andıran bir model giymemelisiniz. Ancak düğün yapmayacaksanız, gelinliği andıran nikah elbiselerini giyebilirsiniz. Çevrenizde bu alanda birçok tasarım çeşidini bulabilirsiniz. Beyaz rengini sade bir şekilde sevmiyorsanız, farklı renk detaylarına sahip olan modellere de göz atabilirsiniz.

Sırt ve Bacak Dekolteli Nikah Elbiseleri

Nikah töreninde daha modern tarzlara yönelmek isteyen kadınlar, sırt ya da bacak dekoltesine sahip elbiseleri tercih edebilirler. Nikah öncesi ya da sonrasından herhangi bir planınız var ise bu model kıyafetleri tercih etmeniz daha doğru olacaktır. Dekolteli kıyafetler, her zaman ilgi çekici ve modern bir görünüme sahiplerdir. Sıradan bir nikah elbisesi giymek istemeyen kadınlar, nikahlarında dekolteli nikah elbiselerini giyebilirler.

Son zamanların en trend modellerinden biri olan dekolteli nikah elbiseleri, oldukça fazla tercih edilmektedir. Ancak bu tür dekolteli elbise modellerinde göğüs dekoltesinin olmamasına dikkat edin. Çünkü nikah ciddiyetine ters bir görüntü meydana gelebilir. Bu bakımdan dekoltenizin bacak ya da sırt kısmında olmasını sağlamalısınız.

Nikah Kıyafetlerinde Son Trendler

Nikah Kıyafetlerinde Son Trendler

Renkli Nikah Elbiseleri

Hem nikah hem de düğün yapacaksanız, nikah töreninizde beyaz elbiseleri tercih etmemeniz gerekir. Bunun yerine renkli nikah elbiselerini tercih etmelisiniz. Uzun boya sahipseniz, boydan elbiseleri tercih etmeniz gerekir. Ancak kısa boya sahipseniz de kısa nikah elbiselerini giyebilirsiniz. Nikahınıza giyeceğiniz elbisenin rengini iyi seçmeniz gerekir.

Ayrıca elbise modeli ve rengi birbiri ile uyumlu olmalıdır. Nikahta canlı ve parlak tonları kullanmanız sizi daha şık gösterecektir. Siyah, kahverengi vs. koyu tonlar nikah elbisesi için uygun değildir. Pudra pembesi, su mavisi, yeşil, mor gibi renkleri tercih edebilirsiniz. Renkli nikah elbiseleri, son zamanlarda popüler olan modeller arasında yer almaktadırlar.

Nikah Elbiselerinde Diğer Trend Modeller

Nikah kıyafetlerinde her geçen gün farklı model ve renkler karşımıza çıkmaktadır. Bu modeller arasında seçim yapmak ise oldukça zordur. Ancak trend modellere uygun bir nikah elbisesi giymek istiyorsanız, şu kriterlere sahip olan modelleri inceleyebilirsiniz:

  • Açık tonlara sahip renkli nikah elbiseleri
  • Bacak dekolteli nikah elbiseleri
  • Sırt dekolteli nikah elbiseleri
  • Kısa beyaz nikah elbiseleri
  • Uzun beyaz nikah elbiseleri
  • Beyaz nikah elbiseleri

Bu seçenekler arasında tarzınıza uygun olan modeli seçebilirsiniz. Ancak nikah elbisesi seçerken konseptinize uygun bir model olmasına dikkat edin. Elbisenin şık olmasına değil size yakışmasına önem verin. Böylece nikahınızda göz kamaştırıcı bir güzelliğe sahip olabilirsiniz. Nikahınızı özel ve güzel hale getirmek sizin elinizde.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Sünnet Davetiyesinin Özellikleri Nelerdir?

Sünnet Davetiyesinin Özellikleri Nelerdir? Düğün davetlerinde olduğu gibi sünnet düğünlerine özel davetiye hazırlanır. Davetin içeriğine göre bilgi mesajları yazılarak, gelmesi istenilen konuklara gönderilir. Sünnet organizasyonu, düğün olarak da kutlanabilir, kişisel tercihe göre mevlüt olarak da kutlanabilir. Kimi sünnet düğünlerinde kına gecesi yapılır. Sünnet...

1 Ayda Düğün Hazırlama Yolları

1 Ayda Düğün Hazırlama YollarıDüğün önemli ve eğlenceli uygulamadan biridir. Evlenmek isteyen gençlerin aynı yolda beraber yürümek isteyen gençler için gereklidir, ancak düğün çeşitleri oldukça fazladır bu konuda en önemli husus gençlerin tercihleridir. 1 ay içinde düğün yapılabilir ancak biraz hızlı hareket etmek gerekir. Normal bir düğün hazırlıkları...

Bekarlığa Veda Partisi Hazırlıkları

Bekarlığa Veda Partisi HazırlıklarıDüğün döneminin yaklaşmasıyla beraber bekarlığa veda partileri de artmaya başladı. Bekarlığa veda partisi, düğünden birkaç hafta önce yapılan, eğlenceli, stres atmaya yardımcı bir eğlence türüdür. Kadınlar ve erkekler tarafından yapılır. Bu tür eğlencelerden önce yapılması gereken parti hazırlıkları vardır. Peki,...