fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

İmaret Mah. 144. Sk No: 12/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Nişan Bohçasında Neler Olmalıdır?

Nişan, evliliğe en yakın adımdır. Ailelerin birbiriyle tanıştığı süreçtir. Bu süreç hem çok zevklidir. Hem de çok kafa karıştırıcıdır. Bohça hazırlama aşaması zor bir süreçtir. Nişan bohçasının için neler olmalıdır? Nişan bohçası ne zaman verilir? Nişan bohçası nasıl olur? Bu sorular karmaşıklığa ve tatlı bir telaşa sebep olur.

Nişan Bohçası Nedir?

Nişan bohçası aslında ailelerin tanışma sürecinde birbirine hediyeler vererek yakınlaşmaya çalışma çabalarının göstergesidir. Nişan bohçası ile aileler arasında yakınlaşma oluşurken gelin ve damadın temel ihtiyaçları da karşılanmış olur.

Gelin Nişan Bohçasında Neler Olmalıdır?

Gelin nişan bohçasını damat tarafı hazırlar. Gelinle iletişim halinde olmak bu süreçte olmak önemlidir. Gelin hanımın ihtiyaçlarını bilerek bu bohçayı hazırlamak karşı taraf için ayrı bir inceliktir. Herkes bu bohçaya farklı farklı şeyler koyar. Fakat bohçada olması gereken temel eşyalar aşağıdaki gibidir.

 • Parfüm seti
 • Ayna-tarak seti
 • Gelin terliği
 • Fantezi iç çamaşırı
 • Gecelik takımı
 • Makyaj seti
 • Pijama takımı
 • Bornoz takımı

Bunlar mağazalardan kolaylıkla tedarik edebileceğiniz ürünlerdir. Bohçaya lif, patik, havlu ve tülbentlerde eklenebilir. El emeği göz nuru ürünlerde bu bohçada gelin hanım için yerini alabilir. Gelin bohçası, adından da anlaşılacağı gibi gelin hanıma aittir. Onun için gelin hanımın sevdiği ve kullandığı markalar ve renklerden oluşan ürünler olursa daha iyi olur.

Nişan Bohçasında Neler Olmalıdır?

Nişan Bohçasında Neler Olmalıdır?

Damat Nişan Bohçasında Neler Olmalıdır?

Damat nişan bohçasını gelin tarafı hazırlar. Sırf bohçada olsun diye ürün koymak yanlıştır. Ürünlerin kalitesi, orta kalitede olmalıdır.

 • Damat terliği
 • Kol düğmesi
 • Cüzdan seti
 • Tıraş seti
 • Parfüm seti
 • Kol saati
 • İç çamaşırı
 • Pijama seti
 • Gömlek-Pantolon
 • Kemer

Alışveriş öncesi damadın bedenini ve ayak numarasını bilmekte fayda vardır. Aynı zamanda bu ürünler damadın tarzında ve sevdiği renklerden olursa daha iyi olur. Bohçanın içindeki ürünler kullanılabilir olmalıdır. Damat nişan bohçasına çorap ve havluda eklenebilir.

Nişan Bohçası Nasıl Hazırlanır?

Nişan bohçası için tüm malzemeler alındıktan sonra sunum şekline karar vermeniz gerekir. Eskilerde sandık kullanılırken şimdilerde süslü bohça valizleri kullanılmaktadır. Tüm ürünleri kırmızı ve beyaz satenlere sararak şık bir görünüş elde edebilirsiniz. Eğer hazır bohça almayacaksanız bohçayı evde kendiniz süsleyebilirsiniz. Kurdele, tül, boncuk ve simli ipler süsleme konusunda size yardımcı olabilir. Eğer süslemek zor gelirse hazır süslü nişan bohçası almanızda fayda vardır.

Nişan Bohçası Ne Zaman Verilir?

Nişan bohçası değişik yörelerde, değişik zamanlarda verilmektedir. Genel olarak nişandan sonra verilir. Nişan sonrası bağları koparmamak için aileler, bohçaları vermek için birbirine giderler. Bazı yörelerde ise nişan bohçası nişan töreninden önce verilir.

Nişan Bohçasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Bütçenizi belirledikten sonra alışverişe çıkmanız gerekir. Plansız bir şekilde alışverişe çıkmanız fazla para harcamanıza neden olur.

Nişan bohçası hazırlanırken damat ve gelinin olması daha iyi olacaktır. En azından damat ve gelinin kullanacağı eşyaları almış olursunuz. Bu durum iki kişinin de mutlu olmasını sağlar. Ve kullanılmayacak bir eşyaya para vermemiş olursunuz.

Kaliteli az ürün almanız, kalitesiz çok ürün almanızdan iyidir. Eşyalar kaliteli ve kullanışlı olmalıdır. Ucuz ve kullanışlı olmayan bir eşyaya boşa para vermiş olursunuz.

Nişan bohçası alırken kullanışlı olması önemlidir. Çiftin ömür boyu saklayabileceği, gördükçe güzel anları anabileceği türden olması tavsiye edilir. Günlük hayatta kullanılan bir bohça ve sandık seçilmesi gerekir.

Ürünleri alırken mağazanın değişim yapıp yapmadığı konusu da önemlidir. Genellikle değişim yapan mağazaları tercih etmeniz önerilir. Çünkü gelin ve damadın beğenmediği ürünü değiştirme imkanınız olur.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Özel Gün Hazırlıkları

Özel Gün Hazırlıkları Düğün Hazırlıkları 1- Düğün salonundaki masa ve sandalye süsleme ayrıntıları düşünülmeli ve süsleme için gerekli malzemeler temin edilerek yapılmalıdır. 2-Düğün salonu girişinde ikram edilecek şeker ve çikolata ya da nikah şekeri gibi ürünler bir masa veya tepsi üzerinde hazır olarak...

Nişan Davetiyesi Nasıl Olmalıdır?

Nişan Davetiyesi Nasıl Olmalıdır?Günümüzde artık çiftler yalnızca düğünleri için değil aynı zamanda nişanları için de davetiyeler hazırlatarak sevdiklerine ulaştırıyorlar. Böyle olunca da nişan olmadan hemen önce bir de nişan davetiyesi için araştırmalara başlıyorlar. Ancak bu araştırmaları esnasında ne yazık ki çoğu zaman oldukça zorlu bir süreçten...

En Mutlu Günü İlan Eden Düğün Davetiyeleri

En Mutlu Günü İlan Eden Düğün Davetiyeleri18 yaşını geçmiş ve özgürlüğünü ele almış her bireyin hayalidir evlenmek. Aşık olduğumuz kişiyle evlenmek, zorlukların üstesinden gelmek ve beraber ömür boyu sürecek olan bir birlikteliğe adım atmak. Her sabah aşık olduğun kişinin gözlerine bakarak uyanmak, ona benzeyen bir bebeğin olmasını dilemek hayalleri süsleyen...