fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

Mansurdede Mah. 99. Sk. No:4/A Merkez/Karaman 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Nişan Bohçasında Neler Olmalıdır?

Nişan, evliliğe en yakın adımdır. Ailelerin birbiriyle tanıştığı süreçtir. Bu süreç hem çok zevklidir. Hem de çok kafa karıştırıcıdır. Bohça hazırlama aşaması zor bir süreçtir. Nişan bohçasının için neler olmalıdır? Nişan bohçası ne zaman verilir? Nişan bohçası nasıl olur? Bu sorular karmaşıklığa ve tatlı bir telaşa sebep olur.

Nişan Bohçası Nedir?

Nişan bohçası aslında ailelerin tanışma sürecinde birbirine hediyeler vererek yakınlaşmaya çalışma çabalarının göstergesidir. Nişan bohçası ile aileler arasında yakınlaşma oluşurken gelin ve damadın temel ihtiyaçları da karşılanmış olur.

Gelin Nişan Bohçasında Neler Olmalıdır?

Gelin nişan bohçasını damat tarafı hazırlar. Gelinle iletişim halinde olmak bu süreçte olmak önemlidir. Gelin hanımın ihtiyaçlarını bilerek bu bohçayı hazırlamak karşı taraf için ayrı bir inceliktir. Herkes bu bohçaya farklı farklı şeyler koyar. Fakat bohçada olması gereken temel eşyalar aşağıdaki gibidir.

 • Parfüm seti
 • Ayna-tarak seti
 • Gelin terliği
 • Fantezi iç çamaşırı
 • Gecelik takımı
 • Makyaj seti
 • Pijama takımı
 • Bornoz takımı

Bunlar mağazalardan kolaylıkla tedarik edebileceğiniz ürünlerdir. Bohçaya lif, patik, havlu ve tülbentlerde eklenebilir. El emeği göz nuru ürünlerde bu bohçada gelin hanım için yerini alabilir. Gelin bohçası, adından da anlaşılacağı gibi gelin hanıma aittir. Onun için gelin hanımın sevdiği ve kullandığı markalar ve renklerden oluşan ürünler olursa daha iyi olur.

Nişan Bohçasında Neler Olmalıdır?

Nişan Bohçasında Neler Olmalıdır?

Damat Nişan Bohçasında Neler Olmalıdır?

Damat nişan bohçasını gelin tarafı hazırlar. Sırf bohçada olsun diye ürün koymak yanlıştır. Ürünlerin kalitesi, orta kalitede olmalıdır.

 • Damat terliği
 • Kol düğmesi
 • Cüzdan seti
 • Tıraş seti
 • Parfüm seti
 • Kol saati
 • İç çamaşırı
 • Pijama seti
 • Gömlek-Pantolon
 • Kemer

Alışveriş öncesi damadın bedenini ve ayak numarasını bilmekte fayda vardır. Aynı zamanda bu ürünler damadın tarzında ve sevdiği renklerden olursa daha iyi olur. Bohçanın içindeki ürünler kullanılabilir olmalıdır. Damat nişan bohçasına çorap ve havluda eklenebilir.

Nişan Bohçası Nasıl Hazırlanır?

Nişan bohçası için tüm malzemeler alındıktan sonra sunum şekline karar vermeniz gerekir. Eskilerde sandık kullanılırken şimdilerde süslü bohça valizleri kullanılmaktadır. Tüm ürünleri kırmızı ve beyaz satenlere sararak şık bir görünüş elde edebilirsiniz. Eğer hazır bohça almayacaksanız bohçayı evde kendiniz süsleyebilirsiniz. Kurdele, tül, boncuk ve simli ipler süsleme konusunda size yardımcı olabilir. Eğer süslemek zor gelirse hazır süslü nişan bohçası almanızda fayda vardır.

Nişan Bohçası Ne Zaman Verilir?

Nişan bohçası değişik yörelerde, değişik zamanlarda verilmektedir. Genel olarak nişandan sonra verilir. Nişan sonrası bağları koparmamak için aileler, bohçaları vermek için birbirine giderler. Bazı yörelerde ise nişan bohçası nişan töreninden önce verilir.

Nişan Bohçasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Bütçenizi belirledikten sonra alışverişe çıkmanız gerekir. Plansız bir şekilde alışverişe çıkmanız fazla para harcamanıza neden olur.

Nişan bohçası hazırlanırken damat ve gelinin olması daha iyi olacaktır. En azından damat ve gelinin kullanacağı eşyaları almış olursunuz. Bu durum iki kişinin de mutlu olmasını sağlar. Ve kullanılmayacak bir eşyaya para vermemiş olursunuz.

Kaliteli az ürün almanız, kalitesiz çok ürün almanızdan iyidir. Eşyalar kaliteli ve kullanışlı olmalıdır. Ucuz ve kullanışlı olmayan bir eşyaya boşa para vermiş olursunuz.

Nişan bohçası alırken kullanışlı olması önemlidir. Çiftin ömür boyu saklayabileceği, gördükçe güzel anları anabileceği türden olması tavsiye edilir. Günlük hayatta kullanılan bir bohça ve sandık seçilmesi gerekir.

Ürünleri alırken mağazanın değişim yapıp yapmadığı konusu da önemlidir. Genellikle değişim yapan mağazaları tercih etmeniz önerilir. Çünkü gelin ve damadın beğenmediği ürünü değiştirme imkanınız olur.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Gelinin Ayakkabısının Altına Neden İsim Yazılır?

Gelinin Ayakkabısının Altına Neden İsim Yazılır?Bir düğüne gittiğimiz zaman insanların ne kadar eğlendiğini görürüz. Özellikle gelin hanım ve arkadaşları bu eğlencenin ilk sıralarında yer alan kişilerdir. Beraber yaptıkları oyunlar, koreografi kızların düğüne olan merakını göstermeye yardımcı olur. Düğün başlamadan önce genç kızlar gelinin yanına giderek ayakkabısının...

En Güzel 3 Davetiye Modeli

En Güzel 3 Davetiye Modeli Davetiye; düğün, nişan, açılış, konferans gibi çeşitli etkinliklere katılması istenen kişilere yönelik hazırlanan ve davet amaçlı yazılan, görselli kısa yazılardır. Kişilerin davet edilmesi amacıyla özel bir şekilde hazırlanan davetiyeler, çok çeşitli seçeneklerde insanların beğenisine sunulmaktadır. Fotoğraflı davetiyeler,...

Etkinlik Duyurusu : Davetiye

Etkinlik Duyurusu : DavetiyeDavetiye birçok alanda kullanılabilen bir üründür. Düğünden nişana, partiden, kokteyle kadar birçok alanda kullanılan bu ürünün düğün ve nişan tasarımlarında dikkat edilmesi gereken noktalar aşağıda belirtilmiştir. Düğün Davetiyesi Seçiminde Dikkat Edilecek Konular Öncelikli olarak bir davetiye planlanırken dikkat edilmesi...