fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

342. Sk. No: 13/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Söz Ve Nişan Hazırlıklarına Nereden Başlamalıyız?

Birbirini seveni iki insan aralarında evlilik olaylarını konuşmaya başladıklarında belli başlı olayların gidişatını öğrenmesi gerekir. Çiftler arasında evlilik teklifinin yapılmasının ardından genelde söz ve nişan hazırlıkları başlar. Bu süreçte de yapılması gerekenler oldukça fazladır. Genelde bu süreçler sıkıntılı süreçler olduğu için stres yapılmaması gerekir.

Stres yerine planlı bir şekilde hareket etmek çok daha faydalı olacaktır. Evlilik süreci hakkında genelde genç çiftlerin pek bir bilgisi olmadığı söz ve nişan hazırlıklarına nereden başlamalıyız? Konusu çok fazla merak edilmektedir. Bu süreçlerde sizlerin eksiksiz bir şekilde hazırlıklarını yapabilmeniz açısından bilgiler verilmiştir.

Adım Adım Söz Hazırlıkları Nasıl Olur?

Evlilik teklifinin yapılmasının ardından çiftler söz yoluna girerler bu söz yolunda da bazı adımlar vardır ve bu adımlarım bilinmesi gerekir. Peki, söz hazırlıkları nasıl olur?

  • Öncelikle çiftler aralarında bir söz tarihi belirler.
  • Daha sonrasında mekân seçimi yapılır. Bazı çiftler evde de sözlerini yapabilir.
  • Söz yüzükleri alınır.
  • Gelin elbise ve damat için takım seçer.
  • Gelin saç ve makyajını belirler.
  • Söz maması süslenir ya da organizasyon tutulur.
  • İkramlıklar hazırlanır
  • Pasta seçimi yapılır.
  • Söz tepsisi alınır.
  • Söz için takılacak takı seçimi yapılır.

En sonunda da aileler bir araya gelecek söz yüzükleri takılır ve olay eksiksiz tamamlanmış olur.

Söz Ve Nişan Hazırlıklarına Nereden Başlamalıyız?

Söz Ve Nişan Hazırlıklarına Nereden Başlamalıyız?

Söz Malzemeleri Nelerdir?

Çiftler bu dönemde kendilerine bir liste çıkarıp o liste dahilinde hazırlıklar tamamlandığında daha iyi bir sonuç aldılar. Bu listenin içerisinde olması gerekenlerden bazıları söz çiçeği, söz çikolatası, söz tepsisi, söz masası, söz masası süsleme, söz bohçası ve söz hediyelikleridir. Liste şeklinde yapılması ve alınması gereken malzemeler belirlenirse söz aşaması daha eksiksiz ve kusursuz atlatılmış olur.

Başlıca Nişan Hazırlıkları Nelerdir?

Sözden sonra çiftlerin en heyecan duydukları an olan nişan günü için hazırlıklar başlar. Nişan hazırlıklarının başında da çiftlerin bir tarih belirlemesi gelir. Daha sormasın nişanın yapılacağı mekân ayarlanır, nişan yüzükleri seçilir, elbise ve damatlık alınır, nişan için ikramlıklar hazırlanır, nişan pastası ve tepsisi hazırlanır, nişan için takılması gereken takılar alınır. Nişan hazırlık aşırı da bir nevi söz ile aynıdır.

Nişan Hazırlık Listesinde Olması Gerekenler

Nişan listesinde olması gerekenler ise nişan pastası, nişan çiçeği, nişan için organizasyon masa süslemesi, nişan tepsisi ve takıları, nişan yüzüklerde nişana gelecek davetliler için hediyelikler nişan listelerinin vazgeçilmezlerini oluşturur. Nişan ve söz aşamaları aslında birbirlerine çok benzeyen olaylardır. Fakat hepsinin heyecanı çiftler ve aileler arasında farklı farklı yaşanır. Dillere destan ve eksiksiz nişan söz hazırlıkları için burada verilen adımlara ve listelere uyulması çok daha iyi olur.

Nişan ve Söz Bir Arada Yapılabilir Mi?

Günümüzde artık nişan ve söz beraber de yapılabilmektedir. Bu konu çiftler arasında konuşulup karar verilir. Önceki zamanlarda genelde isteme, söz ve nişan farklı farklı zamanlarda yapılırdı. Fakat şimdi günümüze baktığımızda genç çiftler hepsini bir arada da yapabilmektedir. Bu tamamen çiftler arasındaki anlaşma sonucunda belirlenir.

Şu zamanda yaşanan salgın hastalık sebebi ile genelde çiftler söz ve nişanlarını evlerinde organizasyon bir masa süslemesi hazırlayarak da yapmaktadır. Bu trend haline de gelmiştir. Artık çiftler mekân tutmak yerine evlerinde bir organizasyon yardımı ile nişan ve söz için masa süslemesi yapmaktadır. O şekilde aileler arasında da gayet şık ve nezih bir nişan ve söz olayı gerçekleştirilir. Ama genel olarak nişan ve sözün bir arada yapılamasında herhangi bir sakınca söz konusu değildir.

 

 

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Düğün Fotoğrafçısı Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Düğün Fotoğrafçısı Seçerken Dikkat Etmeniz GerekenlerSezon geldi geçiyor, evlenen evlenene ve siz de yakın zamanda bunlardan bir tanesi olmaya hazırlanıyorsunuz belli ki. Türkiye’de yılda altı yüz binden fazla kişi evleniyor ve mutlu bir yaşama adım atıyorlar. Peki, bir kez yaptıkları düğün merasimine hazırlıklar nasıl yapılıyor, merak ediyor musunuz? Blogumuzun önceki konularında,...

Düğün Davetiyesi Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Düğün Davetiyesi Seçimi Nasıl Olmalıdır?Düğün Davetiyesi Düğün hazırlıkları çiftlerin hem en mutlu zamanları hem de en stresli zamanlarıdır. Düğün hazırlıkları yapılırken her ayrıntıya dikkat edilmesi gerekmektedir. Hazırlıklar sırasında düğün davetiye işlemleri küçük bir detay gibi görünse de düğün hazırlıklarında en önemli yer tutan ayrıntılardan...

Düğün Davetiyesi Bastırırken Dikkat Edilecekler!

Düğün Davetiyesi Bastırırken Dikkat Edilecekler!İster kadın olsun, ister erkek düğün kararı alındıktan sonra her aşama son derece önemlidir. Her ne kadar kadınlar tarafından daha çok önemsendiği bilinse de aslında erkekler de en az kadınlar kadar düğünün her aşamasına önem gösterir.  Düğün yapacak çiftler hem ekonomik hem kaliteli hem de sorunsuz bir şekilde tüm...