fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

342. Sk. No: 13/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 20:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Düğün Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Evlilik kararının alınmasından sonra; gelin ve damat adayları için tatlı telaşların ve yoğun bir koşuşturmanın yaşanacağı zamanlar da başlamış olacak elbette. Böylesine özel ve anlamlı bir günde birçok farklı konuda, ayrıntılı ve dikkatli bir şekilde plan yapmak gerekiyor. Çünkü o gün; en ufak hatanın bile olmamasının istendiği bir gün. Peki, her şeyin kusursuz görünmesi için nelere dikkat edilmeli? Düğün hazırlıkları nasıl olmalı? Davetiye seçimi neye göre belirlenmeli? İşte tüm bu soruların cevaplarını bulacağı düğün öncesi bilinmesi gerekenler.

Provaları İhmal Etmeyin

Çoğu gelin ve damat adayının; birkaç denemeden sonra sıkıldığı ve bunaldığı konulardan birisi de provalar. Fakat düğün öncesinde kesinlikle ihmale gelmeyecek olan ve en önemli konular arasında yer alan provalar, hem gelin adayları hem de damat adayları için oldukça faydalıdır. Çünkü provalar eksiklerin giderilmesi için önemlidir. Bu nedenle her ne kadar yoğun çalışan birisi olsanız da, günlük hayatın telaşından bu tarz şeylere vakit bulamayacak durumda olsanız da provaları kesinlikle ihmal etmeyin. Prova yapılması gerekenlerden de bahsedecek olursak; gelinlik provası, damatlık provası, ayakkabı ile yürüyüş provası, saç ve makyaj provası, ilk dans provası ve ikramların tadılması.

İlk Önce Kendinizi Düşünün

Düğün zamanı ve düğün günü; sizin mütevazilik yapacağınız ve önceliği başkalarına vereceğiniz bir zaman değildir kesinlikle. Böyle bir yanılgıya asla düşmeyin. Bu nedenle böylesine özel bir günde ilk önce kendinizi düşünün. Yani her şeyden önce kendi şıklığınızı, rahatlığınızı, konforunuzu ve zevkinizi düşünün. Herkesin fikrini alsanız bile, bazı konularda etrafınızdaki insanlara danışsanız bile son kararı yine kendiniz verin.

Düğün Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Düğün Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Oturma Düzenine Dikkat Edin

İlk başta; ufak bir ayrıntı gibi görünse de yine de önemli bir detaydır düğündeki oturma düzeni. Çünkü düğün gününde en az sizin kadar, misafirlerin de konforu ve rahatlığı önemlidir. İşte bu sebeple düğünde ki oturma düzenine de dikkat etmenizde fayda var. Birkaç küçük ipucu vermek gerekirse, yaşlı misafirleri müziğe biraz daha uzak bir yere oturtun. Böylece onlar da herhangi bir rahatsızlık duymadan, düğünün keyfini çıkartabilir. Bekar erkekleri ve kızları da bir araya toplayın. Bu da masum bir çöpçatanlık olacaktır ve çok da fazla göze batmaz.

Fotoğraf ve Video Konusu Önemli

Teknolojinin tüm nimetlerinden yararlanılan sektörlerden, daha doğrusu mesleklerden birisi de düğün fotoğrafçılığı Artık son teknoloji ve pahalı fotoğraf makinelerinin yanında, drone kameralarla da düğün çekimi yapılabiliyor. Fotoğraf çekimine gelince, Düğün fotoğrafınız konusunda farklı bir değişiklik hiç fena olmaz. Örneğin; yan yana durduğunuz siyah beyaz bir fotoğraf, size farklı bir görüntü kazandırabilir.

Davetiye Dağıtımı

Düğün gününde dikkat edilmesi gereken konulardan bir diğeri de davetiye konusudur. Davetiye konusunda çok dikkatli olun ve hassas davranın. Tüm davetiyeleri zamanında ve bizzat kendiniz teslim edin. Fakat çok uzak mesafede olanlar için, küçük bir kişisel not ile kargoyla da gönderebilirsiniz. Ayrıca düğün davetiyelerini en az 3-4 hafta öncesinden teslim etmenizde fayda var.

Küçük Çocukları Unutmayın

Düğün günü; küçük çocukları da unutmamak gerekir. Çünkü düğüne gelen misafirlerin tamamının çocuksuz olması ya da sadece karı koca gelmesi imkansız. Bu nedenle küçük çocukların da sıkılmayacağı ve hoşça vakit geçirip, kendilerince eğlenebileceği bir bölüm de düşünmelisiniz. Ayrıca düğün sonuna kadar onlarla oynayacak, onları eğlendirecek bir oyun ablası veya oyun abisi de onların eğlencesine eğlence katacaktır. Kısacası düğününüze gelen küçük misafirlerinizi de ihmal etmeyin.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Düğün Öncesi Hazırlık Listesi

Düğün Öncesi Hazırlık ListesiDüğün bir kişinin karşı cinse duyduğu özel duygularını bir anlamda resmileştirmek ve herkese duyurmak bu mutlu günü sevdikleri ile beraber kutlama eylemidir. Düğün zamanı gerek çiftler gerek aileler bu günün özel ve kusursuz geçmesi için elinden geleni yapmaktadır. Ancak bu hazırlıklar aşamasında kişilerin dikkat etmesi...

Evde Kına Gecesi Nasıl Olur?

Evde Kına Gecesi Nasıl Olur?Kına gecesi eski zamanlardan günümüze kadar gelen önemli bir adettir. Düğünden önce gelin, gelinin arkadaş çevresi ve yakın akrabalar gelinin anne evinde toplanır. Kına gecesinde geline kına yakılır ve eğlenceler düzenlenir. Günümüzde kına gecesi organizasyonları için mekanlar tutuluyor ve eğlenceler bu mekanlarda yapılıyor....

Modern Davetiye Örnekleri

Modern Davetiye ÖrnekleriYapılacak olan organizasyonun en önemli safhasını davetiye oluşturmaktadır. Etkili bir davetiye seçimi, misafirler üzerinde olumlu bir imaj oluşturacak ilk adımdır. Zarf şeklinde, rulo şeklinde, çiçek deseni şeklinde ve isteğe göre resim modelleri şeklinde tasarlanan davetiye modelleri arasından seçiminizi kolaylıkla yapabilirsiniz....