fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

Mansurdede Mah. 99. Sk. No:4/A Merkez/Karaman 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Söz Yüzüğü Nedir? Anlamı Nedir?

Söz yüzüğü ne anlama gelir, hangi parmağa takılır ve nasıl bir söz yüzüğü almanız gerektiğini merak ediyorsanız, Mert Davetiye‘nin rehber niteliğindeki bu yazısını okuyabilirsiniz…

Söz yüzüğü, saflığın yüzüğü, bağlılığın yüzüğü, evlilik öncesi yüzük: muhteşem bir his verir! Söz yüzüğünün ne olduğunu sorduğunuzda, her ağızdan farklı bir yanıt çıkar. Peki, bir söz yüzüğü ne anlama geliyor? Bu yüzük hangi parmağa takılmalı? Nasıl alınır? Nasıl takılır? Nişanlanırken çıkarılır mı?

Söz Yüzüğü Nedir?

Bir söz yüzüğünün anlamı, evlenmeye hazırlanan çiftler arasında oldukça değişkendir ancak bu yüzükler, genel olarak bağlılığın sembolü olarak kullanılır. Söz yüzüklerinin çekiciliği, temsil ettiği birçok anlamdan kaynaklanır. Birçok çift yüzüklerini gelecekteki evliliklerini belirtmek için bir yol olarak kullanırken, bazıları da yalnızca bu yüzükleri birbirlerine bağlı olduklarını yansıtan bir araç olarak kullanıyor.

Adından da anlayabileceğiniz üzere söz yüzüğü, bir vaadin yapıldığını gösterir, ancak yine de bir söz yüzüğünün anlamı, bir çiftten diğerine farklılık gösterir. Burada en önemlisi, partnerlerin ilişkiye olan bağlılığı ve sevgisini temsil ediyor olması. Uzmanlar söz yüzüklerini, “kendine söz verme” olarak açıklıyor. Sevdiğiniz kişiyle sözlendiğinizde, artık yalnızca çıkıyor olmazsanız, dünyanın geri kalanına sevginizi gösterebileceğiniz fiziksel bir sembol de vardır.

Söz Yüzüğünün Anlamı ve Tarzı

Söz yüzüğü nedir?

 

Bir nişan yüzüğü ile aynı seviyede olmamasına rağmen, söz yüzüğü de hafife alınmamalıdır. Ünlü ilişki uzmanları, bir çiftin, bir yıl ya da daha fazla bir zaman geçtiğinde, çiftlerin, ilişkilerinin ne kadar ciddi olduğunu göstermek için bir söz yüzüğü takmaları gerektiği konusunda hemfikir. Yüzüğün tarzına gelecek olursak, söz yüzükleri söz konusu olduğunda, her model geçerlidir.

Ortak temalar arasında, bir çiftin birliğini vurgulamak için, birbirine bağlanmış tasarımlar ve tek taşlar ön plana çıkıyor. Söz yüzükleri, böylesine kutsal bir nitelik taşıyor ve genellikle bir moda aksesuar olarak görülüyor. Ancak yine de nişan yüzükleri ile rekabet edecek bir stil tercih edilmemeli; aynı görünmemeleri gerekiyor.

Nişan yüzüklerinden farklı olarak, söz yüzüklerine ne kadar harcayacağınıza dair kurallar bulunmamakla birlikte, fiyatları genellikle daha uygun olur. Söz yüzükleri genellikle, 500 TL ile 2000 TL arasında değişir. Bu fiyatların daha altına ya da daha üzerinde söz yüzükleri de bulmak mümkün.

 

 

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Yeni Evli Çiftlere Tavsiyeler

Yeni Evli Çiftlere TavsiyelerUzun yıllar sevgili olarak beraberliklerini sürdüren çiftler dahi evlendikten sonra aynı eve girdiklerinde anlaşamayarak boşanma aşamalarına gelmektedirler. Evliliğin aslında bir sabır işi olduğunu, çiftlerin yaşayarak zamanla birbirlerini daha yakından tanıyabildiklerini söyleyebiliriz. Bu yazımız içerisinde genel olarak Yeni...

Otelde Düğün Nasıl Yapılır?

Otelde Düğün Nasıl Yapılır?Yeni evlenecek çiftleri tatlı bir telaş sarmaya başladı. Özellikle mekan konusunda yaşanan kararsızlıklar çiftleri büyük oranda etkiliyor. Son dönemlerde mekan olarak oteller çok sık tercih edilmeye başlandı. Sunduğu avantajlardan dolayı birçok çift otel düğünü yapmayı düşünüyor. Otelde gösterişli ve eğlenceli düğünler...

Mezuniyet Davetiyesi

Mezuniyet DavetiyesiDavetiye, mezuniyet, nişan, düğün, toplantı, açılış gibi tören ve etkinliklere katılmak isteyen kişilere çağrı amaçlı yazılan çok kısa mektuplara davetiye denir. Mezun olduğunuzda duyduğunuz sevinci arkadaşlarınızla çevrenizle paylaşmak istersiniz. Bunun için de hem okul törenin de hem de çevrenizde tören yapılır. Mezuniyetinizi...