fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

Mansurdede Mah. 99. Sk. No:4/A Merkez/Karaman 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Sünnet Davetiye Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Son zamanlarda düğün davetleri için hazırlanan özel davetiyeler, artık sünnet düğünleri içinde hazırlanmaya başlandı. Sünnet düğünü organizasyonlarının içinde yer alan sünnet davetiye seçimi nasıl olmalıdır? Sorusu üzerine davetin içeriğine göre, sünnet davetiyelerinin içine bilgi mesajları yazılarak gelmesi istenilen akraba ve dostlara gönderilmeye başlandı.

Sünnet Düğünü Nedir?

Aileler erkek evlatlarının erkekliğe ilk ayak basışını kutlamak amacıyla dostlar ve akrabaların katılımlarıyla düğünler tertip ederler. Bu tür düğünlere sünnet düğünleri denilmektedir. Bu düğünlerde tıpkı gelin ve damat düğünleri gibi artık davetiyle çağırılarak yapılmaya başlanmıştır. Sünnet organizasyonları düğün gibi veya mevlit olarak kişisel tercihe göre kutlanabiliyor.

Sünnet Düğünü Davetiyesi Nasıl Belirlenir?

İnsanlar, sünnet düğünü davetiye modellerine baktıkları zaman insanların akıllarına öncelikli olarak gelen şeylerin başında, seçimi nasıl yapacakları geliyor. Bu konuda bilgileri olmayan insanlar, çocuklarının sünneti için davetiye araştırması yaptıkları zaman attıkları yanlış adımlardan dolayı seçtikleri davetiye onların istekleri dışında bir şekilde insanlara sunuluyor.

Bazı sünnet düğünlerinde kına gecesi yapıldığı için sünnet düğünü davetiyesi hazırlanırken sünnet davetiye seçimi nasıl olmalıdır? Gibi sorular sorularak, öncelikle düğünün konsepti belirleniyor. Tüm seçenekler değerlendirilir fakat karar sünnet olacak çocuğa bırakılır. Onun seçimine göre davetiye örneğine göre davetiye basımı yapılır.

Sünnet düğün davetiyeleri genel olarak yapılacak olan organizasyonun konseptine uygun olarak seçilir. Çocuğun sünnette giyeceği kıyafete, organizasyonun süslemesine, kına gecesi eğlencesine gibi tüm faktörler göz önüne alınarak, davetiyenin niteliği de onlara göre belirlenir.

 

Sünnet davetiyeleri genel olarak ferman şeklinde, fotoğraf baskılı, iki kapaklı resimli, kartpostal şeklinde veya kutulu 3 boyutlu gibi yüzlerce modelde üretim yapılabilir.

Sünnet Düğün Davetiye Modelleri Nelerdir?

Düğün davetiyeleri, kaliteye ve modele göre gruplandırılarak müşterilerin hizmetine sunulur. Kaliteleri ve modellerine göre davetiye çeşitleri şunlardır.

  • Kağıt kalitesinin lüks olması anlamında, yaldızlı davetiyeler, kalın kuşe sünnet davetiyesi, kraft davetiye modelleri gibi nitelikli kağıt davetiye modelleri öncelikle sunulur.
  • Modellerine göre sünnet davetiyeleri de, kutulu davetiyeler, müzikli davetiye, 3D sünnet davetiyesi, hasır ipli, hareketli davetiye, dijital baskı davetiyeler, lazer kesim davetiyeler, klaket davetiye, ferman sünnet davetiyesi gibi modeller müşterilere hazırlanır.
  • Sünnet düğün davetiyelerini çocuğun yaşına, ilgi alanına veya gelecek konuk sayısına göre, organizasyonun alanına göre de sünnet düğün davetiyesi seçilebilir. Bu kategoriler içerisinde de, takvimli sünnet davetiyeleri, sedef yansımalı davetiyeler, Osmanlı tuğra sünnet davetiyeleri, tamamı renkli davetiye örnekleri, dini sünnet davetiyeleri, ilginç davetiyeler, nazar boncuklu davetiyeler, işlemeli ve fiyonklu davetiyeler de seçenekler arasında sunulur.
  • Ekonomik olan resim ve fotoğraf baskılı davetiyeler de tercih edilir.

Kalitesine ve modeline göre davetiye çeşitleri bunlardır.

Sünnet Davetiye Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Sünnet Davetiye Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Sünnet Davetiye Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Sünnet düğün davetiyeleri seçilirken, genel olarak yan ürünlerden olan mevlit şekeri siparişi de verilir. Nikâh şekeri olarak ta bilinen bu şekerler, minik süs kutularının içerisine yerleştirilerek, konuklara verilir. Sünnet düğünlerinde de misafirlere dağıtılan bu şekerler, sünnet düğünü gelenekleri arasında yer alır.

Mevlit şekerini kendiniz hazırlayabilir veya davetiyeyle beraber sipariş verebilirsiniz. Ekonomik olması için birlikte sipariş vermek daha mantıklıdır.

Sünnet davetiyeleri, kaliteye ve malzemelerine göre fiyatı değişir. Sünnet düğün davetiyeleri, davetiyede kullanılacak kâğıdın niteliğine, davetiye basılırken uygulanacak basım tekniğine, davetiyede kullanılacak zarfın çeşidine ve sünnet davetiyesinin aksesuarları ve içerikleri davetiye fiyatını belirler. Davetiye sayısı ve üzerine yazı yazılması seçeneği de fiyatı etkiler.

Davetiyelerin katlanma şekli, katlamalı çoklu sayfa, astar kağıt gibi farklılıklar da fiyatta farklılıklar yaratır.

Ekonomik sınıfta genelde resim veya fotoğraf baskılı sünnet davetiyeleri veya kartpostal şekilli davetiye istendiğinden fiyatlarda ona göre belirlenir.

Ekonomik sınıf genellikle kartpostal şeklinde olan, resim veya fotoğraf baskılı sünnet düğün davetiyelerini kullanmaktadır.

 

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Düğün Aşamaları Nelerdir?

Düğün Aşamaları Nelerdir? Kişiler hayatlarında bazen mutlu günlerin olması için elinden geleni yaparlar. Bu mutlu günde kişiler kına, nişan, evlilik gibi durumları yaşamak isterken ilk önce kendilerine uygun bir bütçe ile hazırlıklar yapılmalıdır. Bu hazırlıklarda heyecan olacağından kendilerine dışarıdan fikir veren kişiler önem duyarlar. Bu kişiler...

En Trend Gelin Sabahlıkları

En Trend Gelin SabahlıklarıGelin sabahlıkları denildiğinde akla binlerce model gelmektedir. Bu modeller içerisinde her zevke uygun farklı modeller yer almaktadır. Düğünlerin olmazsa olmazları arasında yer alan gelin sabahlıkları, gelinlerin hem rahat hem de şık olmalarını sağlar. Her geçen gün birbirinden şık ve modern gelin sabahlıkları tasarlanmaktadır....

Nişan Davetiye Modelleri

Nişan Davetiye ModelleriNişan Davetiyelerinde En Çok Tercih Edilen Modeller Nelerdir? Yeni evlenecek olan çiftlerin hazırlık aşamaları oldukça heyecanlı geçmektedir. Heyecanlı olduğu kadar tüm akışın sorunsuz geçmesi adına yaşanan streste farklı bir boyutudur. Eskiye nazaran artık çiftler hazırlık aşamalarını yalnız başlarına geçirmeyi tercih...