fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

Mansurdede Mah. 99. Sk. No:4/A Merkez/Karaman 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

1 Ayda Düğün Hazırlama Yolları

Düğün önemli ve eğlenceli uygulamalardan biri olmuştur. Gelin ve damadın en güzel ve en özel günü düğündür. Çiftler düğünlerinin muhteşem şekilde olmasını istiyorlar. İstedikleri gibi bir düğün tasarlamak istiyorlar. Düğün yapmaya düşünen çiftler bütçesine göre hazırlık yapmaktadır.

Evlenmek isteyen gençlerin aynı yolda beraber yürümek isteyen gençler için düğün çeşitleri oldukça fazladır bu konuda en önemli nokta da gençlerin tercihleri olmaktadır. Normal bir düğün hazırlığı bir yılı bulabilir. Dışarıdan bakılınca basit gibi gözüküyor olsa da düğün hazırlıkları derine bakılınca içinde bir çok ritüel ve uygulamalar bulunmaktadır. Peki, 1 ayda düğün hazırlama yolları mümkündür. Ancak biraz hızlı bir şekilde yapılmaktadır.

1 Ayda Düğün Hazırlamak Mümkün Müdür?

1 ayda düğün hazırlama yolları tabii ki mevcuttur. Düğün hazırlama yollarına dikkat edilerek iyi bir bütçeyle yapılması mümkündür. Karamsar olunmaya gerek yoktur. Eğer çiftler isterse ve 1 ay içinde hızlı ve planlı bir şekilde olursa 1 ay düğün yapmak tabii ki mümkündür.

1 Ayda Düğün İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çiftler 1 ayda düğün hazırlama yolları bulması mümkün fakat dikkat etmeleri gerek hususlar vardır. Bu hususlara dikkat edilerek 1 ayda düğün yapmak isteyenler yapabilir. Dikkat edilmesi gerekenler:

 • En önemlisi planlı ve programlı olunmalıdır.
 • Organize bir şekilde davranılması gerekir.
 • Alınacaklar mutlaka listelenmelidir.
 • Alınacak şeyleri almadan önce yerleri belirlenmelidir. Bu zamandan tasarruf ettirmektedir.
 • Mutlaka ailelerden ve arkadaşlardan yardım alınmalıdır.
 • Fazla ayrıntılara takınılmamalıdır.
 • Yapılacaklar kişiler arasında bölünmelidir.
 • Davetli listesi belirlenmelidir.
 • Harcanacak bütçe belirlenmelidir.
 • Alışverişe çıkılmadan önce internet üzerinden bakılıp karar verilmelidir.
 • Alınan yapılan işler için en kısa zamanda yapılması için uyarılmalıdır.
 • Evlilik hazırlıkları tek başına yapılmamalıdır.

1 Ayda Düğün İçin Yapılması Gerekenler

Hiçbir aksilik olmadan düğünün olması biraz zordur. Fakat 1 ayda düğün hazırlama yolları bulunmaktadır. En güzel günleri olan düğün gününü telaşlanarak ve aksiliklere üzülerek geçirmek yerine yapılması gerekenlere uyulmalıdır.

Eğer isteyenler bu süreci iyi atlatmak için uzman bir kişiyi tutabilir. İlk önce düğünün şekli belirlenmelidir. Kır düğünü, salon düğünü veya evde yapılacaksa hemen karar verilmelidir. Davetlilerin kaç kişi olacağı düşünülmelidir. Eğer organizasyon firmasıyla çalışılmayacaksa bu işlerle tek, tek ilgilenmelidir.

Gelinlik ve damatlık seçilmelidir. Alışverişler yapılmalıdır. Balayı yapılacaksa önceden belirlenmelidir. Nikah için gerekli belgeler ayarlanmalıdır. Altın alışverişi yapılmalıdır. 1 ayda düğün yapmak için biraz hızlı olunması gerekir. Ama bu süreçte uzman kişilerden yardım almak çiftlere çok yardımcı olacaktır.

1 Ayda Düğün İçin Kız Tarafının Görevi

1 ayda düğün hazırlama yolları için uğraşan çiftler mutlaka görev dağılımı yapılmalıdır. Kız tarafı kendin yapacağı şeyleri, erkek tarafı da kendi üstüne düşen görevi yapmalıdır ki 1 ayda düğün olabilsin. Kız tarafı özellikle evin eşyalarına, temizliğine ve ev yerleştirmesine ağırlık vermelidir.

Kızın ailesi de bu konuda yardımcı olması gerekir. Kız tarafı davetiye, yapılacak süsleri, damat bohçası yapması gerekir. Bu süreçte gerekirse bazı şeyleri erkek tarafıyla değil kız tarafı kendi başına halletmelidir. Alışveriş aşamasında kız tarafı kendi üzerine düşen eşyaları almalıdır. Bu süreçte fedakar bir gelin olunmalıdır.

1 Ayda Düğün İçin Erkek Tarafının Görevi

Eğer 1 ayda düğün yapmak isteyen gençler varsa bazı şeylere de katlanmaktadır. 1 ayda düğün hazırlama yolları bulunmaktadır. Erkek tarafı ağır olan kız tarafının yapamayacağı bütün işleri üstlenmelidir. Erkek tarafı taşınacak eşyaları, alınacak malzemeleri, düğün yerini, davetiyeleri, gidilecek yerlere vb. yapılacak her şeyi yapmalıdır. Erkek tarafının ailesi kız tarafıyla sürekli iletişim halinde olması gerekir. Çiftlerin yetişemediği ve almadığı bazı durumları yapmalıdır.

 

 

 

 

 

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Düğünlere de sigorta dönemi başladı!

Düğünlere de sigorta dönemi başladı!Evlenecek çiftler hazırlıklara çoktan başladı ancak bunların arasına sigortayı da almalarında fayda var. Çünkü herhangi bir afet, acı olay, kaza gibi sebeple iptal edilen, ertelenen düğünlerde pastadan takıya ve hatta misafirlere kadar her şey sigorta altına alınıyor… Yaz aylarında yoğunlaşan düğünler için hazırlıklar...

Kutu Davetiye Modellerimiz İle Birlikte Sizlerleyiz

Kutu Davetiye Modellerimiz İle Birlikte SizlerleyizDavetiye hizmeti ile sizlere birçok ürün sunmanın mutluluğunu yaşayan davetiye firmaları kutulu davetiye ile de seçeneklerine renk katmıştır. Birçok farklı ürün çeşidini içeren mağazamızda gerek düğünleriniz gerekse özel günleriniz adına farklı tasarımlı davetiyeler oluşturabilirsiniz. Sizlerle birlikte çalıştığımız...

Düğünlerde Kararsız Kalınan Noktalardan Biri : Davetiye

Düğünlerde Kararsız Kalınan Noktalardan Biri : Davetiyeİkili ilişkilerde evlenme kararı alındıktan sonra düğün aşamasına geçilir. Bu aşama birçok kişinin yorulmasına, zorlanmasına ve istenmeyen durumlar oluşmasına sebep olabilir. Bu noktada dikkate alınması gereken ince noktalar vardır. Aşağıda bu noktalardan bazıları ayrıntılı olarak anlatılmıştır.  Düğün Hazırlıkları Düğün...