fbpx

Çeltek Mh. No:38/B Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 00:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

En İyi Düğün Fotoğrafı Önerileri

Bir fotoğraf, dünyayı bir başkasının gözünden görmenizi sağlar ve bu da, tamamen yeni bir  durum yaşama fırsatı sunar. Bu yazımızda, evlenmeyi düşünen çiftler için düğün fotoğrafçılığı ile ilgili kanıtlanmış, en iyi düğün fotoğrafı önerilerini listeledik…

Siyah – Beyaz

Fotoğrafçılık ilk başladığında tek seçenek, tek renkli fotoğraflardı. Günümüzde ise renkli fotoğraflar hakim olsa da, birçok fotoğrafçı klasik bir stil olarak siyah beyazı, en saf fotoğraf biçimi olarak görüyor. Siyah beyaz fotoğrafların anahtarı; doğru aydınlatma, gölgeler ve vurgularla farklı kontrast alanlarına sahip olmasıdır. Sadece renksiz bir çekimle değil; şekiller tonlar ve dokular ile doğru hissi yakalamaktır.

Makro

Makro fotoğrafçılık, çıplak gözle görmeniz istenen ayrıntıları ortaya çıkarak, aşırı yakın çekim sanatıdır. Bu çekim bize, çok küçük bir dünyaya bakma olanağı sunar. Bu tür fotoğrafların çekimi için bir makro objektife ihtiyaç vardır. Bu tip objektifler popüler olabilir, alternatif olarak ters halkalar ve uzatma filtreler de tercih edilebilir.

Panoramik

Fotoğrafçının karanlık odada saatler harcamasını gerektiren günler geride kaldı. Bugün, sadece bir tıkla panoramik fotoğraflar çekmek mümkün ve bu fotoğrafları sürekli bir görüntü haline getirmek de. Dilerseniz; geniş açılı, 180 derece ve 260 derece panoramalara sahip olabilirsiniz; ayrıca dikey veya yatay olarak da çekebilirsiniz.

Bulanık

Bu tür fotoğraf çekiminde, kasıtlı olarak fotoğrafın bir bölümü bulanıklaştırılır bu da, odaklanılması istenilen görüntüyü ön plana çıkarır. Bu fotoğraf çekiminde, farklı tasarımlara, şekillere ve boyutlara sahip efektler oluşturmak için, farklı kamera mercekleri kullanabilirsiniz. Doğru yapıldığında, bulanık fotoğraf, yumuşak ve göze hoş gelir.

 

Havadan

İyi bir fotoğraf çekmek için her zaman ayaklarınızın üzerinde durmanız gerekmez; bazen en iyi açı havadan alınır. Yüksek bir konuma ihtiyacınız varsa, bu noktada çekimi uçak, helikopter, uçurtma ya da paraşüt kullanarak yapmanız gerekecek. Havadan yapılan düğün fotoğrafı çekimi için en iyi zaman dilimi şafak vakti ve gün batımı zamanlarıdır.

Portre

Bu fotoğrafçılık yöntemi, bir kişinin görünümünü tek bir görüntüde yakalamaktır. Genellikle kafa kısmını alır ancak düğün fotoğrafçılığında tam vücut fotoğrafı da olabilir. Bir portre fotoğrafı düğün için olduğunda, arka planın basit ve rahatsız edici olmaması önemlidir. Bir portre fotoğrafında fotoğrafın konusu, fotoğrafa bakanlar tarafından doğru bir şekilde tasvir edilebilmelidir.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Söz Yüzüğü Nedir? Anlamı Nedir?

Söz Yüzüğü Nedir? Anlamı Nedir? Söz yüzüğü ne anlama gelir, hangi parmağa takılır ve nasıl bir söz yüzüğü almanız gerektiğini merak ediyorsanız, Mert Davetiye‘nin rehber niteliğindeki bu yazısını okuyabilirsiniz… Söz yüzüğü, saflığın yüzüğü, bağlılığın yüzüğü, evlilik öncesi yüzük: muhteşem bir his verir! Söz yüzüğünün...

Düğün Davetiyesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düğün Davetiyesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Yaz aylarının gelmesi ile beraber açılan düğün sezonu beraberinde birçok sıkıntı ve stres meydana getirmektedir. Ortaya çıkan stres ve endişe gibi duygular, düğün planlaması içerisinde birçok önemli ayrıntının atlanmasına neden olmakta. Belkide bir düğünün en önemli ayrıntısı olan davetiye birçok kişi tarafından...

Kaliteli Gelinlik Seçimi Rehberi

Kaliteli Gelinlik Seçimi RehberiEvlilik, çok önemli bir mefhum ve günümüzde yepyeni geleneklerle “düğün tazeleme” etkinlikleri düzenlense de; hiçbiri şüphe yok ki ilk düğün kadar değerli değil. Erkek tarafının pek de endişelenmediği yahut endişelendiğini olabildiğince belli etmemeye çalıştığı o günlerde; en çok endişeli ve tedirgin görünen...