fbpx

Çeltek Mh. No:38/B Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 22:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

En İyi Düğün Fotoğrafı Önerileri

Bir fotoğraf, dünyayı bir başkasının gözünden görmenizi sağlar ve bu da, tamamen yeni bir  durum yaşama fırsatı sunar. Bu yazımızda, evlenmeyi düşünen çiftler için düğün fotoğrafçılığı ile ilgili kanıtlanmış, en iyi düğün fotoğrafı önerilerini listeledik…

Siyah – Beyaz

Fotoğrafçılık ilk başladığında tek seçenek, tek renkli fotoğraflardı. Günümüzde ise renkli fotoğraflar hakim olsa da, birçok fotoğrafçı klasik bir stil olarak siyah beyazı, en saf fotoğraf biçimi olarak görüyor. Siyah beyaz fotoğrafların anahtarı; doğru aydınlatma, gölgeler ve vurgularla farklı kontrast alanlarına sahip olmasıdır. Sadece renksiz bir çekimle değil; şekiller tonlar ve dokular ile doğru hissi yakalamaktır.

Makro

Makro fotoğrafçılık, çıplak gözle görmeniz istenen ayrıntıları ortaya çıkarak, aşırı yakın çekim sanatıdır. Bu çekim bize, çok küçük bir dünyaya bakma olanağı sunar. Bu tür fotoğrafların çekimi için bir makro objektife ihtiyaç vardır. Bu tip objektifler popüler olabilir, alternatif olarak ters halkalar ve uzatma filtreler de tercih edilebilir.

Panoramik

Fotoğrafçının karanlık odada saatler harcamasını gerektiren günler geride kaldı. Bugün, sadece bir tıkla panoramik fotoğraflar çekmek mümkün ve bu fotoğrafları sürekli bir görüntü haline getirmek de. Dilerseniz; geniş açılı, 180 derece ve 260 derece panoramalara sahip olabilirsiniz; ayrıca dikey veya yatay olarak da çekebilirsiniz.

Bulanık

Bu tür fotoğraf çekiminde, kasıtlı olarak fotoğrafın bir bölümü bulanıklaştırılır bu da, odaklanılması istenilen görüntüyü ön plana çıkarır. Bu fotoğraf çekiminde, farklı tasarımlara, şekillere ve boyutlara sahip efektler oluşturmak için, farklı kamera mercekleri kullanabilirsiniz. Doğru yapıldığında, bulanık fotoğraf, yumuşak ve göze hoş gelir.

 

Havadan

İyi bir fotoğraf çekmek için her zaman ayaklarınızın üzerinde durmanız gerekmez; bazen en iyi açı havadan alınır. Yüksek bir konuma ihtiyacınız varsa, bu noktada çekimi uçak, helikopter, uçurtma ya da paraşüt kullanarak yapmanız gerekecek. Havadan yapılan düğün fotoğrafı çekimi için en iyi zaman dilimi şafak vakti ve gün batımı zamanlarıdır.

Portre

Bu fotoğrafçılık yöntemi, bir kişinin görünümünü tek bir görüntüde yakalamaktır. Genellikle kafa kısmını alır ancak düğün fotoğrafçılığında tam vücut fotoğrafı da olabilir. Bir portre fotoğrafı düğün için olduğunda, arka planın basit ve rahatsız edici olmaması önemlidir. Bir portre fotoğrafında fotoğrafın konusu, fotoğrafa bakanlar tarafından doğru bir şekilde tasvir edilebilmelidir.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Düğün Davetiyesi Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Düğün Davetiyesi Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?Düğünler, birçok kişinin hayatı boyunca yaşadığı en özel günlerden biridir. Kişi ilk kez evleniyor ise bu heyecan daha da katlanacak ve hazırlıkların en mükemmel şekilde tamamlanması için büyük çaba gösterilecektir. Düğün öncesi dönemdeki hazırlıklar düğünün mükemmel olması açısından son derece önemlidir. Bu...

Düğün Konsepti Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düğün Konsepti Seçerken Dikkat Edilmesi GerekenlerSon yıllarda birçok kişi düğün planlaması yaparken sıradanlıktan uzak, farklı ve özgün konseptler seçmeye çalıştığını görmekteyiz. Artık birçok kişi, düğün planlamalarını bu alanda profesyonelleşmiş organizasyon firmalarına yükleyerek özgün konseptler oluşturmaya gitmekte. Kendi konseptlerini belirlemek isteyen kişiler...

Düğün Makyajı İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düğün Makyajı İçin Dikkat Edilmesi GerekenlerTüm gece boyunca odak noktası olacağınız düğün günü, belki de hayatınızın en güzel haline bakmak isteyeceğiniz bir gün ve daha da önemlisi, güzel bir düğün makyajı, olduğunuzdan daha güzel hissettirir. Makyajın büyüsü, çok etkileyicidir! Düğün gününüzde makyajınızı ister kendiniz yapıyor olun, isterseniz de bir...