fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

342. Sk. No: 13/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 20:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Adım Adım Nişan Hazırlıkları

Kişiler sevdikleri kişilerle bir ömür boyu beraber olmak yaşamak isterler. Bunun içinde belli adımlardan geçmeleri gerekir. Gençler evlenmeye karar verdiklerinde bunu aileleriyle paylaşırlar. Paylaştıktan sonra her iki aile tanışır. Erkek tarafı kız tarafının müsait olduğu bir günde ziyaret ederler. Birbirlerini tanıma fırsatı bulurlar. Her iki ailede anlaştıktan sonra söz kesimi yapmaya karar verirler. Evlenmenin yuva kurmanın ilk şartı söz kesmekten gelir. Bunun içinde alışveriş yaptıktan sonra bir tarih belirleyip o tarihte söz kesimi olur. Bu söz kesiminin ardından gençler ve her iki aile de adım adım nişan hazırlıkları yapmaya başlarlar.

Nişan Hazırlıkları

Söz kesimi bittikten sonra her iki aile oturup nişanı nerede yapacaklarını hangi tarihte yapacaklarını konuşurlar. Bir sonuca varmak için fikir alışverişinde bulunurlar. Çiftler nişan hazırlıkları için bir liste oluştururlar ve bu liste doğrultusunda hareket ederler.

Nişan hazırlıkları şunlardır:

 • Her iki aile nişan tarihini belirler.
 • Uygun nişan mekanı Seçilir.
 • Çiftler nişan yüzüklerin alırlar.
 • Nişan tepsisi ve makası alınır.
 • Nişan elbisesi ve damada takım alınır.
 • Organizasyon şirketi ile anlaşılır.
 • Nişan ikramlıkları Seçilir.
 • Nişan pastası modeli seçilir.
 • Hediyelik modeller belirlenip alınır.
 • Nişan davetiyesi seçimi yapılır.
 • Takılar belirlenir.

Bu hazırlıklar adım adım yapılır. Ayrıca fotoğraf çekimi de gelin ve damadın tercihleri arasındadır. Evliliğin ikinci adımlarını da güzel bir şekilde geçmesini isterler.

Adım adım Nişan Hazırlıkları

Adım adım Nişan Hazırlıkları

Nişan Davetiyesi

Nişan davetiyesi çiftler için çok önemlidir. Davetiyeler çiftlerin kişiliklerini, yapılarını gösterir. Nişanın nerede yapılacağına öncelikle karar verilmesi gerekir. Mekan seçimi yapıldıktan sonra davetiye seçimine karar verilmelidir. Çünkü dış mekanda nişan yapılacak ise ona göre davetiye seçimi yapılmalıdır. Evde yapılacak ise daha sade ve şık davetiye seçimi evde yapılacak olan nişan törenine daha uygundur. Davetiye seçimi yapmadan önce her iki tarafta oturup gelecek olan misafirlerini ayarlamaları lazım. Çünkü davetli listesine göre davetiye basımı olacaktır. Çiftler nişan mekanına göre seçimlerini yaptıktan sonra davetiye de yazılacak olan sözlere karar vermeleri gerekir. Bu sözler uzun olmamalıdır. Anlatım oldukça sade bir üslupla yazılmış olmalıdır. Davetiye seçiminde mert davetiye Web sitesine de bakabilirsiniz. Oldukça şık ve gösterişli davetiyeler bulunmaktadır.

Nişan Bohçası

Çiftler ve her iki aile nişan hazırlıkları için nişan alışverişine çıkarlar. Çünkü nişanda erkek tarafının geline ve ailesine aldıkları gösterilir. Ayrıca kız tarafının da erkek tarafına ve damada aldıkları gösterilir. Erkek tarafı geline ayrıca bohça hazırlar. Bazı yörelerde yapılan bohçaların gösterilmesine yatak yüzü denilmektedir. Bu bohçada şunlar bulunur:

Geline başörtü, lif, patik, iç çamaşırı, namaz başörtüsü, makyaj seti, tarak, ayakkabı, kıyafet, bornoz takımı, terlik vb. Birçok şey alınır. Erkek tarafı gelinin anne ve babasına da kıyafet alırlar. Bunlar bohça şeklinde yapılır. Nişanda gelen davetlilere aldıkları eşyalar gösterilir. Ayrıca kız tarafında erkek tarafına ve damada bohça hazırlarlar. Bunlarda nişanda gösterilir. Alınan takılarda geline takılır. Böylelikle nişan bohçaları da gösterilmiş olunur.

Organizasyon Şirketi

Artık organizasyon şirketleri ile her evlenen çift anlaşmaktadır. Çünkü sözlerinin, nişanlarının, düğünlerinin oldukça kusursuz ve gösterişli bir şekilde olmasını istiyorlar. Bunun içinde işinde uzman kişilerden destek alınması gerekecektir. Organizasyon şirketleri, nişan ile ilgili tüm planları, düzenleri yaparlar. Masa dekorasyonuyla, süslemeyle, müzikle, fotoğrafla, gelen davetlilerin hangi masada oturacakları, ikramlıklar gibi birçok şeyle ilgilenmektedirler. Hiç bir şekilde sizin aklınız da soru işareti kalmaz. Çünkü tüm sorumluluklar organizasyon şirketine aittir. Siz sadece bu güzel günün keyfini çıkaracaksınız.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Küçük Beylerin Beklenen Büyük Günü

Küçük Beylerin Beklenen Büyük GünüAnne babaların erkek çocukları için en büyük hayallerinden biri olan sünnet törenleri için hazırlanan birbirinden harika davetiye örnekleri, bu özel gününüzde sürekli saklayacağınız bir hatıra olacak. En ilginç ve akılda kalıcı sünnet davetiyesi ve mesajlar için online sitelerden faydalanabilirsiniz. Sünnet davetiyesi bastırmak...

Düğün Sırasında Uyulması Gereken Bazı Gelenekler

Düğün Sırasında Uyulması Gereken Bazı GeleneklerÖzellikle eski zamanlarda oluşturulan ve günümüzde kadar getirilen pek çok düğün kuralı ve geleneğinin mevcut olduğu biliniyor. Bakıldığında, kurallar her zaman yıkılmak için olduğundan; genelde günümüzde, modern düğünlerde, gençler bu kurallara pek de uymuyorlar ancak gelenekler, özellikle eğlenceli olanlar, gerçekleştirilmeye...

Adım Adım Nişan Hazırlıkları

Adım Adım Nişan HazırlıklarıKişiler sevdikleri kişilerle bir ömür boyu beraber olmak yaşamak isterler. Bunun içinde belli adımlardan geçmeleri gerekir. Gençler evlenmeye karar verdiklerinde bunu aileleriyle paylaşırlar. Paylaştıktan sonra her iki aile tanışır. Erkek tarafı kız tarafının müsait olduğu bir günde ziyaret ederler. Birbirlerini tanıma fırsatı...