fbpx

Çeltek Mh. No:38/B Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 20:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Davetiye çeşitleri ne şekilde oluşturulmalıdır?

Davetiye Çeşitleri Nelerdir?

Davetiye; özel günler için hazırlanan ve katılması istenen kişilere dağıtılan ya da gönderilen duyuru şeklidir. Baby shower, sünnet, nişan, kına, düğün, nikah, açılış, sergi, tanıtım, defile, seminer gibi birçok farklı etkinlik için matbaa ortamında hazırlanan kısa yazılardır.


 Davetiye çeşitleri ne şekilde oluşturulmalıdır?

Davetiye çeşitlerine bakıldığında birbirinden farklı model olduğu görülmektedir. Özel günün anlamına uygun birçok değişik davetiye çeşidi yer almaktadır. Özellikle yeni evlenecek çiftler için davetiye seçmek ve iç yazısını oluşturmak oldukça zaman alan ve özen isteyen bir adımdır. Davetiye içeriğine göz atıldığı zaman etkinliğin ne zaman, nerede, neden, kimleri içerdiği eksiksiz bir şekilde yazılmalıdır. Özellikle isimler – adresler ve varsa telefon numaraları farklı gözlerin kontrolünden geçtikten sonra baskıya verilmelidir.

Ufak, gözden kaça bir hata basılan yüzlerce davetiyenin boşa gitmesine sebep olabilecek niteliktedir. Adresler açık olarak yazılmalı ve eklenebiliyorsa ufak bir kroki iliştirilmelidir. Özel belirtilmek istenen bir bilgi var ise, en alt kısma not olarak, özel bir baskı ile yazılmalıdır. (Etkinliğe çocuk alınıp – alınmadığı, davetiyenin kaç kişilik olduğu, özel bir kıyafet zorunluluğu olup – olmadığı, etkinliğin yemekli ya da kokteyl olduğu gibi)


 Davetiyelerin özellikleri nasıl olmalıdır?

* Kullanılan dil kibar olmalıdır.

* Kısa ama net bir şekilde yazılmalıdır.

* Davetiye içeriği tam ve açıklayıcı olmalıdır.

* Ne tür bir etkinlik olduğu belirtilmelidir.

* Daveti organize eden firma ya da kişi isimleri belirtilmelidir.

* Yazı ve imla kurallarına dikkat edilmelidir.

* Yapılacak olan etkinliğe ya da organizasyona uygun bir davetiye modeli seçilmelidir.


 Özel konuklar için hazırlanan davetiyeler nasıl olmalıdır?

Davete katılacak olan kişiye eğer etkinlik içerisinde bir görev verilecek ise (konuşma, sunum, tanıtım, şahitlik, başkanlık gibi) davetiyeye mutlaka belirtilmelidir. Son dönemlerde davetiyelere eklenen LCV kısmı yani davete katılıp – katılınamayacağının belirtilmesi kısmının daha açıklayıcı bir şekilde yazılması çok daha uygun olmaktadır. Davetiyeyi alan kişiler, verilen telefon numarasına bilgi vererek, davete icabet edip – edemeyeceklerini belirtmeleri gerekmektedir. Bu şekilde daveti organize eden kişiler net katılacak olan kişi sayısına ulaşılabilmektedir.


 Davetiye fiyatları;

Seçilen modele ve baskı şekline göre fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir. Daveti organize eden kişilerin ya da çiftlerin isteğine göre metin yazıları, varaklı – altın ya da gümüş gibi baskılardan da yapılabilmektedir. Ucuz davetiye modellerini tercih eden kişiler içinde standart baskılı, birçok alternatif ürün sunulmaktadır. Belirli davetiye modellerinde dönem dönem kampanyalar gerçekleştirilmektedir. Ayrıca daha abartılı, özel ve lüks bir davetiye isteyen çiftler içinde oldukça farklı tarzda davetiye modelleri oluşturulabilmektedir. İçinde küçük hediyelerin yer aldığı kutulu modeller, parfüm şişesi şeklinde, ayakkabı şeklinde, kokulu kuru çiçeklerle yapılan davetiyeler seçenek olarak müşterilere sunulmaktadır.


 

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Kısa Gelin Saçı Modelleri

Kısa Gelin Saçı Modelleriİlerleyen günlerde gelin olmayı düşünen bir gelin adayı için gelinlik modelinden daha önemli ne olabilir? Tabi ki bir düğün saçı modeli! O büyük gün geldiğinde her gelin; güzel, şık ve çarpıcı görünmek ister. Düğün fotoğrafında güzel çıkmak da önemlidir. Kısa saçlara sahipseniz ve gelin saçı konusunda seçeneklerinizin...

Evlenmeyi Planlayan Çiftler İçin Egzotik Balayı Fikirleri

Evlenmeyi Planlayan Çiftler İçin Egzotik Balayı FikirleriDüğün planları yapmaya başladığınızda, göz ardı etmemeniz gereken bir detay da balayıdır. Balayınız için eşiniz ile birlikte kayak yapmaya gitmek istiyor olabilir ya da sahilde uzanmayı tercih edebilirsiniz. Maldivler’de su üstünde yüzen bir villada mı kalmak istersiniz? Tanzanya’da safari yapmayı mı? Toskana’nın...

Düğün Davetiyesinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Düğün Davetiyesinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?Çiftlerin en mutlu anlarından biri düğün kararı almaları ile başlayan süreçtir. Bu karar ile birlikte çiftleri bekleyen oldukça fazla yapılması gereken hazırlıklar yer almaktadır. Bu hazırlık aşamaları zaman zaman keyifli bir şekilde sürerken, bazı hazırlık dönemleri ne yazık ki stresli ve can sıkıcı hale gelebilmektedir. Düğün...