fbpx

Çeltek Mh. No:38/B Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 20:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Davetiye çeşitleri ne şekilde oluşturulmalıdır?

Davetiye Çeşitleri Nelerdir?

Davetiye; özel günler için hazırlanan ve katılması istenen kişilere dağıtılan ya da gönderilen duyuru şeklidir. Baby shower, sünnet, nişan, kına, düğün, nikah, açılış, sergi, tanıtım, defile, seminer gibi birçok farklı etkinlik için matbaa ortamında hazırlanan kısa yazılardır.


 Davetiye çeşitleri ne şekilde oluşturulmalıdır?

Davetiye çeşitlerine bakıldığında birbirinden farklı model olduğu görülmektedir. Özel günün anlamına uygun birçok değişik davetiye çeşidi yer almaktadır. Özellikle yeni evlenecek çiftler için davetiye seçmek ve iç yazısını oluşturmak oldukça zaman alan ve özen isteyen bir adımdır. Davetiye içeriğine göz atıldığı zaman etkinliğin ne zaman, nerede, neden, kimleri içerdiği eksiksiz bir şekilde yazılmalıdır. Özellikle isimler – adresler ve varsa telefon numaraları farklı gözlerin kontrolünden geçtikten sonra baskıya verilmelidir.

Ufak, gözden kaça bir hata basılan yüzlerce davetiyenin boşa gitmesine sebep olabilecek niteliktedir. Adresler açık olarak yazılmalı ve eklenebiliyorsa ufak bir kroki iliştirilmelidir. Özel belirtilmek istenen bir bilgi var ise, en alt kısma not olarak, özel bir baskı ile yazılmalıdır. (Etkinliğe çocuk alınıp – alınmadığı, davetiyenin kaç kişilik olduğu, özel bir kıyafet zorunluluğu olup – olmadığı, etkinliğin yemekli ya da kokteyl olduğu gibi)


 Davetiyelerin özellikleri nasıl olmalıdır?

* Kullanılan dil kibar olmalıdır.

* Kısa ama net bir şekilde yazılmalıdır.

* Davetiye içeriği tam ve açıklayıcı olmalıdır.

* Ne tür bir etkinlik olduğu belirtilmelidir.

* Daveti organize eden firma ya da kişi isimleri belirtilmelidir.

* Yazı ve imla kurallarına dikkat edilmelidir.

* Yapılacak olan etkinliğe ya da organizasyona uygun bir davetiye modeli seçilmelidir.


 Özel konuklar için hazırlanan davetiyeler nasıl olmalıdır?

Davete katılacak olan kişiye eğer etkinlik içerisinde bir görev verilecek ise (konuşma, sunum, tanıtım, şahitlik, başkanlık gibi) davetiyeye mutlaka belirtilmelidir. Son dönemlerde davetiyelere eklenen LCV kısmı yani davete katılıp – katılınamayacağının belirtilmesi kısmının daha açıklayıcı bir şekilde yazılması çok daha uygun olmaktadır. Davetiyeyi alan kişiler, verilen telefon numarasına bilgi vererek, davete icabet edip – edemeyeceklerini belirtmeleri gerekmektedir. Bu şekilde daveti organize eden kişiler net katılacak olan kişi sayısına ulaşılabilmektedir.


 Davetiye fiyatları;

Seçilen modele ve baskı şekline göre fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir. Daveti organize eden kişilerin ya da çiftlerin isteğine göre metin yazıları, varaklı – altın ya da gümüş gibi baskılardan da yapılabilmektedir. Ucuz davetiye modellerini tercih eden kişiler içinde standart baskılı, birçok alternatif ürün sunulmaktadır. Belirli davetiye modellerinde dönem dönem kampanyalar gerçekleştirilmektedir. Ayrıca daha abartılı, özel ve lüks bir davetiye isteyen çiftler içinde oldukça farklı tarzda davetiye modelleri oluşturulabilmektedir. İçinde küçük hediyelerin yer aldığı kutulu modeller, parfüm şişesi şeklinde, ayakkabı şeklinde, kokulu kuru çiçeklerle yapılan davetiyeler seçenek olarak müşterilere sunulmaktadır.


 

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Düğün Davetiyesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düğün Davetiyesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Yaz aylarının gelmesi ile beraber açılan düğün sezonu beraberinde birçok sıkıntı ve stres meydana getirmektedir. Ortaya çıkan stres ve endişe gibi duygular, düğün planlaması içerisinde birçok önemli ayrıntının atlanmasına neden olmakta. Belkide bir düğünün en önemli ayrıntısı olan davetiye birçok kişi tarafından...

Kaliteli Gelinlik Seçimi Rehberi

Kaliteli Gelinlik Seçimi RehberiEvlilik, çok önemli bir mefhum ve günümüzde yepyeni geleneklerle “düğün tazeleme” etkinlikleri düzenlense de; hiçbiri şüphe yok ki ilk düğün kadar değerli değil. Erkek tarafının pek de endişelenmediği yahut endişelendiğini olabildiğince belli etmemeye çalıştığı o günlerde; en çok endişeli ve tedirgin görünen...

Düğün Öncesi Hazırlık Listesi

Düğün Öncesi Hazırlık ListesiDüğün bir kişinin karşı cinse duyduğu özel duygularını bir anlamda resmileştirmek ve herkese duyurmak bu mutlu günü sevdikleri ile beraber kutlama eylemidir. Düğün zamanı gerek çiftler gerek aileler bu günün özel ve kusursuz geçmesi için elinden geleni yapmaktadır. Ancak bu hazırlıklar aşamasında kişilerin dikkat etmesi...