fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

342. Sk. No: 13/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 20:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Kına Gecesini Kendiniz Mi Hazırlıyorsunuz? Organizasyon Firması Mı?

Kına Gecesinde Davetiye Olur mu?

Kına gecesinde az davetli varsa, aile arasında, yakın akraba ve arkadaşlarla yapılacak küçük bir organizasyon ise davetiyeye gerek olmayıp gelmesi istenen kişiler telefon ile aranıp davet edilebilir. Ama otelde, kır bahçesinde, restoranda pek çok davetli ile büyük bir organizasyon yapılacaksa hem insanları haberdar etmek için hem de insanlara hatıra olması amacıyla kına davetiyesi yapılabilir.

Genellikle kına gecelerinin muhteşem kıyafeti olan kaftan kıyafetli kadın figürlerinden yapılmış kitap ayracı şeklindeki kına davetiyeleri bu özel gece için uygun bir davetiye şekli olabilir. Hint konseptinde bir kına gecesi için renkli, bant desenli, fil ve püskül detaylı bir davetiye örnek olarak da seçilebilir. Ama günümüzde davetiye basım sektörü o kadar gelişti ki beğendiğin herhangi bir modeli de anında bastırmak artık mümkündür. Hatta kişiye özel tasarımlar bile yapılabilmektedir. Davetiyeler ile uyumlu masa numaraları, davetli kartları, menü gibi detaylar da ortama şık bir hava katmaktadır.

Eğer organizasyon firmaları ile anlaşmak istemiyorsanız ve bu kutlamayı kendiniz düzenleyecekseniz misafirlerin karşılanması, masalarına oturtulması, yiyeceklerin ikram edilmesi, kına eğlencesi, kına alayına katılım, gelin ağlatma merasimi, dans ve müzik işi, birlikte gelin ve damat ile oynama, gecenin son bulması, misafirlerin uğurlanması gibi bir akış planı hazırlamanız gerekmektedir.

Organizasyon firması ile anlaşmayıp kendiniz düzenleyecekseniz kına yakılma töreni sırasında ihtiyacınız olacak kına tepsisi, kına sepeti, kına mumu, kına kesesi, kına eldiveni gibi olmazsa olmaz kına malzemelerini bir kenara not etmelisiniz. Kına gecesi kıyafeti için de en çok tercih edilen model bindallı modeller ile kına kaftanlarıdır.

Eğer pek çok davetlinin katılacağı ihtişamlı bir kına gecesi olacaksa kına kaftanı ya da bindallı modelleri giymek şarttır. Piyasada farklı desen ve renklerde bir sürü model bulunmaktadır. Eskiden beri kullanılıp günümüze kadar gelen bindallı modelleri ve kına kaftanları özellikle Muhteşem Yüzyıl dizisindeki Hürrem Sultan’ın kıyafetleriyle birlikte iyice popüler olmuştur. Gelin adayları bu geceye ilk önce bir elbise ile katılıp kına töreni sırasında bindallı modeli ya da kına kaftanını giymektedirler.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

En Şık Davetiye Modelleri

En Şık Davetiye ModelleriDavetiyeler yaşayacağınız bu n güzel gün adına belki de hatıra olarak kalacak en güzel şeylerden biridir. Bu yüzden şık ya da farklı olması, çiftlerin kendileri beğeneceği gibi aynı zamanda herkesin büyük bir beğeni ile karşılayacağı bir davetiye olması büyük bir önem arz etmektedir. Elbette bu çiftlerin zevk ve yaşam...

Ülkemizden Farklı Düğün Gelenekleri

Ülkemizden Farklı Düğün GelenekleriAnadolu toprakları binlerce yıldır köklü medeniyetlere ev sahipli yapıyor. Zengin kültürel birikimimiz beraberinde sayısız geleneği de topraklarımızda bir araya getirmiş. Bölgeden bölgeye hatta köyden köye değişen anlamlı ve eğlenceli düğün geleneklerimiz var. Eski gelenekleri canlandırmanın popüler olduğu bu günlerde evlenmeyi...

Kına Gecesi ve Düğün Bir Arada Olabilir Mi ?

Kına Gecesi ve Düğün Bir Arada Olabilir Mi ?Bilindiği üzere her genç kızın hayali olan şeylerden birisi de evlenmektir. Bembeyaz gelinliği giymek, aile evinden eşinin evine geçme süresince yapılan birçok hazırlık ise bunun en heyecanlı ve stresli kısmı olmaktadır. Çoğu gelin bu dönemi çok rahat atlatırken çoğu için ise geçmek bilmeyen bir hengame haline gelmiştir....