fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

Mansurdede Mah. 99. Sk. No:4/A Merkez/Karaman 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Kına Gecesini Kendiniz Mi Hazırlıyorsunuz? Organizasyon Firması Mı?

Kına Gecesinde Davetiye Olur mu?

Kına gecesinde az davetli varsa, aile arasında, yakın akraba ve arkadaşlarla yapılacak küçük bir organizasyon ise davetiyeye gerek olmayıp gelmesi istenen kişiler telefon ile aranıp davet edilebilir. Ama otelde, kır bahçesinde, restoranda pek çok davetli ile büyük bir organizasyon yapılacaksa hem insanları haberdar etmek için hem de insanlara hatıra olması amacıyla kına davetiyesi yapılabilir.

Genellikle kına gecelerinin muhteşem kıyafeti olan kaftan kıyafetli kadın figürlerinden yapılmış kitap ayracı şeklindeki kına davetiyeleri bu özel gece için uygun bir davetiye şekli olabilir. Hint konseptinde bir kına gecesi için renkli, bant desenli, fil ve püskül detaylı bir davetiye örnek olarak da seçilebilir. Ama günümüzde davetiye basım sektörü o kadar gelişti ki beğendiğin herhangi bir modeli de anında bastırmak artık mümkündür. Hatta kişiye özel tasarımlar bile yapılabilmektedir. Davetiyeler ile uyumlu masa numaraları, davetli kartları, menü gibi detaylar da ortama şık bir hava katmaktadır.

Eğer organizasyon firmaları ile anlaşmak istemiyorsanız ve bu kutlamayı kendiniz düzenleyecekseniz misafirlerin karşılanması, masalarına oturtulması, yiyeceklerin ikram edilmesi, kına eğlencesi, kına alayına katılım, gelin ağlatma merasimi, dans ve müzik işi, birlikte gelin ve damat ile oynama, gecenin son bulması, misafirlerin uğurlanması gibi bir akış planı hazırlamanız gerekmektedir.

Organizasyon firması ile anlaşmayıp kendiniz düzenleyecekseniz kına yakılma töreni sırasında ihtiyacınız olacak kına tepsisi, kına sepeti, kına mumu, kına kesesi, kına eldiveni gibi olmazsa olmaz kına malzemelerini bir kenara not etmelisiniz. Kına gecesi kıyafeti için de en çok tercih edilen model bindallı modeller ile kına kaftanlarıdır.

Eğer pek çok davetlinin katılacağı ihtişamlı bir kına gecesi olacaksa kına kaftanı ya da bindallı modelleri giymek şarttır. Piyasada farklı desen ve renklerde bir sürü model bulunmaktadır. Eskiden beri kullanılıp günümüze kadar gelen bindallı modelleri ve kına kaftanları özellikle Muhteşem Yüzyıl dizisindeki Hürrem Sultan’ın kıyafetleriyle birlikte iyice popüler olmuştur. Gelin adayları bu geceye ilk önce bir elbise ile katılıp kına töreni sırasında bindallı modeli ya da kına kaftanını giymektedirler.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Fark Yaratan Tasarımları İle Davetiye Seçenekleri

Fark Yaratan Tasarımları İle Davetiye SeçenekleriEvlilik, birbirini seven iki insanın tek bir hayatı ortak olarak yaşamasını sağlayan en güçlü birlikteliktir. Evlilik kararı alan çiftler, bu özel anı düğün veya benzeri bir tören ile sevdikleri eşliğinde gerçekleştirmeyi isterler. Bu isteklerini de gerçekleştirebilmek için birçok hazırlık aşamalarının tamamlanması gerekir....

Mutluluğu Davetiye Modelleri ile Paylaşın

Mutluluğu Davetiye Modelleri ile Paylaşındavetiye modelleri Çiftler beraberlik sözünü vereceği en özel günlerinde sevdiklerini ve ailelerini yanında görmek ister. O hâlde misafirlere dağıtıcak sizin tarzınızı yansıtan bir davetiye misafirinizin bu etkinlikten haberi olacağı ilk andır. Bundan dolayı misafirlerine en güzel davetiyeleri dağıtmak her çiftin isteğidir....