fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

342. Sk. No: 13/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 20:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Davetiye Modellerinde Aranan Nitelikler

Düğün, nişan, nikah gibi merasimler; karşılıklı olarak iki kişinin çift olma aşamalarını barındırdığından oldukça özel anlardır. Her yeni evlenecek çiftler de gerçekleşecek bu aşamaların en özel ve en kusursuz olması için bir beklenti içerisine girer. Evlilik işleminin yazılı belgeler ile gerçekleşip, düğün gibi unutulmaz törenler ile taçlanması için birçok hazırlığın sorunsuz bir şekilde yürütülmesi gerekir. Bu hazırlıklar arasında; çiftlerin çeyiz hazırlığı, düğün kıyafetlerinin seçimi, düğün mekanının belirlenmesi, davetiye basımı gibi hazırlıklar büyük oranda yer almaktadır. Bu hazırlıklara her ne kadar aileler de yardımcı olsalar da büyük çoğunluğu çiftlerin elindedir. Çiftlerin de bu hazırlıkları zamanında ve sorunsuz bir şekilde aşmaları için aceleci tavırlardan uzak durmalı, sakin ve seçici bir tavırla seçim işlemlerine yaklaşmalıdır.

Evlilik Hazırlıklarının Önemli Aşaması: ”Davetiyeler”

Çiftlerin kavuşmasını; geleceklerinin ortak bir anda birleşmesini sağlayan evlilik olayı, çiftler için oldukça kutsal ve özel bir andır. Bu sebepten dolayı çiftler; bu unutulmaz dakikaları sevdikleri ile paylaşıp, uzun yıllar hatırlanacak bir an yaratmak isterler. Düğün merasimlerine davet edilecek konuklar için, uzun yıllardır belli tasarımlarda kartlara basılan davetiyeler tercih edilmektedir. Düğünlerin yanında nişan merasimleri için de nişan davetiyesi oldukça rağbet görmektedir.

Günümüzde çoğu sektör dijital ortama taşınsa da, hala kişiye özel olarak verilen davetiyeler ilgi görmeye devam etmektedir. Çünkü davetiyeler, mevcut konukların kendini değerli hissetmesini ve davete icabet etmesini sağlar. Davetiyelerin önemli olduğu kadar tercih edilen davetiye modelleri de oldukça önemlidir. Çünkü konukların davetiye almasının öneminin yanında, alınan davetiyenin konuklara hitap eder olması da gereklidir.

Davetiye Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Seçimi yapılacak olan düğün davetiyesi için birçok önemli kriter bulunmaktadır. Bu kriterler sırasız olarak başlıca şu şekildedir;

Tasarımın güçlülüğü ve basımda kullanılan teknolojik aletlerin gelişmişlik düzeyi

Davetiye tasarımının yerleştirileceği kağıdın tipi ve kalitesi

Seçimi gerçekleştirecek olan çiftlerin kişisel zevk ve düşünceleri

Düğün, nişan, nikah merasimlerinin gerçekleştirileceği mekan

Düğün konsepti

Kullanılacak davetiye sözleri

Çiftler ile konuklar arasındaki mevcut olan samimiyetin derecesi ve tipi

Çiftlerin talep ve beklentilerinin oldukça fazla olmasından dolayı sektör pazarları içerisinde geniş davetiye seçenekleri oluşmuştur. Bu seçeneklerin arasında kaybolmamak ve hem zamandan hem de paradan kayıplar yaşamamak için belirlenen kriterlere dikkat edilmesi gerekir. Seçenekler arasında doğru davetiye seçiminin gerçekleşebilmesi için sıralanan maddelerin her birine cevap verebilir durumda olmak gerekir. Bu cevapların ardından davetiye seçenekleri arasında ayıklamalar yapılmış olup, seçilecek olan asıl davetiyeye kolayca ulaşılır.

Davetiye seçimi yaparken çiftler, oldukça araştırmacı ve seçici bir tavırla firmalara yaklaşmalıdır. Çünkü, geniş model seçeneklerinin yanında mevcut fiyat seçenekleri ile de hem bütçeye hem beklentiye uygun bir davetiye seçilmelidir. Firmalar yeni evlenecek çiftleri düşünüp kaliteden ödün vermeyerek ucuz davetiye modellerinin tasarımlarını da büyük bir hassasiyetle gerçekleştirmelidir. 

Özel Günler İçin Davetiye Basımı Neden Gereklidir?

Düğün, nişan, nikah gibi özel günler; çiftlerin ve ailelerinin mutluluklarını paylaşacağı konukları bulundurması ile daha özel ve kalıcı bir hal alır. Mevcut konukların, özel günlerin gerçekleştirileceği mekanlara davet edilmesinde ise davetiye kartları tercih edilmektedir. Her ne kadar dijital ortamda da bu durum mümkün olsa da davetiyelerin belli kağıtlar üzerinde konuklara dağıtılma işlemleri tercih edilmeye devam etmektedir. Çünkü kart şeklinde bulunan davetiyeler saklanabilir halde olduğundan çiftlerin sevdikleri için bir hatıra niteliği taşır. Davetiyeler hem çiftler hem de konuklar için oldukça önemli olduğundan, davetiye tasarımları her geçen gün geliştirilmeye devam etmektedir. 

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Nikah İçin 2021 Gelinlik Modelleri

Nikah İçin 2021 Gelinlik ModelleriNikah, aile kurmak isteyen erkek ve kadının bu isteklerini resmi makamlar önünde beyan etmesi yani resmileştirmesi olarak bilinmektedir. Evlilik aşamasında olan bireylerin nikah için özel hazırlıklar yapması gerekir. Kadınların nikah için yapacağı en özel hazırlıksa şüphesiz gelinlik seçimidir. Gelinlik seçimi, bu elbiseyi giyecek...

Evlilik ve Süreçleri Hakkında Merak Edilenler

Evlilik ve Süreçleri Hakkında Merak EdilenlerToplumların varlığını sürdürebilmesi için temel yapı taşlarına dikkat etmesi gerekmektedir. Bunun için de bazı kurumların her asırda ve her zaman olması zorunluluktur. Aile kurumu bunların başında gelir. Aile bir toplum için oldukça önemlidir. İnsanların ilk eğitim aldığı okul ailedir. O yüzden ailenin yaşatılması ve...

En Güzel 3 Davetiye Modeli

En Güzel 3 Davetiye Modeli Davetiye; düğün, nişan, açılış, konferans gibi çeşitli etkinliklere katılması istenen kişilere yönelik hazırlanan ve davet amaçlı yazılan, görselli kısa yazılardır. Kişilerin davet edilmesi amacıyla özel bir şekilde hazırlanan davetiyeler, çok çeşitli seçeneklerde insanların beğenisine sunulmaktadır. Fotoğraflı davetiyeler,...