fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

342. Sk. No: 13/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 20:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Davetiye Trendleri

Düğün veya nişanınız hakkında verilecek ilk izlenim olan düğün davetiyesi ve nişan davetiyesi nasıl bir temaya sahip olacağınızı, tarzınızı gösteren dolayısıyla sizi yansıtan en temel unsurdur. Bu yüzden tüm hazırlıklar bir yana, doğru davetiye seçimi de oldukça önem arz eden bir konudur. Yazı tipinden, fontuna, renginden, kağıt özelliğine kadar bir çok ayrıntının düşünülüp tasarlanarak uyumlu bir harmoninin yakalanması, başarılı bir davetiye seçiminin olmazsa olmazıdır. Bu yüzden alanında deneyimli davetiyecilerden destek almak işinizi çok kolaylaştıracaktır. Tarzınızı belirttiğinizde bunun yeni trendlerle bütünleştirilip size sunulması yine modern bir seçim yapmanız açısından avantaj sağlayacaktır.

 

Uygun Davetiye Seçimini Yapmak

Son zamanlarda o kadar çok yeni çeşitli davetiye modelleri çıkmıştır ki, evlilik aşamasındaki çiftlerin beğenip nihai bir karara varması hayli zorlaşmaktadır. Özellikle çiftlerin önceden mutlaka hayallerinde belirledikleri bir örnekle davetiyecilerin kapısını çaldıklarında karşılaştıkları bir dolu çeşit bolluğunda kafalar karışmaktadır. Ancak deneyim sahibi davetiyecinizin size göstereceği yollardan biri olarak genelden özele, eleme yöntemiyle beklentinizi karşılamak sandığınızdan daha kolay olacaktır. Aklınızda hangi model olursa olsun, verdiğimiz bilgilerle seçimizin trend olacağına emin olabilirsiniz.

 

Davetiye Temasını Belirlemek

Son zamanlarda davetiye modelleri trendlerinden en popüler olanları minimalist, pastel tonlar ve çiçek veya geometrik şekilli davetiyelerdir. Bunlar oldukça elegant duran, zarif ve zamansız modellerdir. Seçiminizi yaparken başta belirttiğimiz gibi düğününüzden ipuçları verip tamamlayan modeller her zaman iyi sonuç verecektir. Örneğin kır düğünü veya çiçek aranjmanlı bir düğün hayali kuruyorsanız mutlaka davetiyenizde çiçeklere yer vermelisiniz. Mesela dekorasyonda ortancalar olacaksa davetiyede yer verin. Gül, lavanta, ortanca gibi klasik çiçekler dışında tropikal çiçekler ve botanik yapraklar da son zamanların en popüler temalarındandır.

 

Davetiye Sözleri

Davetiye sözleri de kullanılacak temayla uyumlu olmalıdır. Bir şiirden mısrayla başlamak veya eğlenceli kurgular özgün bir hava katabilir. Romantizm ve nostaljik havayı bir arada davetiyenize yansıtmak isterseniz de yılların eskitemediği klasik olan kaligrafiyi kullanabilirsiniz. Kaligrafi yazı tipiyle klasik ve modern havayı bir arada vermek mümkün.

 

Peki Ya Hangi Materyal?

Yüzlerce çeşit arasından tarzımızı belirledik, renk, desen ve motifleri bulduk. Ama bu noktada bir davetiyeyi en farklı ve özel kılan noktayı atlamak olmaz; doku seçimi. Bu konuda hayal gücünüzün sınırlarını özgürce serbest bırakabilirsiniz. Klasik kağıtların yerine ahşap, deri, kumaş, metal plaka gibi farklı materyaller kullanarak davetiye tasarımınızı yaratıcı ve ilgi çekici hale getirebilirsiniz. Ancak bu tarz davetiyelerin maliyetinin ise klasik kağıttan farklı olacağını göz önünde bulundurmakta fayda var. Davetlilerinize sunacağınız davetiyenizin hem kaliteli hem şık olmasını istiyorsanız bu ayrıntıyı düşünebilirsiniz.

 

Davetiyede Diğer Ayrıntılar…

Davetiyemizin nasıl bir görünüme sahip olacağını belirledik. Şimdi geriye baskı için önemli olan ayrıntılar kaldı. Öncelikle ne kadar hoş, sempatik veya bize anlamlı gelen bir temada davetiye oluşturmuş olursak olalım, davetiyeyi elinize aldığınızda ve ilk intibada iz bırakan en önemli ayrıntılar aslında baskı ve kağıt kalitesidir. Kağıt türünden kağıt kalınlığına, baskı çeşidinden zarfına kadar her şey bir bütün olarak ele alınmalıdır. Bu konuda mutlaka davetiyecinizin tecrübesine güvenmelisiniz.

 

Davetiyede Son Aşama

Her şeyi düşünerek yüzlerce davetiye modeli arasından sizin zevkinize en uygun olan davetiyenize karar verdikten sonra son aşamaya geliniyor. Seçeceğiniz davetiyelerin adet fiyatı, minimum sipariş adedi ve teslim sürelerini de davetiyecinizle görüşüp öğrenmeli ve uygun bir planlama oluşturmalısınız. Ucuz davetiyeler arasından da birçok kaliteli ve güzel modeller çıkacaktır. Böylelikle her şey kusursuz ve zamanında olacaktır. Sonuç itibarıyla en özel gününüz için ortaya çıkan eserden memnun kalacak, bugünden kalan hatıranızı sürekli görmek isteyeceğiniz bir yerde bulunduracaksınız. Mutluluklar.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Hem Ucuz Hem Şık Davetiye Mümkün Mü?

Hem Ucuz Hem Şık Davetiye Mümkün Mü?Davetiye sezonunun özellikle yaz aylarında olduğunu düşünüyorsak tabi ki yanlış düşünüyoruz. Artık hemen her davetimizde davetiye bastırmak neredeyse elzem hale geldi. Uzaklık olsun davetin şıklığı olsun olmazsa olmazı olan davetiye seçiminde elbetteki davetin masrafları da düşünüldüğünde daha uygun fiyatlara mal edilebilmesi...

En İyi Düğün Fotoğrafı Önerileri

En İyi Düğün Fotoğrafı ÖnerileriBir fotoğraf, dünyayı bir başkasının gözünden görmenizi sağlar ve bu da, tamamen yeni bir  durum yaşama fırsatı sunar. Bu yazımızda, evlenmeyi düşünen çiftler için düğün fotoğrafçılığı ile ilgili kanıtlanmış, en iyi düğün fotoğrafı önerilerini listeledik… Siyah – Beyaz Fotoğrafçılık ilk başladığında...

İlginç Davetiye Fikirleri

İlginç Davetiye FikirleriHemen hemen her özel günün vazgeçilmezleri arasında yer alan davetiyeler, her geçen daha fazla çeşitlilik kazanmaktadır. Alışılagelmiş davetiye çeşitleri dışında binlerce farklı davetiye tasarımları karşımıza çıkmaktadır. Bazı insanlar, özel günlerine özel olan davetiyelere yönelmektedirler. Hatta kendi davetiyelerini...


Parse error: syntax error, unexpected '?' in /home/mertdavetiye/public_html/wp-content/plugins/official-facebook-pixel/core/FacebookServerSideEvent.php on line 94