fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

Mansurdede Mah. 99. Sk. No:4/A Merkez/Karaman 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Davetiye Seçiminde İşinizi Kolaylaştıracak 5 Bilgi

Düğün tarihi yaklaşmaya başladıkça çiftlerin elleri ayakları birbirine dolaşıyor. Böyle olunca da dikkatli bir şekilde yapılması gereken seçimler, çok daha zor bir şekilde gerçekleştirilmiş oluyor. Düğün davetiyesi seçimi de çiftlerin dikkat etmeleri gereken konulardan bir tanesi. Yapılacak olan seçimler esnasında gerekli detaylara dikkat edilmemesi sonrasında ortaya asla istenmeyecek tarzda davetiyeler çıkmış olacak.

Tasarıma Dikkat Edilmeli

Seçilecek olan düğün davetiyesinin mutlaka göze hitap etmesi gerekmekte. Düğünün temasına bağlı olarak yapılacak seçim sayesinde düğün tam anlamıyla istenildiği şekilde tasarlanmış olacaktır. Aksesuar, renk, font gibi detaylar ile davetiyenin son şekli belirlenir.

Kaç Adet Sipariş Edilecek?

Normalde çiftlerin büyük bir kısmı davetiyelerini olması gerekenden çok daha fazla sayıda davetiye hazırlatarak maddi anlamda gereksiz bir külfetin altına giriyorlar. Hâlbuki davetiye sayısı için hesaplama işlemi oldukça kolaydır. Her aileye bir, bekar kişilerin her birine de birer tane davetiye verilecektir. Kesin rakam belirlendikten sonra unutulan kişiler için %5 ya da oranında fazla davetiye bastırılmalıdır.

Kâğıt Seçimi

Pek çok çift davetiye seçimini ince kâğıttan yana yapmakta. Ancak özel tasarım davetiyelerin ince kâğıt üzerine yapılması, istenilen sonuçların elde edilmemesine neden olacaktır. Bunun yerine kalın kâğıt kullanılmalıdır.

Nikâh ve Düğün İçin Davetiye Seçimi

Çiftler kimi zaman nikâh ve düğünü ayrı yapıyorlar. Bu durumda pek çok misafirin kafası karışabiliyor. Böylesi durumların önüne geçilmesi adına davetiyelerin içerisine minik not kâğıtları hazırlatılabilir. Böylece oluşacak kafa karışıklığının da önüne geçilmiş olur.

Fiyatları İnceleyin

Davetiyeler arasında seçim yaparken dikkat edilecek olan en önemli etkenlerden bir tanesi hiç şüphesiz ki fiyat. Fiyat konusunda öncelikli olarak limitin belirlenmesi, davetiye seçiminin çok daha kolay bir şekilde yapılmasını sağlayacak ve çiftler de pahalı davetiyeleri inceleyerek zaman kaybı yaşamamış olurlar.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Söz Ve Nişan Hazırlıklarına Nereden Başlamalıyız?

Söz Ve Nişan Hazırlıklarına Nereden Başlamalıyız?Birbirini seveni iki insan aralarında evlilik olaylarını konuşmaya başladıklarında belli başlı olayların gidişatını öğrenmesi gerekir. Çiftler arasında evlilik teklifinin yapılmasının ardından genelde söz ve nişan hazırlıkları başlar. Bu süreçte de yapılması gerekenler oldukça fazladır. Genelde bu süreçler sıkıntılı...

Nikah Davetiyeleri Nasıl Olmalıdır?

Nikah Davetiyeleri Nasıl Olmalıdır?Toplum önünde eşinize evlenme teklifi ilan ettiğinizde evlilik adımının ilkini atmış olursunuz. Düğününüzü davetlilere ilan etmek için nikah davetiyelerine ihtiyacınız vardır. Bu sevinç çevrenize, arkadaşlarınıza, ailenize nikah davetiyeleri ile duyurulur. Çiftler nikah davetiyeleri nasıl olmalıdır? Gibi sorularla karşılaşır...

Düğün Ve Nişan Davetiyeleri Nasıl Belirlenmeli

Düğün Ve Nişan Davetiyeleri Nasıl BelirlenmeliGenel manada düğünlerin en önemli detaylarından bir olan düğün davetiyesi üzerine oldukça çok düşünülmesi gereken detaylardan biri olarak göze çarpmaktadır. Bu durum genel anlamda oldukça önemli olarak görülen ve düğün öncesi intibahı belirleyen bir olgudur. Özellikle eski geleneklerde oldukça önemli bir konum tutan bu...