WHATSAPP'DAN BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Çeltek Mh. No:38/B Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 22:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Düğün Dansı Nedir ? Düğün Dansı Seçimi Nasıl Yapılır ?

Ülkemizde son dönemde düğün etkinlikleri pek çok kategoriye ayrılır oldu ve bunda organizasyon şirketlerinin etkisi çok büyük; zira, son dönemdeki düğün varyasyonlarını çoğu zaman organizasyon şirketi aracılığı ile gelin ve damat, birlikte belirlemekteler. Bakıldığında, kır düğününden kış düğününe kadar pek çok portföy mevcut ve organizasyon şirketleri sadece düğün kategorisini değil, aynı zamanda gelin ve damada dair hemen her şeyi de organize etmekle sorumlu olabiliyorlar.

Bakıldığında, düğün dansı da bunlardan bir tanesi. Bu yazımızda, öncelikle düğün dansının ne olduğunu kısaca tanımlayacak, ardından düğün dansı seçilirken dikkat edilmesi gereken bazı nüanslardan bahsedeceğiz.

Düğün Dansı Nedir ?

Aslında, her düğünde klasikleşen bir eylem gelin ve damadın dans etmesi; ancak son dönemde bu durum klasik dansların ötesine geçmeye başladı. Pek çok gelin ve damat, evliliklerini taçlandıracak bu düğün etkinliklerinde, özel danslarla hafızalara kazınmak isteyebiliyorlar. Özellikle Avrupa’da pek çok düğün etkinliğinde görülen bu eylem, son dönemde ülkemizde de geniş yer buluyor.

Düğün dansı, salon dansları yahut özel bir koreografi ile tasarlanıp hazırlanabiliyor, elbette; iyi bir prova da gerektiriyor. Bakıldığında, özellikle erkek tarafı bu düğün danslarını seçerlerken hayli çekimser olabiliyorlar; kadın ise, bu konuda biraz daha rahat.

Düğün Dansı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ?

Düğün dansı seçiminde dikkat edilmesi gereken pek çok nokta mevcut ve bunların başlıcalarını, aşağıda sizin için alt başlıklar halinde sunmaya gayret ettik.

Etkinliğe ve Alana Uygun Dans

Düğün etkinliği nerede yapılacak? Bir kır düğünü mü, yoksa kış düğünü mü planlıyorsunuz; bunun yanında, düğününüzdeki dans pisti nasıl bir zemine sahip olacak? Bunları, organizasyon şirketi ile birlikte düşünerek hareket etmeniz, kesinlikle doğru bir düğün dansı seçmeniz açısından önemli etkenlerdir. Örneğin, dans pisti küçük ise ve organizasyon şirketi tarafından tasarlanan pistin zemini sert ise; yavaş hareketlerle oluşturulan bir koreografi belirlemeniz, kesinlikle yararınıza olacaktır.

Kıyafetlere Uygun Dans

Damatlık, klasiktir ve hemen her erkek için smokin, takım elbise ekseninde şekillenir; ancak gelinlik en önemli durumlardan bir tanesi ve düğün dansı seçerken dikkat etmeniz gereken yegâne şey, gelinliğinizin hareket serbestliğini ne kadar sağladığını görebilmek olacaktır. Bunu kontrol etmek amacıyla, düğün dansı provalarınızda muhakkak gelinliğinizle provalarda bulunmanız, yahut batıl inançlarınız var ise (erkeğin gelinliği görmemesi gerektiği gibi) bu durumu da hesaba katabilmeniz gerekir.

Çifte Uygun Dans

Müstakbel eşler, genelde düğünlerin başkalarının eğlenmesi adına yapıldığını çoğu zaman dile getirirler ve eğlenemeyeceklerini düşünürler ancak çoğu zaman bu durum onlara bağlıdır. Gelin ve damat, eğlenmesini bilirse; düğün onlar için de harika bir etkinlik olabilir ve olmalıdır da. Bakıldığında, düğün dansı seçerken, zevklere uygun ve eğlenebilecekleri bir dans seçimi; gelin ve damadın düğüne iyi bir giriş yapmasına vesile olacaktır.

Düğün Dansından Önce Yapılması Gerekenler Nelerdir ?

Aslında, yapılması gereken tek şey; bol bol prova. Düğün dansını sadece bir kez yapacaksınız ve mükemmel olmasını şüphesiz hem erkek hem de kadın tarafı istemektedir. Bu sebepten, düğün öncesinde; eşlerin bolca pratik yapması, kesinlikle yararlarına olur.

Bunun dışında, düğün ve dans esnasında yapılacak hatalar, kesinlikle kabullenmeniz gereken şeylerdir. Sadece eğlenmeye bakarak, olabildiğince güzel bir gün ve an geçirmeye odaklanmanız, sizin için en doğrusudur.

Düğün dansı seçiminizde dikkatli ve zevk sahibi olmanızı diliyoruz.
Ek olarak, erkek tarafının kadının ayağına basmadan dansı bitirmesini de, keza öyle.

Görüşmek üzere!

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Düğün Konsepti Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düğün Konsepti Seçerken Dikkat Edilmesi GerekenlerSon yıllarda birçok kişi düğün planlaması yaparken sıradanlıktan uzak, farklı ve özgün konseptler seçmeye çalıştığını görmekteyiz. Artık birçok kişi, düğün planlamalarını bu alanda profesyonelleşmiş organizasyon firmalarına yükleyerek özgün konseptler oluşturmaya gitmekte. Kendi konseptlerini belirlemek isteyen kişiler...

Kısa Gelin Saçı Modelleri

Kısa Gelin Saçı Modelleriİlerleyen günlerde gelin olmayı düşünen bir gelin adayı için gelinlik modelinden daha önemli ne olabilir? Tabi ki bir düğün saçı modeli! O büyük gün geldiğinde her gelin; güzel, şık ve çarpıcı görünmek ister. Düğün fotoğrafında güzel çıkmak da önemlidir. Kısa saçlara sahipseniz ve gelin saçı konusunda seçeneklerinizin...

Balayı Tatili Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Balayı Tatili Hakkında Bilmeniz GerekenlerÜlkemizde her yaz binlerce kişi evleniyor ve dünya evine giren bu çiftler, elbette kendilerine bir balayı planını muhakkak, düğünden önce yahut düğünden sonra hazırlıyorlar. Balayı planını yaparken, dikkat etmeleri gereken pek çok durum olan evli çiftlerin, bu durumlara dikkat etmemesi ise çoğu zaman hem fazla para ödemelerine...