WHATSAPP'DAN BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Çeltek Mh. No:38/B Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 22:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Düğün Davetiyelerinde Tema Seçimi

düğün davetiyeleriDüğün hazırlıklarının önemli detaylarından bir tanesi de düğün davetiyesidir. Düğüne davet edilecek kişileri bilgilendirmek amaçlı hazırlanan düğün davetiyeleri, günümüzde bir anı olarak da saklanabilmektedir. Bu sebeple seçilecek olan düğün davetiyesinin önemi daha da artmaktadır. Ayrıca günümüzde düğün için birçok farklı tema uygulanmaktadır. Düğünün temasına uygun bir davetiye hazırlanması da bütünlüğü ve uyumu bozmamak adına önem arz etmektedir. Biz de yazımızda size bu konuda fikirler sunacak, aklınızdaki soruları cevaplamaya çalışacağız.

Vintage Temalı Davetiyeler

Eski dönemlere dönülerek yapılan nostaljik düğünler günümüzde sıklıkla yapılmaya başlanmıştır. Tarihi mekanlar ve kır düğünlerinde bu tarz konseptler rahatlıkla uygulanmaktadır. Ayrıca giyim olarak da seçimler bu yönde olmaktadır. Tüm bu uyumu bozmamak adına seçilecek olan düğün davetiyesinin de temaya uygun olması gerekmektedir. Bunun için vintage temalı düğün davetiyeleri ön plana çıkmaktadır. Örneğin; kır düğünü için içinde doğaya özgü izler taşıyan bir davetiye hazırlanarak, kurumuş çiçeklerle süslenebilir. Tarihi mekanda gerçekleşecek bir düğün içinse Retro fotoğraflar kullanılarak eskiye özgü bazı materyallerle süslemeler gerçekleştirilebilir.

mert davetiye

Deniz Temalı Davetiyeler

“Ben denizin olmadığı yerde nefes alamam” diyenlerin davetiyesidir! Kumsalda veya teknede gerçekleştirilecek olan bir düğün için son derece uyumlu düğün davetiyeleridir. Masmavi denizle beraber iç içe gerçekleştirilecek olan düğün için seçilecek deniz temalı davetiye, misafirlere düğün gününü iple çektirecektir. Kumsal düğünü için davetiyede kullanılacak açık renkler ile beraber kumsala özgü kum ve deniz kabuğu gibi nesneler, davetiyenin temayı çok güzel bir şekilde yansıtmasını sağlayacaktır. Teknede gerçekleşecek bir düğün içinse davetiyede teknelere özgü simgeler kullanılabilir. Tabii davetiyeyi denizci düğümüyle bağlamamak şartıyla!

Kış Temalı Davetiyeler

Alışılagelmişin dışında ilkbahar ve yaz düğünleri dışında bazı çiftler kış düğünlerini tercih etmektedir. Mevsim kış olunca da tabii akla ilk olarak kar gelmektedir. Kar tanesinin eşsiz görünümden de davetiyede faydalanmamak büyük hata olabilir. Bu sebeple kar tanesi görünümde bir davetiye temaya son derece uyumlu olacaktır. Ayrıca renklerin de buz mavisi gibi kışa özgü renkler olarak tercih edilmesi temayı tamamlayıcı olacaktır.

Sonbahar Temalı Davetiyeler

Kuşkusuz renklerin en güzel olduğu zamanlardan birisidir sonbahar! İlkbahara oranla renklerin yavaş yavaş solmaya başlıyor olması, bir renk cümbüşü olmayacağı anlamına kesinlikle gelmemektedir. Özellikle kahverengi tonların ön plana çıktığı sonbaharda, düğün davetiyesi için de bu renkler tercih edilebilir. Ayrıca sonbaharı en güzel yansıtacak olan kurumuş yaprak ve çiçekler de davetiyenin bir ucuna iliştirebilir.

tema seçimi

Sinema Temalı Davetiyeler

Çoğu aşk hikayesi bir film gibi başlayarak mutlu sonla bitmektedir. Aşklarını bir filme benzeten çiftlerin de tercih edebileceği en uygun davetiye modelleri, sinema temalı davetiyeler olmaktadır. Bunun içinse sinema sektörüne ait bazı terimler ve nesneler davetiye için kullanılabilmektedir. Örneğin; klaket, afiş, bilet ve film şeridi tasarımlı düğün davetiyeleri bunlardan bir tanesidir. Davetiyelerin bir nevi fragman ve bilet görevi gördüğü bu düğünlerde, filmin vizyona girişiyle güzel bir aşk hikayesi izlenmektedir.

Müzik Temalı Davetiyeler

Birbirlerine aşık oldukları kadar müziğe de aşık çiftler tarafından gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek düğün davetiyeleridir. Bu davetiyelerde tasarım için notalar ve müzik aletleri kullanılabilmektedir. Ayrıca plak görünümle düğün davetiyeleri de tercih edilmektedir. Sizler de müziğe gönül vermiş çiftlerseniz, elbette ki bir şarkınız vardır. Bu şarkınızı notalarıyla beraber davetiyeye bastırarak herkese ilan edebilir ve misafirlerinizi de bu vesileyle düğününüze davet edebilirsiniz. Biraz nostalji de katayım diyorsanız, taş plak gibi nesneleri tasarım olarak kullanabilirsiniz.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Düğün Sırasında Uyulması Gereken Bazı Gelenekler

Düğün Sırasında Uyulması Gereken Bazı GeleneklerÖzellikle eski zamanlarda oluşturulan ve günümüzde kadar getirilen pek çok düğün kuralı ve geleneğinin mevcut olduğu biliniyor. Bakıldığında, kurallar her zaman yıkılmak için olduğundan; genelde günümüzde, modern düğünlerde, gençler bu kurallara pek de uymuyorlar ancak gelenekler, özellikle eğlenceli olanlar, gerçekleştirilmeye...

Tüm Dünyadan En İlginç 8 Düğün Geleneği

Tüm Dünyadan En İlginç 8 Düğün GeleneğiDüğünler oldukça eğlencelilerdir ancak öncesinde yahut sonrasında var olan gelenekler de insanları olabildiğince eğlendirmeyi ve aynı zamanda, özellikle damadı trajikomik hallere düşürmeyi hedeflerler. Bakıldığında, tüm dünyada bu geleneklerin olduğu biliniyor ve bizler bu yazıda; bu geleneklerin en ilginçlerini toplamaya çalıştık....

Nişan Davetiye Modelleri

Nişan Davetiye ModelleriNişan Davetiyelerinde En Çok Tercih Edilen Modeller Nelerdir? Yeni evlenecek olan çiftlerin hazırlık aşamaları oldukça heyecanlı geçmektedir. Heyecanlı olduğu kadar tüm akışın sorunsuz geçmesi adına yaşanan streste farklı bir boyutudur. Eskiye nazaran artık çiftler hazırlık aşamalarını yalnız başlarına geçirmeyi tercih...