fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

342. Sk. No: 13/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Düğün Davetiyesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yaz aylarının gelmesi ile beraber açılan düğün sezonu beraberinde birçok sıkıntı ve stres meydana getirmektedir. Ortaya çıkan stres ve endişe gibi duygular, düğün planlaması içerisinde birçok önemli ayrıntının atlanmasına neden olmakta. Belkide bir düğünün en önemli ayrıntısı olan davetiye birçok kişi tarafından son dakikaya bırakılmakta. Çocuklarınıza, torunlarınıza anlatacağınız bu önemli gününüzün en önemli kalıntısı olan davetiyeler, beraberliğin en büyük kanıtı konumunda yer almakta. Bu nedenle bu yazımız içerisinde Düğün Davetiyesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenlerden bahsetmeye çalışacağız. Bu yazımızda bahsedeceğimiz tüm ayrıntılar, Davetiye Seçme Rehberi şeklinde sizlere yol gösterecek, tüm stresinin azalmasına, yok olmasına olanak sağlayacaktır. Evet, işte bir davetiye olması gereken işte o ayrıntılar;

Davetiye Tasarımı

Davetiye Seçme Rehberi üzerine hazırlayacağımız bu yazı içerisinde baştan sona kadar bir davetiyenin nasıl hazırlanması gerektiğinden bahsedeceğiz. Piyasalar içerisinde yüzlerce davetiye hazırlayan firma bulunmakta. Bu firmalar bünyesinde bulunan binlerce model arasından sizi yansıtacak en iyi tasarımı bulmanız gerekmekte. Tasarım, bu konunun en önemli aşamasını oluşturmaktadır. Seçeceğiniz tasarım hem sizi hem de eşinizi en iyi şekilde tanıtacak şekilde hazırlanmalıdır.. Eğer yapılacak düğün belirli bir tema üzerine ise bu tema davetiye üzerinde net bir şekilde belirtilmelidir. Teması olmayan düğünlerde ise çiftler kendi zevklerine uygun tasarımlar yapılmasını isteyebilir.

Düğünün yapılacağı mevsim, seçilecek mekan davetiye üzerinde büyük etkiler meydana getirmektedir. Mevsim ve mekan ayrıntılarına göre davetiye rengi oluşturulmalıdır. Bu konuda seçimi şirketlere bırakmak yerine sizler yapmalısınız. Birçok kişi bu seçimi başka kişilere bıraktığından dolayı pişmanlık duymaktadır. Tasarım kısmını halleden kişiler artık metin kısmına geçmeye hazırdırlar.

Davetiye Metni

Düğün Davetiyesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler konusu aslında tam da bu noktada başlamaktadır. Birçok kişi tasarımı belirlemesi ile beraber davetiye seçiminin bittiğini düşünürler. Oysa; davetiyelerin tasarımı kadar içerisinde yer alan metin de önemlidir. Davetiye içerisinde yer alan metin tamamen kişiye özel olmalıdır. Metin seçimi ile beraber yazının rengi, puntosu, yazı büyüklüğüne ayrı önem verilmesi gerekmekte. Her yaş grubu tarafından okunabilmesi için yazı puntosuna olabildiğince ayrı önem vermenizi öneririz.

Klasik olarak her düğün davetiyesi içerisinde metinden sonraki bölümde düğün ile ilgili ayrıntılardan bahsedilir. Düğün çiftinin adları, ailelerinin adı ve soyadı, düğünün hangi tarihlerde nerede yapılacağı, konum bilgilerinden bahsedilmelidir. Düğünde dikkat edilmesi gereken hassasiyetler de davetiye metni içerisinde yer almalıdır. Bu nedenle ilk baştaki tasarım konusu oldukça önemlidir. Bu konu eğer aklınızı karıştırıyor ise firmalar tarafından örnek olarak hazırlanmış modellere kesinlikle bakmanızı, öneriler almanızı tavsiye ederiz.

Davetiye Kağıdı

Davetiye tasarımı kadar içerisinde kullanılan kağıda da dikkat edilmesi gerekiyor. Düğün Davetiyesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler konusunda bizler, yukarıda sizlere tüm ayrıntılardan bahsedeceğimizi dile getirmiştik. Birçok kişi maliyet hesaplamasından dolayı kağıt seçimini daima ince türler üzerinden yapmaktadır. İnce kağıt seçimi belirli bir süreden sonra evlenecek çiftlere pişmanlık getirdiğini belirtelim. Seçimizi daima kalın kağıtlar üzerinden yapınız. Kalın kağıtlar, davetiyenin daha asil ve belirgin görünmesine olanak sağlayacaktır. Seçiminizde ekonomik etkenlere dikkat ediyorsanız bir sonraki aşama tam da sizlere göre olduğunu söyleyebilirim.

Davetiye Fiyatları

Davetiye Seçme Rehberi içerisinde sadece tasarıma değinmek istemiyoruz. Düğün, genel olarak oldukça yüksek bütçelere mal olmasından dolayı birçok seçim ekonomik durumlara göre yapıldığını biliyoruz. Davetiye seçiminde de en önemli etken bütçe durumu olmalıdır. Sırf, güzel bir prestij oluşturacak diye yükseklerden uçmamak gerektiğini de eklemek istiyoruz. Eğer davetiyelerinizin tam da istediğiniz gibi olmasını istiyorsanız alternatif seçeneklere ihtiyacınız olacaktır. Yaptıracağınız davetiyeleri sadece yakın çevrenize ve düğününüze gelebilecek kişilere vermeniz sizleri büyük bir yükten kurtaracaktır. Geri kalan uzak ya da yakın akrabalar, gençlere ise sosyal medya ağları üzerinden ya da WhatsApp gibi platformlardan da ulaştırabilirsiniz. Son zamanlarda bu gibi durumların giderek arttığını, özellikle şehir dışında yer alan eş, dost ve akrabalar için kullanıldığını söyleyebiliriz.

Davetiye seçme rehberi içerisinde olabildiğince sizlere nasıl iyi bir davetiye oluşturabileceğinizden bahsetmeye çalıştık. Hem sizi hem de eşinizin ruhunu en iyi şekilde yansıtabilecek bir davetiye seçmek oldukça uzun zaman alacaktır. Birçok tasarım modelini incelemenizi, bu konuya en azından bir hafta kadar vakit ayırmanızı öneririz. Günümüzde çiftler artık davetiyelere oldukça önem vermekte. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi düğününüzün üzerinden 40 yıl dahi geçse bu süreçi en iyi şekilde sizlere hatırlatacak şey davetiyedir. Davetiye seçiminizden sonra yapmanız gerekenlerden de biraz bahsetmek istiyoruz.

Davetiye Gönderim Süreci

Davetiye seçiminde bulunan kişiler, gönderim süreci konusunda oldukça tereddütlü oldukları görülmüştür. Birçok kişi tarafından ideal davetiye gönderme zamanı düğünden en az 2 ay önce olduğunu söyleyebiliriz. Eğer daha önceden davetiyelerinizi hazırlattı iseniz dağıtımına elbette başlayabilirsiniz. Düğüne 2 aydan az kaldığı zaman gerek davetiye hazırlığı, gerekse dağıtımının oldukça zora düştüğü görülmekte. Davetiye Seçme Rehberi içerisinde davetiye hazırlayan firmanın da oldukça önem taşıdığı görülmekte. Seçtiğiniz tasarıma uygun olacak şekilde sizlere davetiyelerin hazırlanması ve gönderim süreleri de konuya büyük oranda etki etmektedir.

Davetiyenin Yer Alacağı Zarf

Hazırlanan davetiyelerin kuru kuru sade bir şekilde gönderilmeyeceği aşikar. Bu nedenle hazırlanan davetiyeye uygun zarf seçimi oldukça önemli olduğunu söyleyebiliriz. Davetiye hazırlanışına kadar ayırdığımız zaman ve bütçenin aynısını zarf seçimine ve bütçesine de ayırmamız gerekmektedir. Profesyonel bir şekilde hazırlanacak zarflar, davetiyelerin daha görkemli ve ihtişamlı görünmelerine olanak sağlayacaktır. Bu konuda sizlere öğrenmeniz gereken birçok bilgiyi vermeye çalıştık.

Hazırladığımız bu içerik sizlere tüm aşamaları sırası ile anlatmaktadır. Eğer hala doğru davetiye seçimi yapmakta zorlanacağınızı düşünüyorsanız bu konuda davetiye şirketlerinden profesyonel destekler alabilirsiniz. Geçmiş yıllarda olan basit, kara düzen davetiyelerin artık geçerlilik göstermediğini tekrardan hatırlatmak, sizlere benimsetmek istiyoruz. Hayatınızda bir kere yapacağınız düğün için en iyi, en gösterişli, sizleri en iyi yansıtacak davetiyelere kesinlikle ihtiyaç duymanız gerekiyor. Bütçe, bu konuda kesinlikle ikinci planda olmalıdır. Gerekirse basılacak davetiye sayısı düşürülmeli fakat belirlenen davetiyeden asla geri dönülmemelidir. Mümkün olduğu kadar davetiyelerin üzerinde gönderilecek kişinin ismi bilgisayar ortamında yazılmalı, o kişiye ait olduğu belirlenmelidir. Bu kadar emek sonucunda hazırlanan davetiyelerin üzerine kalemler ile isim yazmak olumsuz bir değer oluşturacağını belirtmek istiyoruz. Belirlenen her kriter davetiyelerin daha profesyonel olmasına olanak sağladığı gibi bütçesel anlamda da toplam tutar üzerine artı bir etmen olarak eklendiğini de belirtmek istiyoruz.

Yazımız içerisinde Düğün Davetiyesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler hakkında ayrıntılı bir şekilde bilgiler verdiğimizi düşünüyoruz. Bu yazımız sizler gibi evlenme arifesinde olan ya da evlenmeyi düşünen kişiler için hazırlanmıştır. Davetiye Hazırlama Rehberi herkes için farklı aşamalardan oluşmaktadır. İyi bir seçim yapmak, doğru bir gönderimde bulunmak istiyorsanız her adımı dikkatli ve başarılı bir şekilde uygulamanız gerekmektedir. Herhangi bir adımda sorun yaşarsanız bizlere bu konu altından istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Davetiye çeşitleri ne şekilde oluşturulmalıdır?

Davetiye çeşitleri ne şekilde oluşturulmalıdır?Davetiye Çeşitleri Nelerdir? Davetiye; özel günler için hazırlanan ve katılması istenen kişilere dağıtılan ya da gönderilen duyuru şeklidir. Baby shower, sünnet, nişan, kına, düğün, nikah, açılış, sergi, tanıtım, defile, seminer gibi birçok farklı etkinlik için matbaa ortamında hazırlanan kısa yazılardır.  Davetiye...

Düğün Davetiyesi Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Düğün Davetiyesi Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?Düğünler, birçok kişinin hayatı boyunca yaşadığı en özel günlerden biridir. Kişi ilk kez evleniyor ise bu heyecan daha da katlanacak ve hazırlıkların en mükemmel şekilde tamamlanması için büyük çaba gösterilecektir. Düğün öncesi dönemdeki hazırlıklar düğünün mükemmel olması açısından son derece önemlidir. Bu...

En Güzel Davetiye

En Güzel Davetiyeİnsanoğlunun hayatındaki önemli olan birkaç günden bir tanesi belki de en önemlisi düğünlerimizdir. Bu sebeple her şeyin özel olmasını isteriz. Öyle ki nikâh şekerinden, salondaki sandalyeye, takım elbiseden, kravata gelinlikten dekorasyona, yemekten içeceklere kadar bir düğün organizasyonu ile alakalı ne varsa  her şey sizin...