fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

342. Sk. No: 13/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Gelinlere Hayat Kurtaran Tüyolar

Birbirini seven iki insanın evlilik kararı almasından sonra, o özel ve anlamlı güne, yani düğün gününe adım adım yaklaşılan dönem başlamış olur. Bu dönem; her iki taraf için de yoğun geçen bir dönemdir. Damat adayları kendi hazırlıklarına, gelin adayları da kendi hazırlıklarına başlar. Çünkü düğün hazırlıklarının yapıldığı günler en tatlı telaşların yaşandığı günlerdir aynı zamanda. Bu nedenle hem gelin adayları hem de damat adayları o günün her açıdan kusursuz olmasını ister.

Bütün bunların yanında gelin adaylarının, damatlara göre biraz daha yoğun bir şekilde hazırlandığını da unutmamak ve göz önünde bulundurmak gerekir. Çünkü gelin adayları bu dönemde biraz daha heyecanlı, duygusal ve kararsız olabiliyorlar bazen. Böylesine özel ve anlamlı bir günün her açıdan kusursuz geçmesi, hiçbir problemin ya da aksaklığın yaşanmaması için dikkat edilmesi gereken bazı konular, kulak verilmesi gereken bazı öneriler var tabii. İşte o günü rahat geçirmek isteyen gelinlere hayat kurtaran tüyolar.

Mutlaka Plan Yapın

Sorunsuz bir düğün günü geçirebilmek için; dikkat etmeniz gereken konuların başında plan yapmak geliyor. Düğün hazırlıkları, davetiyeler, mekan seçimi, ikram seçimi ve düğün hazırlığı içinde yer alan diğer konularda mutlaka bir plan yapmanız şart. Ayrıca tüm hazırlıklara 3-4 ay önceden başlamanızda fayda var.

Evlilik hazırlığı içinde olan çiftlerin çoğu zaman yaptıkları en büyük hatalardan birisi de tüm hazırlıklara 1 ay kala başlanılması. Bu süre hazırlıkların tamamını, eksiksiz bir şekilde ve istenilen biçimde gerçekleştirmek için yeterli olmayabilir. Bu nedenle hazırlıklara ne kadar erken başlanırsa, telaşınız da o ölçüde azalır.

Gelinlere Hayat Kurtaran Tüyolar

Gelinlere Hayat Kurtaran Tüyolar

Evlilik Teklifine Olumlu Cevap Verdikten Sonra

Sevdiğiniz adamdan gelen teklife olumlu cevap verdikten sonra, iş sadece bununla sınırlı değil tabii ki. Bu aşamadan sonra; kafa kafaya verip mutlaka kendinize bir bütçe belirlemeniz gerekir. Düğün hazırlıkları döneminde planda olmayan masraflar çıkabilir veya bir ürüne, eşyaya düşündüğünüzden daha fazla para ödemeniz gerekebilir. Tüm bu aksaklıkları göz önünde bulundurarak, kendinize bir bütçe oluşturmanızda fayda var. Aksi takdirde altından kalkamayacağınız rakamlar karşınıza çıkabilir.

Gelinlik Seçimine Dikkat Edin

Her genç kızın hayalinde; günün birinde mutlaka gelinlik giymek ve o masal perilerini andıran görüntüye kavuşmak vardır. Gelinlik tercihinizi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Bunların başında vücut yapınıza uyum sağlayan bir gelinlik modeli seçmek geliyor. Örneğin; gelinlik alışverişine çıkmadan önce boy, kilo ve vücut tipinizi kontrol edin. Gittiğiniz yerlerde de fiziksel yapınızla ilgili rakamları tam ve doğru olarak belirtin. Özellikle vücut tipiyle ilgili birkaç küçük ipucu vermek gerekirse, armut vücut tipi, elma vücut tipi, dikdörtgen vücut tipi ve kum saati vücut tipi olmak üzere 4 farklı vücut tipi vardır. Bu nedenle gelinlik seçiminizi bu kriterlere göre yapmanızda fayda var.

Gelin Ayakkabısını Rahat ve Renkli Model Seçin

Her ne kadar; diğer ayrıntıların yanında biraz daha basit bir konu gibi görünse de aslında en önemli konulardan birisi gelin ayakkabısı seçimidir. Çünkü gelin adaylarının düğün gününde, saatlerce kullanacağı bir aksesuardır gelin ayakkabısı. Bu sebeple ayağı sıkmayan, ayak numarasına uyan, rahat ve konforlu bir ayakkabı seçilmesi gerekir.

Gelin Ayakkabısı ve Gelin Çiçeği Uyumlu Olmalı

Gelin ayakkabısını klasik beyaz renk dışında, daha farklı bir renkte seçtiyseniz, gelin çiçeği yada diğer adıyla gelin buketinin de bu renkte olması gerekir. Bu noktada küçük bir ipucu vermek gerekirse, pembe, kırmızı, mavi, sarı yada yeşil renklerden birisini tercih etmeniz gelinliğinizle de oldukça güzel bir uyum sağlamanıza yardımcı olur.

Kına Gecesi ve Düğün Mekanı Seçimi

Evlilik hazırlığında olan çiftleri; maddi anlamda en çok zorlayan konuların başında düğün mekanları geliyor. Bu aşamada cebinizden ekstra bir para çıkmasını istemiyorsanız, kına gecesi ve düğünün yapılacağı mekana, davetli sayısını belirledikten sonra karar vermeniz daha doğru bir davranış olur. Düğün tarihiniz ilkbahar ve yaz aylarında ki bir tarih ise açık alanları, sonbahar ve kış mevsiminde ise kapalı mekanları tercih etmenizde fayda var.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Bayanlar İçin 4 Nişan Davetiyesi Modeli

Bayanlar İçin 4 Nişan Davetiyesi ModeliHer türlü nişan ve organizasyonu konusunda kaliteli ve güvenilir hizmet veren firmamız sayesinde artık bayanlar kendi isteklerine uygun nişan davetiyesi seçebilmektedir. En güzel davetiye çeşitlerinin bulunduğu artık bayanlar kendilerini özel olarak tasarlanmış davetiyeler ile nişanlarının tadını çıkarmaktadır. Sitemizde bulunan...

Ay Bazında Düğün Hazırlıkları Listesi

Ay Bazında Düğün Hazırlıkları ListesiDüğün hazırlıkları, bildiğiniz gibi aslında kısa sanılıp oldukça uzun süren ve aksiliklerin bolca çıktığı hazırlıklar olabiliyorlar. Bakıldığında, bu düğün hazırlıklarını çok önceden planlamak ve harekete organize bir biçimde geçmek, şüphe yok ki en doğru adımlardan bir tanesi olabilir. Blogumuzun bu yazısında...

Bekarlığa Veda Partisi Hazırlıkları

Bekarlığa Veda Partisi HazırlıklarıGelin adayının düğünden önce bolca eğlendiği ve stres attığı partiye bekarlığa veda partisi denir. Kusursuz ve eğlenceli bir bekarlığa veda partisi yapmak için hazırlıklı ve planlı hareket etmek gerekir. Bu yüzden bekarlığa veda partisi hazırlıkları sürecini yakından takip etmek gerekir. Bekarlığa veda partisinin olmazsa...