İmaret Mh. 175. Sk. No:5 Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Kapıda Ödeme

İletişim Bilgilerimiz İçin Tıklayın Numune Talebi İçin Tıklayın

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Düğün Davetiyesinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Çiftlerin en mutlu anlarından biri düğün kararı almaları ile başlayan süreçtir. Bu karar ile birlikte çiftleri bekleyen oldukça fazla yapılması gereken hazırlıklar yer almaktadır. Bu hazırlık aşamaları zaman zaman keyifli bir şekilde sürerken, bazı hazırlık dönemleri ne yazık ki stresli ve can sıkıcı hale gelebilmektedir.

Düğün hazırlık aşamasında davetiyenin önemi…

Çiftleri düğün hazırlığı aşamalarında, özellikle işin içine aile, eş – dost giriyorsa, süreç biraz daha uzun ve keyifsiz geçebilmektedir. Farklı aile yapılarının bir araya geldiği düşünülecek olursa, her iki tarafında istekleri ve beklentileri farklı olacaktır. Kiminin beğendiği diğer aile tarafında olumsuz karşılanabilecektir. Bu nedenle çiftlerin ağırlıklı olarak kendi başlarına birçok hazırlık aşamasında karar verme merci olması işi çok daha kolaylaştıracak ve hızlandıracaktır. Aynı zamanda bu sürecin keyifli hale gelmesine etken olacaktır. Hazırlık aşamasında en çok vakit kaybedilen alan genel olarak düğün davetiye modeline karar vermektir. Oldukça fazla alternatif bulunduğu düşünülecek olursa, karar vermek oldukça zor bir hale gelebilmektedir.

Doğru düğün davetiyesini seçmek…

Öncelikle çiftlerin ruh yapısın yansıtacak bir davetiye seçmek gerekmektedir. Her iki tarafın fikirleri alınarak, ortak bir modelde buluşmak önemli bir adımdır. Standart, abartısız bir model mi isteniyor, özel yaratıcı ve farklı bir model mi aranıyor, verilen kişiler tarafından saklanabilecek, hatıra kalabilecek bir model mi bakılıyor ya da çok daha lüks, dikkat çekici bir model mi olması isteniyor. Öncelikle çiftler tam olarak ne istiyor onun anlaşılması gerekmektedir. Her isteğe uygun birbirinden farklı yüzlerce alternatif ürün sunulabilmektedir.

Düğün davetiyesi nasıl olmalıdır?

Düğün davetiye modeline karar verildikten sonra içine yazılacak olan metnin ortaya çıkartılması gerekmektedir. Birçok çift kendi oluşturdukları metinleri kullanmak isteyebilir. Bu metinler baskıyı gerçekleştirecek firmaya sunularak, gerekli düzeltmeler yapılıp, adres, isim ve varsa eklenecek notlarda ilave edilerek, kontrolden geçirildikten sonra baskıya verilebilmektedir. Bu işle uğraşmak istemeyen çiftler, var olan metinlerden birine ortak karar verip, baskı için onay verebilmektedir. Düğün davetiyeleri oluşturulurken dikkat edilmesi gereken ayrıntılar, yazılan bilgilerin net ve doğru olmasıdır.

Davetiye hazırlık aşaması…

Yazılması istenen her bilgi ikinci göz tarafından mutlaka kontrolden geçirilmelidir. Adresler açık bir şekilde belirtildiği gibi ilave edilebilirse küçük bir şema ile de tarif eklenmelidir. Aile ve çiftlerin isim – soy isimleri eksiksiz yazılmalıdır. Katılacak olan kişiler tarafından geri bildirim yapılması isteniyorsa eğer telefon numaraları ve irtibat kurulacak kişinin ismi eklenmelidir.

Özel bir bilgi verilmek isteniyorsa, dikkat çekici bir şekilde alt kısma not bölümü eklenmelidir.( Özel bir kıyafet ile katılma zorunluluğu, çocuksuz katılınması gerektiği, yemekli ya da kokteyl olacağı, saat aralığı, kına bilgisi gibi)

Tüm bu işlemler özen isteyen ve zaman alan uğraşlar olduğu kadar, çiftlerin heyecanını da yansıtan güzel aşamalardır.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Gelinlik Almadan Önce Bilinmesi Gereken 5 Model

Gelinlik Almadan Önce Bilinmesi Gereken 5 ModelDüğün etkinliği gelip çattığında tüm ilgi gelin ve damadın üzerinde olsa da gözler her zaman gelinin üzerinde yoğunlaşır. Damadın kıyafetleri neredeyse her zaman aynıdır. Değişiklik olduğunda, yalnızca takım elbiselerinden manşetlere, renklere (daha modifiyeli olanlar için) veya benzeri olarak değişir. Gelinlikler ise (bu...

Düğün Öncesinde Yapılması Gereken Saç Bakımları

Düğün Öncesinde Yapılması Gereken Saç BakımlarıYaz ya da kış fark etmeksizin düğün hazırlıkları, kaldıkları yerden pek çok çift için devam ediyor. Hem ailelerin hem de bireylerin şüphe yok ki oldukça heyecanlı bir süreçte geçirdikleri bu hazırlıklarda kadınlar için en önemli olaylardan bir tanesi, saç meselesi. Bakıldığında, saçın bakımı ve benzeri uğraşlar için...

Yazın Evlenmek İsteyenler İçin Kumsal Düğünü Fikirleri

Yazın Evlenmek İsteyenler İçin Kumsal Düğünü FikirleriKumsal düğünleri, en romantik ve en dinlendirici düğün fikri olduğu için tüm yıl boyunca popülerdir. Rahat ve plaja uygun bir gelinlik, altına da sandaletlerinizi giyin ve parmaklarınızın arasında kumu hissedin! Kumsal düğünleri, gün batımının keyfini çıkarmak için idealdir. Ne kadar harika ve romantik değil mi? Önümüzdeki...