fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

Mansurdede Mah. 99. Sk. No:4/A Merkez/Karaman 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Düğün Hazırlıkları Ne Zaman Başlamalı?

Gençlerin doğru kişiyi bulması ve bu doğru kişi ile mutlu bir yuva kurması en büyük hayalidir. Gençler doğru ve bir ömür yaşamayı istedikleri kişiyi buldukları zaman vakit geçirmeden evlenmek isterler. Fakat evlilik süreci hiç te kolay değildir. Düğün belli bir süre öncesinden hazırlıkların başlandığı ve büyük bir maddi yükü olan süreçtir. Peki, düğün hazırlıkları ne zaman başlanmalı? Nasıl hazırlanılmalı? Ve süreçleri nelerdir? Bu sorular tüm gençlerin aklındaki sorulardır.

Nişan ve Nişan Hazırlıkları

Evlenmeye karar veren çiftleri uzun bir yol bekler. Bu yolun ilk durağı ailelerin tanışması ve kız isteme faslıdır. Aileler bir araya gelir tanışma faslı ve sonrasında kız istenir. Daha sonra aileler kaynaşır ve aile içinde söz yüzüğü takılır. Söz yüzüğünden sonra kız tarafı nişan yapar. Nişan düğün öncesinde düğünün küçük bir provası gibidir. Nişan hazırlıklarında gelin ve damat adayı fazla rol almaz fakat kız tarafı nişan salonu, kuaför, kamera ve orkestra gibi tüm hazırlıkları yapar. Kız ve erkek tarafı bu organizasyonda iyice kaynaşır.

Çiftlerin Ev Eşyası Alması

Nişan evresini atlatan aileler düğün tarihi için tekrar bir araya gelir. Düğün tarihi ailelerin durumu ve il dışından düğüne gelecek olan kişiler için uygun bir tarih seçilir. Daha sonra düğün hazırlıkları başlar. Bu aşamada gelin ve damat adayının ev telaşı da başlar. Çift iş yeri konumuna ve yaşayabilecekleri yere göre ev aramaya başlar.

Ev bulduktan sonra da evin boyaması ve eksikliklerin giderilmesi yapılır. Daha sonra özellikle düğüne yakın tarihlerde eşya seçimi süreci başlar. Bu süreç çiftleri oldukça yorar. İhtiyaca göre beyaz eşya alımı yapılır fakat mobilya ve aksesuar konusunda seçeneğin fazla olmasından dolayı çiftler daha çol zorlanır. Ailelerin de yardımı ile düğün tarihine kadar aşya alım işlemi ve ev dizmesi bitmiş olması gerekiyor.

Düğün Hazırlıkları

Düğün her insanın ömründe bir defa yapılan organizasyondur. Onun için her insan düğününün çok güzel olmasını ister. Düğünden önce çiftler ve ailelerin yapması gereken bir takım hazırlıklar bulunur.

Bu hazırlıklardan bazıları şunlardır:

  • Düğün salonu seçimi
  • Orkestra ve müzik sistemi
  • Düğün yemekli ise yemek hazırlığı
  • Gelinlik ve damatlık
  • Davetiye
  • Düğün pastası
  • Düğün müziği seçimi
  • Konvoy hazırlığı

Düğün hazırlıklarından bazıları bunlardır. Bu ve daha fazla hazırlıklar hiç bir eksik kalmayacak şekilde planlanmalıdır. Çiftler bu hazırlıkkarı yaparken oldukça yorulurlar. Bu yorucu hazırlık sürecinde bazen unutulan şeyler de olabiliyor. Bu durumda da aileler devreye girerek durumu kurtarmalıdır. Düğün hazırlıkları ortalama 1 ay gibi sürede organize edilebilir. Bu sürede gelin ve damat adayını en çok zorlayacak faktör misafirleri memnun etmektir.

Düğün ve Nikah Salonu Seçimi

Düğün salonu seçimi çiftlerin isteğine göre yapılmalıdır. Çiftler ne tarz düğün yapmak istiyorlarsa o tarzda bir düğün salonu ayarlamak daha sağlıklı olacaktır. Kır düğünü, sahil düğünü veya salon düğünü çiftlerin isteyecekleri düğün çeşitlerinden bazılarıdır. Bu aşamadan sonra davetlilerin sayısına göre bir düğün salonu seçilmelidir. Bu davetlilerin ve düğün sahibi kişilerin rahat bir şekilde oturmalarını sağlayacaktır.

Damatlık ve Gelinlik Seçimi

Düğünden önce yapılması gereken işlemlerden biri de damatlık ve gelinlik seçimidir. Damatlık seçimi fazla uzun sürmez fakat gelinlik seçimi uzun bir süreçtir. Özellikle dikim bir gelinlik tercih ediliyorsa bu süreç daha da uzayabilir. Gelinliğin dikilmesi, provalar ve aksesuar takılması belli bir süreç oluşturur.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Düğün Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Düğün Organizasyonu Nasıl Yapılır?Düğün organizasyonu çok kapsamlı olan organizasyonlardandır. Çok fazla detay bulunması gelin ve damat adayları için kafa karışıklığı yaratabilmektedir. Bu noktada düğün organizasyonları için özel olarak hizmet veren firmalardan yararlanılması mümkündür. Fakat bu tarz ekstra ücretler ödemek istemeyen ve her şeyi kendi yapmak...

Nişan Davetiyesi Nasıl Olmalıdır?

Nişan Davetiyesi Nasıl Olmalıdır?Günümüzde artık çiftler yalnızca düğünleri için değil aynı zamanda nişanları için de davetiyeler hazırlatarak sevdiklerine ulaştırıyorlar. Böyle olunca da nişan olmadan hemen önce bir de nişan davetiyesi için araştırmalara başlıyorlar. Ancak bu araştırmaları esnasında ne yazık ki çoğu zaman oldukça zorlu bir süreçten...

Kına Gecesi İçin Farklı Davetiye Örnekleri

Kına Gecesi İçin Farklı Davetiye ÖrnekleriÖzel günlerin vazgeçilmezi olan davetiyeler, sevdiklerimizi aramızda görmek istediğimizi belirten ufak zarflardır. Kına gecesi için hazırlanan davetiyeler genel olarak düğün için olan davetiyelerden daha eğlenceli ve daha küçük şekilde yapılır. İsteyen kişilerin kendi tarzlarında hazırlattığı davetiyeler, oldukça anlamlı...