fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

342. Sk. No: 13/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Düğün Öncesi Cilt Bakımı Nasıl Olur?

Düğün öncesi hazırlıklardan, telaşlardan dolayı aksatmamanız gereken en temel şey cilt bakımınız olmalıdır. Düğün zamanı gelip çattığında parlak, ışıl ışıl ve temiz bir cilde sahip olmak istiyorsanız düğünden en az 7 ay öncesinden düzenli bir cilt bakımı rutini oluşturmalısınız.

Düğün telaşından unuttuğunuz cildiniz yıpranır ve kurur. Böyle bir durum karşısında da düğün günü geldiğinde makyaj yaptırdığınızda makyajın cildinizde kötü göründüğünü fark edersiniz

Bu yüzden böyle bir sorunla karşılaşmak istemiyorsanız düğün öncesi cilt bakımı rutini oluşturmanız gerekiyor. Şimdi gelin birlikte düğün öncesi cilt bakımı nasıl olmalıdır bakalım.

Düğün öncesi cilt bakımı şu şekildedir;

  • 7 ay önceden cilt bakım rutini oluşturun
  • Cilt tipinize göre bakım ürünleri kullanın
  • Cildinizi güneş ışınlarından koruyun
  • Cildinizi nemlendirmeyi unutmayın
  • Cildinize düzenli olarak peeling uygulayın
  • Cildinizi yatmadan önce temizleyin
  • Dengeli ve düzenli beslenin
  • Cildiniz için su tüketimini arttırın
  • Cildinizin ışıl ışıl görünüm kazanması için maske kullanın
  • Düzenli uyku rutini oluşturun

7 Ay Önceden Cilt Bakım Rutini Oluşturun

Cildinizin düğün zamanına kadar parlak ve temiz olmasını istiyorsanız 7 ay boyunca düzenli bir şekilde cilt bakımı rutini oluşturmanız gerekiyor. Böylece cildinizi düzenli olarak temizlediğinizde düğün gününe kadar kusursuz bir cilt görünümüne sahip olursunuz. Cilt sorunlarından kurtulmak istiyorsanız cildinize ihtiyaç duyduğu önemi vermeniz gerekiyor.

Cilt sürekli temiz olmayı ve hava almayı ister. Gözenekler rahat nefes alamazsa cilt üzerinde lekeler, sivilce ve akneler meydana gelir. Düğün öncesi de böyle bir sorunla karşılaşmak istemezsiniz. Bu nedenle düğün öncesi düzenli bir cilt bakım rutini gereklidir.

Cilt Tipinize Göre Bakım Ürünleri Kullanın

Cilt bakım ürünleri kullanırken cilt tipinizi göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Cilt bakımında en önemli şey cilt tipine uygun ürünler kullanmanızdır. Cilt tipiniz yağlı ise cildinize yağ dengesini sağlayacak ürünler kullanmalısınız. Eğer kuru bir cilde sahipseniz cildine gerekli olan nemi sağlamalısınız.

Karma bir cilt tipiniz varsa uygun bakım ürünleri ile cildinizin ihtiyaç duyduğu bakımı sağlamalısınız. Bunun için düğünden önce bir cilt bakım uzmanından randevu alarak muayene olmanız size fayda sağlayacaktır.

Cildinizi Güneş Işınlarından Koruyun

Güneş ışınlarına maruz kaldığınız zaman cilt üzerinde çil ve ya leke gibi sorunlar meydana gelebilir. Bu nedenle güneşli günlerde güneş kremi kullanmanız bu sorunlarla karşılaşma riskinizi yok edecektir.

Cildinizi Nemlendirmeyi Unutmayın

Cildiniz gerekli olan nemi alamaz ise pul pul dökülmeler ve kuruluk ile karşılaşabilirsiniz. Cilt yüzeyi çok hassastır. Havada olan tozlardan, sıcaklıktan ve nem dengesi sağlanmadığı için cilt yüzeyinde çatlaklar ve dökülmeler meydana gelir. Bu nedenle cildin istediği nem dengesini sağlamalısınız. Düğün öncesi düzenli olarak cildinizi nemlendirmeyi unutmayın.

Düğün Öncesi Cilt Bakımı Nasıl Olur?

Düğün Öncesi Cilt Bakımı Nasıl Olur?

Cildinize Düzenli Olarak Peeling Uygulayın

Cilt yüzeyinde oluşan çatlakların, pul pul dökülmelerin ve ölü deriden kurtulmanın en iyi yolu düzenli olarak uygulanan peeling uygulamasıdır. Düğün öncesi mutlaka düzenli olarak cildinizi temizlemek için peeling uygulayın.

Cildinizi Yatmadan Önce Temizleyin

Günlük hayatta yaptığınız makyajı temizlemeden uyumak cilt hava alamadığı için sivilcelerle karşılaşma imkanınız mümkündür. Bu nedenle düğün öncesi yaptığınız makyajı çıkarmadan kesinlikle uyumayın. Cildin hava almaya ihtiyacı var. Gözenekler nefes aldıkça cildinizde bir o kadar temiz ve parlak olur.

Dengeli Ve Düzenli Beslenin

Cildin dengeli ve düzenli beslenmeye oldukça ihtiyacı vardır. Cilt bakımı için doğru beslenmek gerekiyor. Çünkü cilde gerekli olan bazı vitaminler sağlıklı besinler içerisinde yer alıyor.

Cildiniz İçin Su Tüketimini Arttırın

Cilt için oldukça önemli olan su cilde hem nem dengesi sağlıyor hem de cildin ışıl ışıl bir görünüme kavuşmasına yardımcı oluyor. Su tüketimini ihmal etmeyin. Günde 2,5 L su içmeye özen gösterin.

Cildinizin Işıl Işıl Görünüm Kazanması İçin Maske Kullanın

Cildiniz için yapacağınız en doğru yöntemlerden biri de maske yapmaktır. Cildinize uygun ve iyi gelecek maske kullanımı için günde en az 1 kere yapmayı deneyin. Maske kullanmak ciltteki ölü derileri arındırmada oldukça başarılıdır.

Düzenli Uyku Rutini Oluşturun

Düzenli ve sağlıklı bir uyku cilt için oldukça önemlidir. Günde en az 8 saat uyumak hem cildinizi dinlendirecek hem de gözaltı morluklarının önüne geçecektir.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Çocuğunuzun Sünneti İçin Yıllarca Saklanabilecek Davetiye Örnekleri

Çocuğunuzun Sünneti İçin Yıllarca Saklanabilecek Davetiye ÖrnekleriHer çocuğun erkekliğe adımı olarak görülen sünnet törenleri, geçmişten günümüze kutlama yapılması gereken eğlencelerin en önemlilerinden birisi olmuştur. Günümüzde aileler çocukları için sünnet düğünleri, asker eğlenceleri ve evlilik törenlerini yaparak onların yuva kuracağı zamana kadar her türlü ihtiyaçlarını...

Düğün Öncesi Cilt Bakımı Nasıl Olur?

Düğün Öncesi Cilt Bakımı Nasıl Olur?Düğün öncesi hazırlıklardan, telaşlardan dolayı aksatmamanız gereken en temel şey cilt bakımınız olmalıdır. Düğün zamanı gelip çattığında parlak, ışıl ışıl ve temiz bir cilde sahip olmak istiyorsanız düğünden en az 7 ay öncesinden düzenli bir cilt bakımı rutini oluşturmalısınız. Düğün telaşından unuttuğunuz...

Düğün Davetiyesi Bastırırken Dikkat Edilecekler!

Düğün Davetiyesi Bastırırken Dikkat Edilecekler!İster kadın olsun, ister erkek düğün kararı alındıktan sonra her aşama son derece önemlidir. Her ne kadar kadınlar tarafından daha çok önemsendiği bilinse de aslında erkekler de en az kadınlar kadar düğünün her aşamasına önem gösterir.  Düğün yapacak çiftler hem ekonomik hem kaliteli hem de sorunsuz bir şekilde tüm...