fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

Mansurdede Mah. 99. Sk. No:4/A Merkez/Karaman 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Düğün Öncesinde Yapılması Gereken Saç Bakımları

Yaz ya da kış fark etmeksizin düğün hazırlıkları, kaldıkları yerden pek çok çift için devam ediyor. Hem ailelerin hem de bireylerin şüphe yok ki oldukça heyecanlı bir süreçte geçirdikleri bu hazırlıklarda kadınlar için en önemli olaylardan bir tanesi, saç meselesi. Bakıldığında, saçın bakımı ve benzeri uğraşlar için bir takvim belirlemek, özellikle kadınlar açısından şart ve bu yazımızda olabildiğince geniş bir biçimde bu durumu ele alacağız. Kadınlar düğün hazırlığı süresince ne zaman saç bakımlarını yaptırmalı, kesimleri ve modelleri belirlemeliler? Düzenli bir biçimde bunları yaptırmak, hem saçınızın kısa sürede binbir işlemden geçmemesi ve zarar görmemesi adına hem de vakit kazanmak adına çok önemli. Hazırsanız, hem erkekler hem de kadınlar için düğün öncesinde yapılması gereken saç bakımları adımlarına başlayalım.

Kadınlar için Düğün Öncesi Saç Bakımı

Kadınlar açısından, düğün öncesi saç bakımı yukarıda da belirttiğimiz üzere erkeklere nazaran çok daha uğraş ve vakit gerektiriyor. Bu sebepten, her şeye düğününüzden 6 ay önce başlamak, iyi bir adım olacaktır.

6 Ay Öncesinden Saç Bakımı

Kadınlar, zaman zaman yıpranan ve mevsimsel değişiklik hasebiyle dökülen saçlara dahi sahip olabiliyorlar. Bu, şüphe yok ki düğün öncesinde oldukça kötü bir durum ve bu sebepten saç bakımı gerekebiliyor. Saç bakımı için ideal süreç, düğünden 6 ay öncesidir. İdeal bir saç görünümüne kavuşmak amacıyla yapılacak bu saç bakımı kendisini zaten bakım yapıldıktan birkaç ay sonra belli etmeye başlar ve 6 ay önce yapılan bir saç bakımı, her şeyin başlangıcı olacaktır. Yıpranan saçlarınız için 3 ay yahut 1 ay kala yaptıracağınız herhangi bir saç bakımı, saçınıza yarardan çok zarar getirecektir. Bu sebepten, ideal süreci ele alın ve 6 ay öncesinden bakımınızı yaptırın.

3 Ay Öncesinden Saç Kesimi

Kadınlar için düğün hazırlıkları evresinde, saç bakımı yaptırdıktan hemen sonraki adım; saç kesimidir. Saçlarınız kendini birkaç ay içerisinde, bakımdan hemen sonra toparlar ve bu sayede ideal görünüme kavuşması için ikinci adım olan saç kesimine hazır olurlar. Saç kesiminin yapıldığı günden itibaren yüz hatlarınıza oturması neredeyse bir aylık bir süreci gerektirecektir ve bu sebepten, ideal saç kesiminizi 3 ay önceden yaptırmanız elzemdir.

2 Hafta Öncesinden Renk Belirlemek

Kuaförlerin de, saç bakım uzmanlarının da yegâne önerisi; saç renginin düğünden 2 hafta önce belirlenmesi yönündedir. Saç kesimini yaptırdıktan sonra, her zamanki renginde yahut bambaşka bir renkte saça sahip olmak istiyorsanız, 2 hafta öncesinden saç renginizi belirleyip boya yaptırmak çok önemli.

1 Gün Öncesinden Düğün Saçı

Düğün saçı, son bakımın beraberinde yapılırsa; her şey çok daha iyi olacaktır. Kuaförlerin son günde son rötuşları yapması mümkün ancak düğün saçının önceden yapılması yahut prova edilmesi; herkes için en iyisi olacaktır.

Erkekler için Düğün Öncesi Saç Bakımı

Yukarıdaki durumların pek çoğu erkekler için geçerli değil. Erkekler, düğün öncesinde saçları uzunsa güzel bir saç bakımını 3 ay öncesinden yaptırarak, düğün gününde düzgün baktığı saçlarına kaliteli bir kuaförde düzgün bir model oluşturarak düğüne hazırlanabilirler.

Saçları kısa olan erkekler için düğün bakımı ise çoğu zaman çok daha basittir. Ancak her şeye rağmen, düğün öncesi kesimlerin yapılması her şey için hazırlıklı olmanızı sağlar. Bir gün öncesinde, gerekli bütün hazırlıkları tamamlamak, erkek birey için de çok önemli.

Siz de, düğün öncesinde yapılması gereken saç bakımları takviminizi hazırlayarak, düğününüzde oldukça ihtişamlı saçlara sahip olabilirsiniz.

Mutluluklar!

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

En Güzel Davetiye

En Güzel Davetiyeİnsanoğlunun hayatındaki önemli olan birkaç günden bir tanesi belki de en önemlisi düğünlerimizdir. Bu sebeple her şeyin özel olmasını isteriz. Öyle ki nikâh şekerinden, salondaki sandalyeye, takım elbiseden, kravata gelinlikten dekorasyona, yemekten içeceklere kadar bir düğün organizasyonu ile alakalı ne varsa  her şey sizin...

Damatlık Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Damatlık Seçerken Dikkat Edilmesi GerekenlerDüğünler, sizce sadece kadınlar için mi zordur? Elbette, gelin makyajı, gelinlik provaları ve kadınların telaşlı halleri derken, düğünler genel olarak kadın üzerinde şekillenebiliyor ancak erkek tarafı, sizce hiç mi endişelenmiyor? Özellikle damatlık konusunda pek çok erkeğin takıntılı olduğuna şahitlik edebiliyoruz ve etrafımızda...

Düğün Davetiyesi Bastırırken Dikkat Edilecekler!

Düğün Davetiyesi Bastırırken Dikkat Edilecekler!İster kadın olsun, ister erkek düğün kararı alındıktan sonra her aşama son derece önemlidir. Her ne kadar kadınlar tarafından daha çok önemsendiği bilinse de aslında erkekler de en az kadınlar kadar düğünün her aşamasına önem gösterir.  Düğün yapacak çiftler hem ekonomik hem kaliteli hem de sorunsuz bir şekilde tüm...