fbpx

Çeltek Mh. No:38/B Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 00:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Düğün Öncesinde Yapılması Gereken Saç Bakımları

Yaz ya da kış fark etmeksizin düğün hazırlıkları, kaldıkları yerden pek çok çift için devam ediyor. Hem ailelerin hem de bireylerin şüphe yok ki oldukça heyecanlı bir süreçte geçirdikleri bu hazırlıklarda kadınlar için en önemli olaylardan bir tanesi, saç meselesi. Bakıldığında, saçın bakımı ve benzeri uğraşlar için bir takvim belirlemek, özellikle kadınlar açısından şart ve bu yazımızda olabildiğince geniş bir biçimde bu durumu ele alacağız. Kadınlar düğün hazırlığı süresince ne zaman saç bakımlarını yaptırmalı, kesimleri ve modelleri belirlemeliler? Düzenli bir biçimde bunları yaptırmak, hem saçınızın kısa sürede binbir işlemden geçmemesi ve zarar görmemesi adına hem de vakit kazanmak adına çok önemli. Hazırsanız, hem erkekler hem de kadınlar için düğün öncesinde yapılması gereken saç bakımları adımlarına başlayalım.

Kadınlar için Düğün Öncesi Saç Bakımı

Kadınlar açısından, düğün öncesi saç bakımı yukarıda da belirttiğimiz üzere erkeklere nazaran çok daha uğraş ve vakit gerektiriyor. Bu sebepten, her şeye düğününüzden 6 ay önce başlamak, iyi bir adım olacaktır.

6 Ay Öncesinden Saç Bakımı

Kadınlar, zaman zaman yıpranan ve mevsimsel değişiklik hasebiyle dökülen saçlara dahi sahip olabiliyorlar. Bu, şüphe yok ki düğün öncesinde oldukça kötü bir durum ve bu sebepten saç bakımı gerekebiliyor. Saç bakımı için ideal süreç, düğünden 6 ay öncesidir. İdeal bir saç görünümüne kavuşmak amacıyla yapılacak bu saç bakımı kendisini zaten bakım yapıldıktan birkaç ay sonra belli etmeye başlar ve 6 ay önce yapılan bir saç bakımı, her şeyin başlangıcı olacaktır. Yıpranan saçlarınız için 3 ay yahut 1 ay kala yaptıracağınız herhangi bir saç bakımı, saçınıza yarardan çok zarar getirecektir. Bu sebepten, ideal süreci ele alın ve 6 ay öncesinden bakımınızı yaptırın.

3 Ay Öncesinden Saç Kesimi

Kadınlar için düğün hazırlıkları evresinde, saç bakımı yaptırdıktan hemen sonraki adım; saç kesimidir. Saçlarınız kendini birkaç ay içerisinde, bakımdan hemen sonra toparlar ve bu sayede ideal görünüme kavuşması için ikinci adım olan saç kesimine hazır olurlar. Saç kesiminin yapıldığı günden itibaren yüz hatlarınıza oturması neredeyse bir aylık bir süreci gerektirecektir ve bu sebepten, ideal saç kesiminizi 3 ay önceden yaptırmanız elzemdir.

2 Hafta Öncesinden Renk Belirlemek

Kuaförlerin de, saç bakım uzmanlarının da yegâne önerisi; saç renginin düğünden 2 hafta önce belirlenmesi yönündedir. Saç kesimini yaptırdıktan sonra, her zamanki renginde yahut bambaşka bir renkte saça sahip olmak istiyorsanız, 2 hafta öncesinden saç renginizi belirleyip boya yaptırmak çok önemli.

1 Gün Öncesinden Düğün Saçı

Düğün saçı, son bakımın beraberinde yapılırsa; her şey çok daha iyi olacaktır. Kuaförlerin son günde son rötuşları yapması mümkün ancak düğün saçının önceden yapılması yahut prova edilmesi; herkes için en iyisi olacaktır.

Erkekler için Düğün Öncesi Saç Bakımı

Yukarıdaki durumların pek çoğu erkekler için geçerli değil. Erkekler, düğün öncesinde saçları uzunsa güzel bir saç bakımını 3 ay öncesinden yaptırarak, düğün gününde düzgün baktığı saçlarına kaliteli bir kuaförde düzgün bir model oluşturarak düğüne hazırlanabilirler.

Saçları kısa olan erkekler için düğün bakımı ise çoğu zaman çok daha basittir. Ancak her şeye rağmen, düğün öncesi kesimlerin yapılması her şey için hazırlıklı olmanızı sağlar. Bir gün öncesinde, gerekli bütün hazırlıkları tamamlamak, erkek birey için de çok önemli.

Siz de, düğün öncesinde yapılması gereken saç bakımları takviminizi hazırlayarak, düğününüzde oldukça ihtişamlı saçlara sahip olabilirsiniz.

Mutluluklar!

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Yazın Evlenmek İsteyenler İçin Kumsal Düğünü Fikirleri

Yazın Evlenmek İsteyenler İçin Kumsal Düğünü FikirleriKumsal düğünleri, en romantik ve en dinlendirici düğün fikri olduğu için tüm yıl boyunca popülerdir. Rahat ve plaja uygun bir gelinlik, altına da sandaletlerinizi giyin ve parmaklarınızın arasında kumu hissedin! Kumsal düğünleri, gün batımının keyfini çıkarmak için idealdir. Ne kadar harika ve romantik değil mi? Önümüzdeki...

Evlilik İçin Yapılması Gereken Yasal İşlemler Rehberi

Evlilik İçin Yapılması Gereken Yasal İşlemler RehberiTürkiye’de, yıl içerisinde genelde 600 binden fazla kişi dünya evine giriyor ve huzur dolu evlilikleri için adım atmak istiyorlar. Bu da elbette nikâhtan ve düğünden geçiyor. Düğün olayı iyi güzel de, nikâh öncesindeki bürokratik pek çok iş sizi çok yorabiliyor. Bu yazımızda, evlilik için yahut nikâh için yapılması...

Düğün Öncesi Hazırlık Listesi

Düğün Öncesi Hazırlık ListesiDüğün bir kişinin karşı cinse duyduğu özel duygularını bir anlamda resmileştirmek ve herkese duyurmak bu mutlu günü sevdikleri ile beraber kutlama eylemidir. Düğün zamanı gerek çiftler gerek aileler bu günün özel ve kusursuz geçmesi için elinden geleni yapmaktadır. Ancak bu hazırlıklar aşamasında kişilerin dikkat etmesi...