fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

342. Sk. No: 13/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Sünnet Mevlidi Davetiyesi Nasıl Olur?

Sünnet mevlidi, ülkemizde sıklıkla yerine getirilen adetlerden bir tanesidir. Sünnet olan çocuklara yapılan bir organizasyondur. Sünnet mevlidi, geçmiş yıllarda aile arasında yapılan bir organizasyondu. Ancak son yıllarda geniş mekanlarda yapılan ve birçok kişinin davet edildiği bir gün haline geldi.

Sünnet mevlidi yapan bireyler, bu güne sevdiklerini davet etmek için davetiye bastırırlar. Çocuğunuzun önemli günlerinden biri olan sünnet mevlidine özel bir davetiye yaptırmak gereklidir. Peki, sünnet mevlidi davetiyesi nasıl olur? Sünnet mevlidi davetiyesi seçerken nelere dikkat etmek gerekir? Sünnet mevlidi davetiyesi seçimine dair her şeyi bu yazıda öğrenebilirsiniz.

Sünnet Mevlidi Davetiyesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sünnet mevlidi davetiyesi seçerken dikkat etmeniz gerekenler özellikler bulunur. Bu özellikler ise şunlardır:

  • Davetiyenin sade olduğu kadar modern ve de şık olması da gerekir.
  • Sünnet mevlidinin yeri ve zamanı hakkında gerekli bilgileri verin.
  • Davetiyenin sünnet mevlidi davetiyesi olduğunu yansıtacak görseller kullanın.
  • Davetiye içerisine size ulaşılmasını sağlayacak bir telefon numarası ekleyin.
  • Sünnet mevlidi için özel cümlelere yer verin.

Bu kriterlere sahip olan davetiyeler, sünnet mevlidi için uygundur. Bazı ebeveynler, sünnet mevlidi için yapılan davetiyeye pek fazla önem vermezler. Ancak davetiyeler, yapılan organizasyonun önceden tanıtılması açısından önemlidir. Eğer en başta çocuğunuza çok özel bir organizasyon planlıyorsanız, davetiyelere de ayrıca önem vermeniz gerekir.

Tasarımda Çocuğunuzun Fikrini Alın

Sünnet mevlidi davetiyesi, çocuğunuzun da fikrini almanız gereken bir konudur. Eğer seçim yapmakta zorlanırsanız, çocuğunuzun da bu konuda fikrini alabilirsiniz. Hatta davetiye seçimini tamamen çocuğunuza bırakmanız daha uygun olur. Çocuklar her zaman ilginç tasarımlara yönelirler. Bu sayede kendilerine uygun en farklı davetiyeyi onlar seçerler. Davetiye içerisinde yer alacak bilgileri ise siz belirleyin.

Davetiye içerisinde gereksiz bilgilerin olmasına izin vermeyin. Açık bir kullanılması, davetiyeyi okuyanların sıkılmamalarını sağlar. Tasarım tercihini tamamen çocuğunuza bırakın. O hangi davetiyeyi isterse onu alın. Sünnet mevlidi olduğu için daha mütevazi bir tasarım olmasına dikkat edin. Ayrıca davetiyede sünnet mevlidine özel sözlere yer verebilirsiniz. Ancak bu sözler çok uzun olmamalıdır. Sünnet mevlidine dair kısa ya da anlamlı cümleler kullanılabilir.

Sünnet Mevlidi Davetiyesi Sade Olur

Sünnet mevlidi, Kur’an ve dualarla geçen bir organizasyondur. Bu nedenle mevlide ait davetiyeler, daha çok sade olur. Çünkü davetiyenin mevlit ile uyumlu olması gerekir. Davetiye içerisinde yazılan sözlerin de yine mevlit gününe uygun olması önemlidir. Mevlit davetiyeleri, diğer davetiyelere göre daha ciddi olmalıdır.

Özellikle de içerisine sünnet mevlidine dair söz yazmayı planlıyorsanız, bu sözlerin anlamına da önem vermeniz gerekir. Sünnet mevlidi davetiyesinde Hadis-i Şerif yazılabilir. Çünkü hadisler, sünnet mevlidi davetiyelerine oldukça fazla yakışır. Ayrıca günün anlam ve önemini anlatan bir hadise yer verilmesi, daha şık olur.

Sadeliğin Yanında Mizahi Olur

Sünnet mevlidi davetiyesi, sade olur. Ancak sade olmasının yanında mizahi unsurlarında davetiyede olması gerekir. Çocuğunuzun sevdiği masal kahramanına ya da başka unsurlara yer verirseniz, davetiyenize mizahi bir hava katabilirsiniz. Ancak davetiyede kullanılan resmin, davetiye içerisine yazılan söz ile uyumlu olmasına da dikkat etmelisiniz.

Canlı Ve Renkli Olur

Sünnet mevlidi davetiyesi, canlı aynı zamanda da renkli olur. Davetiyenin kapağına bakıldığında bile canlılığı göze çarpar. Sünnet mevlidi davetiyesinin renkli olması, görenlerin organizasyonunuza olan meraklarının artmasına neden olur. Bu nedenle sünnet mevlidi davetiyesinin nasıl olması gerektiğini iyi bilirseniz, kaliteli bir seçim yapabilirsiniz. Sünnet mevlidi davetiyesinin uygun fiyatlı da olması gerekir.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

En Güzel Davetiye

En Güzel Davetiyeİnsanoğlunun hayatındaki önemli olan birkaç günden bir tanesi belki de en önemlisi düğünlerimizdir. Bu sebeple her şeyin özel olmasını isteriz. Öyle ki nikâh şekerinden, salondaki sandalyeye, takım elbiseden, kravata gelinlikten dekorasyona, yemekten içeceklere kadar bir düğün organizasyonu ile alakalı ne varsa  her şey sizin...

Sünnet Davetiyesinin Özellikleri Nelerdir?

Sünnet Davetiyesinin Özellikleri Nelerdir? Düğün davetlerinde olduğu gibi sünnet düğünlerine özel davetiye hazırlanır. Davetin içeriğine göre bilgi mesajları yazılarak, gelmesi istenilen konuklara gönderilir. Sünnet organizasyonu, düğün olarak da kutlanabilir, kişisel tercihe göre mevlüt olarak da kutlanabilir. Kimi sünnet düğünlerinde kına gecesi yapılır. Sünnet...

Evlenmeyi Planlayan Çiftler İçin Egzotik Balayı Fikirleri

Evlenmeyi Planlayan Çiftler İçin Egzotik Balayı FikirleriDüğün planları yapmaya başladığınızda, göz ardı etmemeniz gereken bir detay da balayıdır. Balayınız için eşiniz ile birlikte kayak yapmaya gitmek istiyor olabilir ya da sahilde uzanmayı tercih edebilirsiniz. Maldivler’de su üstünde yüzen bir villada mı kalmak istersiniz? Tanzanya’da safari yapmayı mı? Toskana’nın...