fbpx

Çeltek Mh. No:38/B Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 20:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

En Çok Tercih Edilen Davetiye Modelleri Hangileridir?

Nişan, nikah, düğün ve sünnet törenleri herkesin hayatında önemli bir yer tutar. Düzenlenecek bu özel günlerin sevdiklerle paylaşılmasını sağlayan aracılar davetiyelerdir. Davetiye seçimleri yılın en moda trendleri arasından belirlenirken bütçe konusu da dikkate alınır. Bizzat elden teslim edilen davetiyeler, sevdiklerini özel günlerinde yanında görmek isteyenlerin hazırlıklarına önem verdikleri hassas bir detaydır.


Düğün Konseptiyle Uyumlu Davetiye Seçilmesinin Önemi

Davetiye küçük bir detay olarak görülse de düğün hazırlıklarının en önemli parçasıdır. Düğün konseptiyle uyumlu olarak seçilecek ucuz davetiye modelinin düğün tarihinden en az 2 ay öncesinde belirlenmesi ve basılmaya başlaması gereklidir. Seçilen davetiyenin basılması ve teslim edilmesi birkaç gün alır. Tercih edilen sistem; davetiyelerin teslim alınmasının ardından zarfların kaligrafik yazıyla hazırlanması ve dağıtılmadan önce şeffaf jelatinlere geçirilmesidir. Şık kutular, karton zarflar, davetiyeye iliştirilmiş minik hediyeler, cam şişeler, kokulu keseler ya da yaratıcı tercihler hazırlanan davetiyelerin daha özel bir görünüme bürünmesini sağlar.


Davetiyeler Törenden Ne Kadar Zaman Önce Dağıtılmalıdır?

Hazırlanan davetiyelerin düğün tarihinden en az 1 ay önce konukların eline geçmesi gerekir. Üzerinden LCV detayı bulunan davetlerde düğünden 15 gün öncesi için tarih ve iletişim numarası verilmesi gerekir. Düğün için davetli sayısının önemli olduğu organizasyonlarda bu süre en az 1 hafta daha öne çekilebilir. Düğün davetiyelerinin bizzat çiftler ve sünnet düğünü davetiyelerinin de sünnet olacak çocukla beraber dağıtılması en doğru olanıdır. Günümüzde sosyal medya üzerinden paylaşımlar yapılmakta ve durum son derece ciddi eleştirilere neden olmaktadır.


Davetiye Seçimi Nasıl Yapılır?

Davetiye seçiminde en önemli kriter bütçedir. Bütçeye uygun seçenekler incelendiğindeyse son moda modeller arasından en doğru tercihin yapılması gerekir. Yaratıcı fikirlerin devreye girdiği modern çeşitlerin yanı sıra klasik modeller de her zaman gereken ilgiyi görmüştür. Davetiye seçiminde düğün konsepti de dikkate alınmalıdır. Bir kır düğününe taşlı veya altın varaklı bir seçim yakışmazken, lüks bir otelde yapılacak tören için de üzerinde deniz kabuklarının yer aldığı bir davetiye uygun bulunmayacaktır. Düğün temasını yansıtan en özel davetiyelere; bahçede yapılacak bir düğüne kuru çiçeklerle bezeli bir davetiye hazırlığı örnek olarak verilebilir.


Kendi Davetiyenizi Kendiniz Tasarlayın

Konu hakkında yeteneği veya deneyimi olanlar kendi davetiyelerini tasarlayarak basılması için matbaaya teslim edebilirler. Özel törenlerde giriş anında davetiye görülmesi gereken bir durum söz konusu olacaksa bu durumun davetiyede yer alacak metinde belirtilmesi son derece önemlidir. Özel bir günün en mutlu hatırası olarak değerlendirilebilecek olan davetiyelerde de trend modeller her zaman için güncellenir. Buna rağmen üzerinde gelin ve damadın baş harflerinin yer aldığı zarflar, mühürlü ve püsküllü modeller ve kumaş destekli kaplar her zaman için ilgi görür. Seçilen davetiyenin üzerindeki ufak bir detayın düğün konsepti içinde de yer alması ve bu detayın nikah şekerine de taşınması bütünlük sağlayacaktır.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Düğün Sırasında Uyulması Gereken Bazı Gelenekler

Düğün Sırasında Uyulması Gereken Bazı GeleneklerÖzellikle eski zamanlarda oluşturulan ve günümüzde kadar getirilen pek çok düğün kuralı ve geleneğinin mevcut olduğu biliniyor. Bakıldığında, kurallar her zaman yıkılmak için olduğundan; genelde günümüzde, modern düğünlerde, gençler bu kurallara pek de uymuyorlar ancak gelenekler, özellikle eğlenceli olanlar, gerçekleştirilmeye...

Evlilik Yıldönümü için Öneriler

Evlilik Yıldönümü için ÖnerilerEvlilik, bir insanın yaşayabileceği en güzel şeylerden bir tanesi; elbette doğru bir insan ile. Türkiye’de her yıl evlenen yüz binlerce insan mevcut ve şüphe yok ki her biri mutlu yaşamayı hak ediyor, bilhassa kadınlar. Kadınlar ne ister? Sözü ise, belki de yıllardır tartışılagelen bir mefhum olarak karşımıza çıkıyor. Bu...

Düğün Konsepti Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düğün Konsepti Seçerken Dikkat Edilmesi GerekenlerSon yıllarda birçok kişi düğün planlaması yaparken sıradanlıktan uzak, farklı ve özgün konseptler seçmeye çalıştığını görmekteyiz. Artık birçok kişi, düğün planlamalarını bu alanda profesyonelleşmiş organizasyon firmalarına yükleyerek özgün konseptler oluşturmaya gitmekte. Kendi konseptlerini belirlemek isteyen kişiler...