fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

Mansurdede Mah. 99. Sk. No:4/A Merkez/Karaman 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

En Güzel Düğün Hangi Ayda Olur?

Düğün mutluluk anında yanımızda görmek istediklerimizle paylaşılan kalabalık çalgılı, yemekli eğlencelerdir. Kültürel değerler içerisinde yer alan düğün ritüeli; evliliğe adım atan çiftlerin hazırlık ve sonrası tüm etkinlikleri kapsar. Uzun bir hazırlık süreci gerektirdiği için bu süreç ortalama 15 gün öncesi başlar.

Mevsimine Göre Düğünler

Düğün ritüelinin mevsimi yoktur. Ancak en güzel düğün ayı yaz aylarına yani Haziran, Temmuz, Ağustos aylarına denk gelen ve açık alanların daha kullanıma açık olan zamanlarda yapılan düğünlerdir.

Mekan seçimi, dış çekim fotoğraflarındaki eşsiz doğa manzaraları daha güzel yansır. Bu aylarda giyilen gelinlik ve damatlıklar dahil davetlilerin giyeceği kıyafetler de daha şık ve renkli olur.

Kış ve bahar aylarında yapılan düğünlerinde kendine has bir güzelliği olsa da en güzel düğün yaz aylarına denk gelen aylardadır.

Neden Sıcak Aylar?

Düğün telaşı tüm aile ve hatta sülaleyi ilgilendirdiği için hazırlıklar her anlamda yoğundur. Sıcak aylarda yapılacak düğünün avantajları çoktur.

Bunları sıralarsak;

 • İl dışından gelen misafirlerin konaklaması daha kolay olur.
 • Gelen misafirlerin düğün boyunca ağırlanması için hazırlanan yemekler bahçe, yeşil alan ve açık alanlarda daha rahat servis edilir
 • Yaz kıyafetleri düğün davetlileri için daha şık ve tek parçadır. Ayrıca üzerine kaban, mont vs almak gerektirmez.
 • Yağış mevsimi olmadığı için saç ve makyajın bozulması, ayakkabıların kirlenmesi söz konusu olmaz.
 • Sıcak aylarda düğünde servis edilecek yiyecek ve içecekler daha lezzetli olur.
 • Gelin ve damat yaz aylarında daha bir romantik görünür.
 • Düğün sonrası balayı programları daha eğlenceli olur.
 • Masraf bakımından yaz düğünleri daha ekonomiktir.
 • Düğün alanı olarak belirlenen tekne, açık alan, havuz başın, kır düğünü gibi alternatifler daha çoktur.
 • Fotoğraf çekimleri yaz aylarında hem daha kolay, hem daha doğal hem de daha güzel olur.

  En Güzel Düğün Hangi Ayda Olur?

  En Güzel Düğün Hangi Ayda Olur?

Ortak Karar Alınmalı

Evliliğe adım atacak çiftler düğün tarihine ortak karar vermelidir. Çünkü bu düğün yıllar boyunca akıllarda ve anılarda kalacaktır. Genelde iki tarafın da ortak karar aldığı tarih sıcak aylar olur. Alınan kararlar aile büyüklerine de onaylatılarak kesin tarih kararlaştıırılır. Düğün ritüelini sıcak aylarda yapacaklar düğün alanı kiralamak , gelinlik dikimi gibi detaylı işlemler için bu kararı erken almalı ve rezervasyon işlemi gerektiren her aşamayı önceden kararlaştırmalıdır.

Rüya Gibi Bir Düğün

Gençlerin en büyük hayali olarak görünse de düğünler ikinci baharı yaşamak isteyenler için de hayalleri süsler. Rüya gibi bir düğün için en güzel düğün herhangi bir aksiliğe yol açmayacak, doğası, denizi ve çevresi ile yaz aylarında yapılan düğünlere rast gelir.

Sıcacık bir havada, sıcacık aile bireylerinin ve dostların eşliğinde sıcacık bir tablo olarak bütünlük arz eden düğünler özellikle Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarına denk getirilir. Bu aylarda düğünlerdeki yoğunluk diğer aylara göre daha yüksektir.

Seçime Karar Verirken

Her düğün kendi içinde mutluluklar barındırır ve her düğün kendi içinde özeldir. Bu özel günde aksilikler yaşanmaması için doğru kararlar almak çok önemlidir. Bu kararlardan biri de düğün zamanı yani hangi mevsim ve hangi ay olmaktadır.

Düğün zamanını kararlaştıracağınız zaman dilimlerine dikkat etmeniz düğününüzün çok güzel geçmesinde etken olacaktır. Düğünleriniz hoş bir anı olarak hafızlarda yer alsın istiyorsanız düğün zamanınızı sıcak aylara denk getirmeniz önerilir.

Düğün hazırlığı içerisinde olanlara yönelik düğün zamanı seçimi konusunda doğru karar almalarına etken olacak bu makale sizlere yol gösterecektir.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Sünnet Davetiyesi Böyle Olur Diyeceksiniz

Sünnet Davetiyesi Böyle Olur DiyeceksinizNasıl Davet Edildiğimiz Önemlidir Bildiğiniz gibi davetler hayatımızda önemli bir yer kaplarlar. Her ne kadar günümüzde internet her şeyi ele geçirmiş olsa da zaman zaman toplanıp etkinlik yapmak eskimemiş ve her zaman ihtiyaç duyduğumuz alışkanlıklarımız arasında olmuştur. Ayrıca davetiyeler özel günlerimiz için de hala...

Yurt Dışında Düğün Yapılır Mı? Yurt Dışında Evlenmek

Yurt Dışında Düğün Yapılır Mı? Yurt Dışında EvlenmekYurt dışında evlenme fikri, evlenmeyi düşünen pek çok kişi için oldukça cazip görünür. Burada önünüzde iki seçenek olacak, ya sizin, ailenizin ve sevdiklerinizin yaşadığı şehirde büyük bir düğün, ya da daha küçük bir grup ile yurt dışında düğün yapmak. Kalabalık düğünlerden hoşlanıyorsanız ve bu mutluluğunuzu...

Kutu Davetiye Modellerimiz İle Birlikte Sizlerleyiz

Kutu Davetiye Modellerimiz İle Birlikte SizlerleyizDavetiye hizmeti ile sizlere birçok ürün sunmanın mutluluğunu yaşayan davetiye firmaları kutulu davetiye ile de seçeneklerine renk katmıştır. Birçok farklı ürün çeşidini içeren mağazamızda gerek düğünleriniz gerekse özel günleriniz adına farklı tasarımlı davetiyeler oluşturabilirsiniz. Sizlerle birlikte çalıştığımız...