fbpx

Çeltek Mh. No:38/B Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 00:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

En Popüler Düğün Davetiyesi Modelleri Hangileridir?

Davetiye seçiminde en büyük etken genellikle gelinler olmaktadır. Düğün ile ilgili diğer hazırlıklar ile ilgilenen gelinler davetiye seçiminde de belirleyici rol oynamaktadır. Bu noktada gelinlerin birçoğu seçim esnasında en çok satan popüler ürünleri dikkate almakta ve o doğrultuda seçim yapmaktadır. Bunun sebebi düğün davetiye seçiminin her geçen gün daha zor bir hal almasıdır.

Eskiden yalnızca belirli modellerin olduğu davetiyeler günümüzde son derece gelişmiş ve değişmiştir. Bu da seçim yapma noktasında gelinlere zorluk yaratmaktadır. Bu noktada devreye en popüler davetiye modelleri girmektedir. Böylece çiftlerin en çok hangi davetiyeleri tercih ettikleri görülecek ve ilham alınacaktır. En popüler davetiyeler her sene değişse de bazı davetiye modelleri sabit kalmakta ve her senen aynı oranda satılmaktadır. Bu davetiyeler klasik adı altında satışa sunulan ve hemen herkeste görülen davetiyelerdir. Riske girmek istemeyen birçok çift bu tarz davetiyelere yönelmekte bazı çiftler ise daha farklı davetiyelerin arayışına girişmektedir. Bu noktada seçimin ne yönde yapılacağı kişisel zevklere bağlıdır.


 Dini davetiye modelleri

Dini davetiye, son dönemlerin en popüler davetiye modellerinden bir tanesidir. Çoğunluğu Müslüman olan ülkemizde birçok çift bu tarz dini davetiyelere yönelmekte ve seçimini bu doğrultuda yapmaktadır. Dini davetiyenin diğer davetiyelerden en büyük farkı tasarımı ve içeriğinde yer alan davetiye metnidir. Davetiye metinlerinden genellikle hadisler ya da ayetler kullanılmakta ve bu doğrultuda dini bir çağrı metni hazırlanmaktadır. Dini düğün davetiyesi modellerin tasarımlar oldukça çeşitlidir. En klasik olanları kraft kağıdı üzerine basılmış altın parıltılı tuğra desenidir. Osmanlı tuğrası, dini davetiyelerin birçoğunda bulunmaktadır. Bu tarz davetiyelerde ışıltılar ve parıltılar ön plandadır. Bu da kağıt olarak kraft kağıdı kullanılmasına neden olmaktadır. Bunun sebebi altın ya da sedef detayların kraft kağıdının üzerinde çok daha iyi durmasıdır. Davetiyenin ne biçimde olacağı çifte bağlıdır. İsteğe bağlı olarak kutulu ya da normal davetiye modelleri tercih edilebilmektedir.


 Eğlenceli ve ilginç davetiye modelleri

En çok tercih edilen ve popüler hale gelen bir diğer davetiye modeli ise eğlenceli ve ilginç düğün davetiyeleridir. Bu tarz davetiyeler farklı tasarımlar arayışında olan çiftler için idealdir. Tarihi çok da eski olmayan bu davetiye tasarımı davetiyeleri çeşitlendirmek adına yapılmış ve çok beğenilmiştir. İlginç davetiye denince akla karikatürlü davetiyeler gelmektedir. Gelin ve damat figürlü karikatürlerin kullanıldığı bu davetiyeler farklı oluşları ile göz doldurmaktadır. Karikatürler direk olarak kullanılabildiği gibi çek çekli davetiyelerde de yer alabilmektedir. Bu tarz davetiyelerin kenarında yer alan ip çekildiğinde karikatür karakterleri hareket edecek ve ortaya ilginç görüntüler çıkacaktır. Bunun yanı sıra film şeridi veya klaket şeklinde olan ilginç davetiyelerde oldukça ön plandadır. Düğünün konsepti nasılsa o yönde bir seçim yapılmalıdır.


 Klasik davetiye modelleri

Klasik davetiye modelleri davetiyenin varlığından beri piyasada olan davetiyelerdir. Genellikle çiçek desenli ve parıltılı olan bu davetiyeler düz bir kağıdın üzerine basılmakta ve kendi zarfı ile davetlilere teslim edilmektedir. Her sene değişiklik gösteren bu davetiyelerde çok satan popüler modeller arasındadır.


 

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

En Çok Tercih Edilen Davetiye Modelleri Hangileridir?

En Çok Tercih Edilen Davetiye Modelleri Hangileridir?Nişan, nikah, düğün ve sünnet törenleri herkesin hayatında önemli bir yer tutar. Düzenlenecek bu özel günlerin sevdiklerle paylaşılmasını sağlayan aracılar davetiyelerdir. Davetiye seçimleri yılın en moda trendleri arasından belirlenirken bütçe konusu da dikkate alınır. Bizzat elden teslim edilen davetiyeler, sevdiklerini özel...

Toplumumuzda Düğün Davetiyesinin Önemi Nedir?

Toplumumuzda Düğün Davetiyesinin Önemi Nedir?Davetiye, düğün hazırlıklarının en önemli safhasıdır. Düğün yaparken yapmanız gereken en önemli şeylerden biri, en iyi davetiye ile misafirlerinizi davet etmektir. Rulo şeklindeki davetiyeler, zarf şeklindeki davetiyeler, çiçek desenli ve resimli davetiyeler, isteğe göre basılmaktadır. En Güzel Modeller En güzel günleriniz...

Nişan Davetiyesi Nasıl Olmalıdır?

Nişan Davetiyesi Nasıl Olmalıdır?Günümüzde artık çiftler yalnızca düğünleri için değil aynı zamanda nişanları için de davetiyeler hazırlatarak sevdiklerine ulaştırıyorlar. Böyle olunca da nişan olmadan hemen önce bir de nişan davetiyesi için araştırmalara başlıyorlar. Ancak bu araştırmaları esnasında ne yazık ki çoğu zaman oldukça zorlu bir süreçten...