İmaret Mh. 175. Sk. No:5 Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Kapıda Ödeme

İletişim Bilgilerimiz İçin Tıklayın Numune Talebi İçin Tıklayın

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

En Popüler Düğün Davetiyesi Modelleri Hangileridir?

Davetiye seçiminde en büyük etken genellikle gelinler olmaktadır. Düğün ile ilgili diğer hazırlıklar ile ilgilenen gelinler davetiye seçiminde de belirleyici rol oynamaktadır. Bu noktada gelinlerin birçoğu seçim esnasında en çok satan popüler ürünleri dikkate almakta ve o doğrultuda seçim yapmaktadır. Bunun sebebi düğün davetiye seçiminin her geçen gün daha zor bir hal almasıdır.

Eskiden yalnızca belirli modellerin olduğu davetiyeler günümüzde son derece gelişmiş ve değişmiştir. Bu da seçim yapma noktasında gelinlere zorluk yaratmaktadır. Bu noktada devreye en popüler davetiye modelleri girmektedir. Böylece çiftlerin en çok hangi davetiyeleri tercih ettikleri görülecek ve ilham alınacaktır. En popüler davetiyeler her sene değişse de bazı davetiye modelleri sabit kalmakta ve her senen aynı oranda satılmaktadır. Bu davetiyeler klasik adı altında satışa sunulan ve hemen herkeste görülen davetiyelerdir. Riske girmek istemeyen birçok çift bu tarz davetiyelere yönelmekte bazı çiftler ise daha farklı davetiyelerin arayışına girişmektedir. Bu noktada seçimin ne yönde yapılacağı kişisel zevklere bağlıdır.


 Dini davetiye modelleri

Dini davetiye, son dönemlerin en popüler davetiye modellerinden bir tanesidir. Çoğunluğu Müslüman olan ülkemizde birçok çift bu tarz dini davetiyelere yönelmekte ve seçimini bu doğrultuda yapmaktadır. Dini davetiyenin diğer davetiyelerden en büyük farkı tasarımı ve içeriğinde yer alan davetiye metnidir. Davetiye metinlerinden genellikle hadisler ya da ayetler kullanılmakta ve bu doğrultuda dini bir çağrı metni hazırlanmaktadır. Dini düğün davetiyesi modellerin tasarımlar oldukça çeşitlidir. En klasik olanları kraft kağıdı üzerine basılmış altın parıltılı tuğra desenidir. Osmanlı tuğrası, dini davetiyelerin birçoğunda bulunmaktadır. Bu tarz davetiyelerde ışıltılar ve parıltılar ön plandadır. Bu da kağıt olarak kraft kağıdı kullanılmasına neden olmaktadır. Bunun sebebi altın ya da sedef detayların kraft kağıdının üzerinde çok daha iyi durmasıdır. Davetiyenin ne biçimde olacağı çifte bağlıdır. İsteğe bağlı olarak kutulu ya da normal davetiye modelleri tercih edilebilmektedir.


 Eğlenceli ve ilginç davetiye modelleri

En çok tercih edilen ve popüler hale gelen bir diğer davetiye modeli ise eğlenceli ve ilginç düğün davetiyeleridir. Bu tarz davetiyeler farklı tasarımlar arayışında olan çiftler için idealdir. Tarihi çok da eski olmayan bu davetiye tasarımı davetiyeleri çeşitlendirmek adına yapılmış ve çok beğenilmiştir. İlginç davetiye denince akla karikatürlü davetiyeler gelmektedir. Gelin ve damat figürlü karikatürlerin kullanıldığı bu davetiyeler farklı oluşları ile göz doldurmaktadır. Karikatürler direk olarak kullanılabildiği gibi çek çekli davetiyelerde de yer alabilmektedir. Bu tarz davetiyelerin kenarında yer alan ip çekildiğinde karikatür karakterleri hareket edecek ve ortaya ilginç görüntüler çıkacaktır. Bunun yanı sıra film şeridi veya klaket şeklinde olan ilginç davetiyelerde oldukça ön plandadır. Düğünün konsepti nasılsa o yönde bir seçim yapılmalıdır.


 Klasik davetiye modelleri

Klasik davetiye modelleri davetiyenin varlığından beri piyasada olan davetiyelerdir. Genellikle çiçek desenli ve parıltılı olan bu davetiyeler düz bir kağıdın üzerine basılmakta ve kendi zarfı ile davetlilere teslim edilmektedir. Her sene değişiklik gösteren bu davetiyelerde çok satan popüler modeller arasındadır.


 

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

10 Adımda Sünnet Davetiyesi Seçimi Yapın

10 Adımda Sünnet Davetiyesi Seçimi Yapın Düğün davetlerinde olduğu gibi sünnet düğünlerine özel davetiye hazırlanır. Davetin içeriğine göre bilgi mesajları yazılarak, gelmesi istenilen konuklara gönderilir. Sünnet organizasyonu, düğün olarak da kutlanabilir, kişisel tercihe göre mevlüt olarak da kutlanabilir. Kimi sünnet düğünlerinde kına gecesi yapılır. Sünnet...

En Özel Günlerinizi İnsanlara Duyuracağınız Davetiyeler Nasıl Olmalı ?

En Özel Günlerinizi İnsanlara Duyuracağınız Davetiyeler Nasıl Olmalı ?Davetiyelerin temel amacı insanlara haber vermek olsa da günümüzde estetik yanı daha çok dikkat çekiyor. Davetiye modelleri  arasından kendi ruhunuzu ve isteklerinizi en güzel yansıtanı seçmek oldukça zor. Hal böyle olunca dikkat edilmesi gereken birçok husus var.  Ne tarz sunumları seviyorsunuz? Günümüzde çeşitli şekillerde,...

Davetiye Sayısı Nasıl Belirlenir?

Davetiye Sayısı Nasıl Belirlenir?Davetiye sayısı organizasyonda herhangi bir aksaklık yaşamak istemeyen davet sahipleri için son derece önemlidir. Aile büyükleri ve yakın dostların listesinin davetiye seçimi öncesinde belirlenmesi davetiye adedi üzerinde de belirleyici olacaktır. Ortaya çıkan sayının üzerine en az %50 ilave yapılarak davetiye bastırılması en...