fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

Mansurdede Mah. 99. Sk. No:4/A Merkez/Karaman 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Sünnet Kınası Nedir? Nasıl Yakılmalıdır?

Gösterişi seven aileler erkek çocukları sünnet olduğunda büyüdüğünden gösterişli bir sünnet düğünü yapmak isterler. Erkek çocuğu bazı gelenekler de aileyi temsil ettiğinden sünnette onun artık aileyi temsil eden ve büyüdüğünü gösteren bir gelenektir. Sünnet düğününe ailenin tüm eş ve dostu katılır. Bu özel güne aile ile beraber bu mutlu güne ortak olurlar.

Bazı yörelerde sünnet kınası yapılmayıp sadece mevlit okutan aileler de vardır. Sünnet kınası oldukça bütçeli bir iştir. Sünnet kınası yapan aileler bütçelerini ona göre ayarlamalıdırlar. Bunun için de sünnet kınası nedir? Nasıl yakılmalıdır? Sorularını araştırmaktadırlar.

Sünnet Kınası

Sünnet kınası normal kına gecesi gibi yapılır. Sünnet kınası yapılmadan önce çocuk sünnet yapılır. İyileştikten sonra aile çocuğuna güzel bir organizasyon hazırlar.

Bu organizasyonda öncelikle;

  • Sünnet kınasını hangi gün yapılacak ise tarih belirlenir.
  • Ardından mekân seçimi yapılır.
  • Mevlit mi yoksa eğlenceli mi olacağına karar verilir.
  • Davetli listesi hazırlanılır.
  • Davetiye seçimi yapılır.
  • İkramlıklar seçilir.
  • Sünnet pastası seçimi yapılır.
  • Sünnet çocuğu için sünnet kıyafeti ve ailesi için kıyafet alımı yapılır.
  • Organizasyon şirketi ile anlaşılır.

Tüm bu hazırlıklar planlanıp uygulamaya konulması gerekir. Ailenin çok mutlu olduğu bir gündür. Bu mutlu gününü akrabaları ve dostları ile paylaşmak ister. Onlarda aileyi yalnız bırakmak istemeyip bu özel ve güzel günü beraber paylaşırlar. Sünnet kınası günü çocuk mehter takımıyla giriş yapar. Osmanlı müziği o girişe eşlik eder. Sonra sünnet çocuğunun elinin ortasına ve küçük parmağına kına yakılır. Ardından gelen misafirler sünnet çocuğuna hediyelerini ikram ederler. Bu güzel günün ardından sünnet pastası kesimi ve ikramlıklar davetlilere ikram edilir.

Sünnet Kınası Nedir? Nasıl Yakılmalıdır?

Sünnet Kınası Nedir? Nasıl Yakılmalıdır?

Sünnet Kıyafeti ve Sünnet Pastası Seçimi

Sünnet kınasına yakışır bir şekilde çocuğa sünnet kıyafeti alınıp giyindirilir. Bu güne özgü güzel bir kıyafettir. Genelde beyaz olur. Fakat günümüzde farklı renk seçenekleri de vardır. Açık mavi, su yeşili gibi sünnet kıyafeti renkleri de tercih edilmektedir. Anne çocuk kombin renkleri oluşturulmaktadır. Oldukça gösterişli bir kıyafettir. Sünnet pastası da sünnete uygu bir şekil de tercih edilmelidir. Pasta sünnet temalı olmalıdır. Sünnet olduğunu temsil etmelidir.

Sünnet Davetiyesi Seçimi

Sünnet davetiyesi sünnet gününe özel bir davetiye olmalıdır. Normal düğün ve nişan davetiyeleri gibi olmaz. Sünnet temalı bir davetiye olmalıdır. Aile çocuğuna uygun bir davetiye seçi mi yapmalıdır. Davetli sayısı da çok önemlidir. Bunu da davetiye basımında çıkartacak kişiye iletilmelidir.

Aile davetiye içinde yazılacak olan yazıyı sünnete uygun bir şekilde belirlemelidir. Davetiye hem aileyi hem de sünnet çocuğunu belirtecektir. Onun için tercih sade ve şık bir davetiye seçimi olmalıdır. Bunun için de mert davetiye web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Bütçenize uygun ve sizi yansıtacak birçok davetiye çeşidi bulunmaktadır. İstediğiniz renkte ve ekonomik lüks davetiyeler mevcuttur. Bunun için siteye bakabilirsiniz.

Organizasyon

Bir organizasyon ile anlaştığınız da onlar sizi, nasıl bir sünnet kınası yapmanız gerekeceğini tüm noktalarına kadar size bildireceklerdir. Sizler de ona göre bir plan yapacaksınız. Bu işlerin daha kolay geçmesini sağlayacaktır. Organizasyon şirketi sünnet çocuğunu mehter marşı eşliğinde ve tahta oturur bir şekilde salona giriş yaparlar. Tüm salon ile ilgili ve sünnet çocuğunun tüm ihtiyaçları ile ilgilenirler. Ayrıca annede isterse Osmanlı kıyafeti giyer.

Tören bitiminden sonra ailede gelen misafirlere küçük bir hediye ikram ederler. Bu hediyeleri sünnet temalı bir sepet içerisinde takdim ederler. Sepete küçük bir şekilde yapılmış olan kınaları gelen misafirlere hediye ederler.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Düğün Akışı Nasıl Olmalıdır?

Düğün Akışı Nasıl Olmalıdır?Her insan düğününün kusursuz bir şekilde olmasını ister. Bu nedenle de her şeyin belli bir düzen içerisinde yerine gelmesi için çabalar. Hem damat hem de gelin, böyle özel bir günün akışını ayarlamak ister. Her şeyin olması gereken zamanda yerine gelmesi önemlidir. Bu nedenle düğün akışı, çiftlerin dikkat etmeleri gereken...

Düğün Konsepti Nasıl Belirlenir?

Düğün Konsepti Nasıl Belirlenir?Evlilik kararının alınmasının ardından; çiftleri yoğun bir telaş sarar. Çünkü bu karar aynı zamanda; tatlı telaşların, yoğun koşuşturmaların başladığı dönemin geldiği dönemdir. Gelin ve damat adaylarının, yani başka bir deyişle evlenecek olan çiftlerin en çok zorlandıkları konuların başında düğün hazırlıkları...

Düğün Alışverişi Nasıl Yapılır?

Düğün Alışverişi Nasıl Yapılır?Türk gelenek ve adetlerine göre düğün alışverişi gelin, damat ve bunların yakınları ile birlikte genel ihtiyaçların karşılanması için yapılan tatlı telaşlardır. Nişan alışverişinin bir üst seviyesi olan düğün alışverişleri gelinlikten, damatlığa oturacakların evin mobilya ve beyaz eşyalarına kadar birçok işlemi...