fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

342. Sk. No: 13/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 20:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Kına Gecesi İçin En Popüler Şarkı Listeleri

Kına gecesi düzenlemek isteyen ve kına gecesi için popüler şarkı listeleri hazırlamak isteyen her insan, bazı unsurları dikkate alarak hazırlama yapmalıdır. İlk olarak, kısa gecesinde gerçekleştirilmek istenen bir etkinlik olabilir.

Bu etkinlik ve kına gecesi akışının hangi zamanlarda yapılacağını bilmek, popüler olan şarkılardan liste hazırlanmasını ve bu listedeki şarkıların daha düzenli olmasına yardımcı olacaktır. Bu bağlamda, konu hakkında; popüler şarkı listeleri nasıl belirlenir, bu şarkıların isimleri nelerdir, hangi sırayla şarkılar listeye yerleştirilmelidir, konularını da bilmek gerekir.

Kına Gecesi İçin Popüler Şarkı Listeleri Neye Göre Seçilir?

Kına gecesi etkinlikleri genel olarak; kültüre uygun şekilde düzenlenen bekarlığa veda partisi anlamına gelen, kadınların kendi arasında düzenlikleri ve eğlenceli bir ortamın kurulduğu etkinliklerdir. Bu etkinliklerin daha dinamik olmasını ve eğlenceden alınan verimin artırılmasını sağlamak için ise müzik tercihi yapılmalıdır.

Bu durumlar da değerlendirildiği zaman, seçilecek olan şarkılardan bir liste hazırlanması kına gecesinin güzel geçmesi açısından oldukça önemlidir. Liste içerisinde yer alan şarkıların seçimi; gelinin ortama giriş esnasının nasıl geçirilmek istendiğine, yapılacak bir dans gösterisinin olup olmadığına, oyun havası mı yoksa daha durağan müziklere mi ilginin yoğun olduğuna göre belirlenir.

Kına Gecesi İçin Popüler Şarkı Listesi Örneği

Kına gecesi içerisinde kullanılabilecek olan ve oldukça popüler bulunan şarkı listesi örneği oluşturulması, doğrudan listeyi uygulamak isteyen insanlar açısından önemlidir.

Bu liste örneği ise şu şekildedir:

  • Gelinin kına gecesi ortamına giriş aşamasında: Yavaş ritme sahip olan, isteğe göre dans müziği olabilecek bir şarkı seçilmelidir. Kına gecesi girişinde damadın da ortamda bulunma ihtimali, dans müziği seçeneğini daha kuvvetli hale getirecektir. Bu nedenle, Tarkan-Beni Çok Sev şarkısı kullanılabilir.
  • Yapılacak bir dans etkinliği, gelin salona girdikten hemen sonra sergilenir. Dans için seçilen şarkının bu arada yer alması gerekir.
  • Giriş ve gösteri aşamasının tamamlanması sonrası, kına gecesinde yer alan davetlilerin hareketlenmesiyle devam etmelidir. Bu aşamada; Mezdeke, Damat Halayı ve Ankara Havası şarkıları kullanılabilir.
  • Kına gecesinin olmazsa olmaz etkinliği, geline kına yakılmasıyla taçlandırılır. Bu nedenle, enerjisini atan davetlilerin kına aşamasında dinlenmesi gerekir. Kına yakılması esnasında ise oldukça popüler olan, Kınayı Yakmışlar Geline şarkısı tercih edilebilir.
  • Kına yakılmasından sonra kına gecesinin asıl amacı tamamlanmış olacaktır. Davetlilerin gitmeye başlayacağı zaman dilimi, kına yakıldıktan sonra geleceği için; eğlencenin doruklarında devam etmesi, bu nedenle de Ankara Havası gibi heyecan katan müziklere devam edilmesi gerekir.

Bu liste tamamlandığı zaman, güzel bir kına gecesi etkinliği ve eğlenen davetliler göz önüne çıkacaktır.

Kına Gecesi İçin Popüler Şarkı Listeleri Hangi Sırayla Yerleştirilir?

Düzenlenecek olan kına gecesi etkinliği, kendi içerisinde konsepti olan bir etkinlik olabilir. Örnek olarak; Hint dans ve müziği konseptli kına gecesi etkinliği, batı dansları içeren etkinlik veya müzikle alakalı bir konsepte uygulanan bir kına gecesi etkinliği olabilir.

Konsept ne olursa olsun, etkinliğin hangi akış sırasına göre düzenlenmek istendiğine karar verilmeli ve şarkı listesi buna göre hazırlanmalıdır. Kına gecesi içerisinde müzik için bekleme olmaması için, şarkı listesinin devam edecek şekilde ayarlanması gerekir.

Sırasına uygun yerleştirilmeyen şarkılar ise; müziğin başında birinin beklenmesine, şarkı geçişlerinde sorun yaşanmasında, şarkı aranırken zaman kaybedilmesine neden olacaktır.

Ayrıca bu tür teknik sorunlar, davetlilerin sıkılarak kına gecesinden ayrılmak istemesine dahi neden olabilir. Sonuç olarak, daha güzel bir kına gecesi için; şarkıların akış sırasına karar verilmesi ve buna göre liste içerisinde sıra almasının sağlanması gerekir.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Düğün İçin Popüler Şarkılar

Düğün İçin Popüler ŞarkılarDüğün şarkıları düğün hazırlıkları esnasında zaman ayırmanız gereken konular arasında bulunur Düğünün hangi şarkıyla başlayacağı, giriş müziğiniz, dans şarkınız ve düğün boyunca çalacak şarkılar gibi farklı türlerdeki şarkıları belirlemeniz gerekir. Ancak bu belirleme için zamanınız kalmadı ve düğün gününüz...

Evlilik ve Süreçleri Hakkında Merak Edilenler

Evlilik ve Süreçleri Hakkında Merak EdilenlerToplumların varlığını sürdürebilmesi için temel yapı taşlarına dikkat etmesi gerekmektedir. Bunun için de bazı kurumların her asırda ve her zaman olması zorunluluktur. Aile kurumu bunların başında gelir. Aile bir toplum için oldukça önemlidir. İnsanların ilk eğitim aldığı okul ailedir. O yüzden ailenin yaşatılması ve...

Nikah İçin 2021 Modası Gelinlik Modelleri

Nikah İçin 2021 Modası Gelinlik ModelleriHer yıl moda nasıl değişiyorsa, gelinlikler için trendler de değişir. Gelinliklerde trendleri takip ederek siz de modaya uyabilir ve nikahınızda tüm gözleri üzerinize çekebilirsiniz. 2021 model gelinliklerde daha sade ve düz modeller ön plandadır. Sadelik her zaman şıklıktır. Küçük detayları olan sade gelinlikler çok hoşunuza...


Parse error: syntax error, unexpected '?' in /home/mertdavetiye/public_html/wp-content/plugins/official-facebook-pixel/core/FacebookServerSideEvent.php on line 94