fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

342. Sk. No: 13/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 20:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Nişan Tepsisi Hazırlama Fikirleri

Yaz ayının gelmesiyle beraber evlenecek çiftleri de büyük bir telaş ve heyecan sardı. Evliliğe ilk adımlarını atacak çiftlerin en çok önem verdiği konulardan bir tanesi de nişan hazırlıklarıdır. Nişan kıyafeti, nişan çiçeği ve nişan tepsisi önemli aksesuarlar arasında yer alır. Peki nişan tepsisi nasıl hazırlanır? Nasıl olması gerekir?

Nişan tepsisi hazırlamak için öncelikle tepsi seçimine dikkat etmek gerekir. Gelin adayının zevkine uygun bir tepsi modeli seçmesi gerekir. Seçilen tepsinin organizasyon ile uyumlu olmasında fayda vardır. Tepsi seçiminden sonra tepsiyi daha zarif bir hale getirmek için çiçeklerle süslemek gerekir.

Gül, orkide, papatya gibi çiçekler oldukça zarif ve şık çiçeklerdir. Çiçekleri tepsiye güzelce sabitleyin. Daha gösterişli ve şık tepsiler için tepsiyi boncuklarla süsleyin. Tepsinin kenarında inci detaylar kullanmak daha gösterişli bir nişan tepsisi oluşturmaya yardımcı olacaktır. Nişan tepsisi mutlaka görsel açıdan uyumlu olmalı.

Nişan Tepsisi Hazırlamak İçin Gereken Malzemeler Nelerdir?

Göz alıcı ve şık bir nişan tepsisi hazırlamak için alınması gereken bazı malzemeler vardır.

Malzemeler şunlardır:

  • Nişan tepsisi
  • Çiçek veya çiçek yaprakları
  • Kırmızı kurdele
  • Silikon tabancası
  • Boncuklar
  • Taş
  • Dantel
  • Süs objeleri

Nişan tepsisi hazırlamak isteyen gelin adayları için çok farklı malzemeler ile yapılan çok farklı nişan tepsileri mevcuttur. Gelin adayı nişan tepsisini kendi tarzına uygun şekilde dekore edebilir.

Nişan Tepsisi Nasıl Süslenir?

Süslemeye başlamadan önce doğru bir nişan tepsisi seçmek gerekir. Sadelikten yana olan gelin adaylarının düz tepsileri tercih etmesi daha doğrudur. Şıklığı ve gösterişi seven gelin adaylarının ise aynalı ve işlemeli tepsi modellerini seçmesi uygundur. Tepsi seçiminden sonra ki en önemli aşama süsleme aşamasıdır. Süsleme işlemi için sade tepsilerin kullanılması daha avantajlıdır. Sade bir tepsi alın ve sevdiğiniz çiçeklerle süslemeye başlayın.

Kurutulmuş çiçek yaprakları tepsiye çok doğal bir görünüm katacaktır. Çiçeklerin yerinden çıkmaması için silikon tabanca tercih edilebilir. Silikon tabanca yardımıyla tepsiye çiçekleri sabitleyin. Boncuklar ve kurdeleler kullanın. Boncukları tepsinin kenarlarına yapıştırın. Kurdeleler ile de tepsinin kenarlarına ayrı bir hava katabilirsiniz. Bu işlemler esnasında renklerin uyumuna dikkat edin. Birbirine yakışan renkler tercih edin.

Nişan Tepsisi Süsleme Malzemeleri Nereden Alınır?

Nişan tepsisi hazırlamak oldukça keyifli ve kolay bir işlemdir. Evde bile kendi nişan tepsinizi kendi zevkinize göre tasarlayabilir ve süsleyebilirsiniz. Bunun için sadece bazı malzemelere ihtiyacınız var. Tepsi, kurdele, boncuk, çiçek, makas, yapıştırıcı gibi nişan tepsisinin yapım aşamasında kullanılabilecek malzemeleri temin etmek gerekir.

Bu malzemeleri nişan, söz ve düğün aksesuarları satan yerlerden kolaylıkla temin edebilirsiniz. Malzemeler genellikle her yerde bulabileceğiniz türde ki malzemelerdir. Aynı zamanda oldukça ekonomiktir. Bu sayede ekonomik fiyatlarla şık tepsiler yaratmak mümkündür.

Nişan Tepsisi Alternatifleri Nelerdir?

Nişan tepsisi hazırlarken farklı alternatifleri değerlendirmek gerekir. Nişan tepsilerindeki yaratıcı çizimler oldukça şık ve anlamlı durur. Bu yüzden çizimli tepsiler tercih edilebilir. Son zamanlarda en sık tercih edilen modellerden bir tanesi de aynalı nişan tepsileridir. Aynalı tepsiler hem zarif hem de şık bir görünüm sağlar.

Kadife tepsi modelleri de oldukça ilgi gören modeller arasındadır. Kadife tepsilere çiçek detayları çok yakışır. Çiçek detaylı nişan tepsileri estetik açıdan oldukça başarılıdır. Tepsinin içerisinde süs objeleri de yer alabilir. Gelin ve damat figürleri tepsiyi daha anlamı kılacaktır. Sadelikten yana olanlar için de sade tepsi modelleri bulmak çok kolaydır. Düz tepsiler süslemek için gayet uygundur.

 

 

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

SEDEF SÜNNET-6240

SEDEF SÜNNET-6240DAVETİYE ÖZELLİKLERİ ...

Davetiye Modeli Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Davetiye Modeli Seçerken Dikkat Edilmesi GerekenlerDavetiye Modeli Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Davetiye modeli, nasıl bir tören yapılacağı hakkında bilgiler içerir. Tören tarzını en iyi şekilde yansıtacak davetiye seçimin önemi çok büyüktür. Aynı anda yüzlerce model arasından seçim yapmak zorunda kalan düğün sahipleri, kişisel zevklerini ön planda tutarak en doğru...

Erkek Tarafı Olarak Düğün Öncesi Yapmanız Gerekenler

Erkek Tarafı Olarak Düğün Öncesi Yapmanız GerekenlerAşk bacayı sardığında ve doğru kişiyi bulduğunuzda, şüphe yok ki onunla dünya evine girmek kaçınılmazdır ve bunu ikiniz de çok istersiniz. Ancak, düğün hazırlıkları ve gelenekler hem kız tarafını hem de erkek tarafını bi’ hayli yorabilir. Genelde ailelerin epey yorgun düştüğü, maddi manevi yıprandığı bu düğün...