fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

Mansurdede Mah. 99. Sk. No:4/A Merkez/Karaman 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Nişan Tepsisi Nasıl Hazırlanır?

Yaz ayının gelmesiyle beraber evlenecek çiftleri de büyük bir telaş ve heyecan sardı. Evliliğe ilk adımlarını atacak çiftlerin en çok önem verdiği konulardan bir tanesi de nişan hazırlıklarıdır. Nişan kıyafeti, nişan çiçeği ve nişan tepsisi önemli aksesuarlar arasında yer alır. Peki nişan tepsisi nasıl hazırlanır? Nasıl olması gerekir?

Nişan tepsisi hazırlamak için öncelikle tepsi seçimine dikkat etmek gerekir. Gelin adayının zevkine uygun bir tepsi modeli seçmesi gerekir. Seçilen tepsinin organizasyon ile uyumlu olmasında fayda vardır. Tepsi seçiminden sonra tepsiyi daha zarif bir hale getirmek için çiçeklerle süslemek gerekir.

Gül, orkide, papatya gibi çiçekler oldukça zarif ve şık çiçeklerdir. Çiçekleri tepsiye güzelce sabitleyin. Daha gösterişli ve şık tepsiler için tepsiyi boncuklarla süsleyin. Tepsinin kenarında inci detaylar kullanmak daha gösterişli bir nişan tepsisi oluşturmaya yardımcı olacaktır. Nişan tepsisi mutlaka görsel açıdan uyumlu olmalı.

Nişan Tepsisi Hazırlamak İçin Gereken Malzemeler Nelerdir?

Göz alıcı ve şık bir nişan tepsisi hazırlamak için alınması gereken bazı malzemeler vardır.

Malzemeler şunlardır:

  • Nişan tepsisi
  • Çiçek veya çiçek yaprakları
  • Kırmızı kurdele
  • Silikon tabancası
  • Boncuklar
  • Taş
  • Dantel
  • Süs objeleri

Nişan tepsisi hazırlamak isteyen gelin adayları için çok farklı malzemeler ile yapılan çok farklı nişan tepsileri mevcuttur. Gelin adayı nişan tepsisini kendi tarzına uygun şekilde dekore edebilir.

Nişan Tepsisi Nasıl Süslenir?

Süslemeye başlamadan önce doğru bir nişan tepsisi seçmek gerekir. Sadelikten yana olan gelin adaylarının düz tepsileri tercih etmesi daha doğrudur. Şıklığı ve gösterişi seven gelin adaylarının ise aynalı ve işlemeli tepsi modellerini seçmesi uygundur. Tepsi seçiminden sonra ki en önemli aşama süsleme aşamasıdır. Süsleme işlemi için sade tepsilerin kullanılması daha avantajlıdır. Sade bir tepsi alın ve sevdiğiniz çiçeklerle süslemeye başlayın.

Kurutulmuş çiçek yaprakları tepsiye çok doğal bir görünüm katacaktır. Çiçeklerin yerinden çıkmaması için silikon tabanca tercih edilebilir. Silikon tabanca yardımıyla tepsiye çiçekleri sabitleyin. Boncuklar ve kurdeleler kullanın. Boncukları tepsinin kenarlarına yapıştırın. Kurdeleler ile de tepsinin kenarlarına ayrı bir hava katabilirsiniz. Bu işlemler esnasında renklerin uyumuna dikkat edin. Birbirine yakışan renkler tercih edin.

Nişan Tepsisi Süsleme Malzemeleri Nereden Alınır?

Nişan tepsisi hazırlamak oldukça keyifli ve kolay bir işlemdir. Evde bile kendi nişan tepsinizi kendi zevkinize göre tasarlayabilir ve süsleyebilirsiniz. Bunun için sadece bazı malzemelere ihtiyacınız var. Tepsi, kurdele, boncuk, çiçek, makas, yapıştırıcı gibi nişan tepsisinin yapım aşamasında kullanılabilecek malzemeleri temin etmek gerekir.

Bu malzemeleri nişan, söz ve düğün aksesuarları satan yerlerden kolaylıkla temin edebilirsiniz. Malzemeler genellikle her yerde bulabileceğiniz türde ki malzemelerdir. Aynı zamanda oldukça ekonomiktir. Bu sayede ekonomik fiyatlarla şık tepsiler yaratmak mümkündür.

Nişan Tepsisi Alternatifleri Nelerdir?

Nişan tepsisi hazırlarken farklı alternatifleri değerlendirmek gerekir. Nişan tepsilerindeki yaratıcı çizimler oldukça şık ve anlamlı durur. Bu yüzden çizimli tepsiler tercih edilebilir. Son zamanlarda en sık tercih edilen modellerden bir tanesi de aynalı nişan tepsileridir. Aynalı tepsiler hem zarif hem de şık bir görünüm sağlar.

Kadife tepsi modelleri de oldukça ilgi gören modeller arasındadır. Kadife tepsilere çiçek detayları çok yakışır. Çiçek detaylı nişan tepsileri estetik açıdan oldukça başarılıdır. Tepsinin içerisinde süs objeleri de yer alabilir. Gelin ve damat figürleri tepsiyi daha anlamı kılacaktır. Sadelikten yana olanlar için de sade tepsi modelleri bulmak çok kolaydır. Düz tepsiler süslemek için gayet uygundur.

 

 

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Düğün Konsepti Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düğün Konsepti Seçerken Dikkat Edilmesi GerekenlerSon yıllarda birçok kişi düğün planlaması yaparken sıradanlıktan uzak, farklı ve özgün konseptler seçmeye çalıştığını görmekteyiz. Artık birçok kişi, düğün planlamalarını bu alanda profesyonelleşmiş organizasyon firmalarına yükleyerek özgün konseptler oluşturmaya gitmekte. Kendi konseptlerini belirlemek isteyen kişiler...

Kına Gecesi Hazırlıkları

Kına Gecesi HazırlıklarıKına gecesi nasıl olur, ne kadar bütçe ile nerede yapılır, bu özel gecede nasıl bir kıyafet giyinilir gibi pek çok sorunun cevabı işte buradadır: Kına gecesi için bütçe belirlemek Kına gecesi hazırlıkları deyince karar verilmesi gereken ilk şey ne kadar bütçe ile nerede ve nasıl yapılacağıdır. Gelen davetliler nerede ağırlanacak,...

Düğün Menüsü Nasıl Seçilir?

Düğün Menüsü Nasıl Seçilir?Bir düğün ya da diğer büyük partiler için yemek menüsü oluşturmak, klasik bir akşam yemeği menüsü hazırlamaktan tamamen farklıdır, ancak yine de bazı temel benzerlikler bulunmaktadır. Bir düğün yemeği menüsü planlarken, önemli hususlardan biri mevsimselliktir. Mevsimsellik, hem içerikte hem de yemek tarifinde önemlidir....