fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

342. Sk. No: 13/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 20:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Sünnet İçin En Popüler Şarkı Listeleri

Aile büyükleri tarafından büyük önem taşıyan sünnet düğünü son derece kusursuz ve eğlenceli olmalıdır. Bu nedenle seçilen her şeyin son derece özenilmiş ve mükemmel olması gerekir. Şarkı seçimleri de bu açıdan büyük önem sağlar.

Düğünde ki eğlenceyi ve coşkuyu belirleyecek olan bu müzikler ortamın havasını belirler ve bu açıdan özenle seçilmiş olması gerekir. Kusursuz bir sünnet organizasyonu istiyorsanız aşağıdaki “sünnet için popüler şarkı listeleri” kısmını inceleyebilirsiniz.

Giriş Şarkıları

Geleneksel ve kültürel yanı fazla olan bu sünnet düğünlerinde genel de giriş müziği için mehter marşı uygun olur. Fakat bunun yanı sıra sünnet çocuğunun tuttuğu takımın marşı da kullanılabilir. Çocuğun özel gününü ona hissettirmek açısından bu önemli bir rol oynar.

Oyun Havaları

Sünnet düğünlerinde coşku dolu bir hava vardır genelde. Bu anların doya doya yaşanabilmesi için en iyi şarkılar hiç şüphesiz oyun havalarıdır. Doya doya eğlenebileceğiniz aynı zamanda konsepte en uygun şarkılardan biri olan oyun havaları ortama farklı bir atmosfer katar ve organizasyonun amacına da uyar. Yaşadığımız toplumda oyun havalarının yerini de unutmayalım.

Kullanabileceğiniz bazı oyun havaları şunlardır;

 • Çiftetelli
 • Bahçelerde börülce
 • Damat Halayı
 • Roman Havası
 • Fidayda

Hareketli Türküler

Coşkulu oyun havalarına yer verdiğimiz kadar sünnet düğünlerinde elbette yöresel şarkılara da yer vermeliyiz. Hareket ve coşkudan vazgeçmediğimiz aynı zamanda kültürel yanımızın da baskılandığı bu organizasyonlarda listenizde yer verebileceğiniz bazı hareketli türküler şunlardır;

 • Entarisi Ala Benziyor
 • Şeker Oğlan
 • Çayır Çimen Geze Geze
 • Entarisi Dım Dım Yar
 • Zeytinyağlı Yiyemem

Oryantal Müzikler

Hiçbir zaman toplum arasında değer kaybetmeyen bu oryantal şarkılar her düğün türünde vazgeçilmezdir. Bu yüzden listenizi bir adım daha iyileştirmek adına sizde listenizde bu tür şarkılara yer verebilirsiniz. Oryantal şarkılar genelde çoğunluk kitleye hitap eden bir tür olduğu için hangisini seçerseniz seçin popüler bir seçim yapmış olacaksınız. En beğenilen parçaları listenize ekleyerek sünnetinizi daha coşkulu bir hale getirebilirsiniz. Listenize ekleyebileceğiniz bazı oryantal parçalar şunlardır.

 • Le le le le le – Mezdeke
 • Alabina yallah – Mezdeke
 • Ya el yelil – Mezdeke
 • Wawa – Mezdeke
 • Shik shak shok – Mezdeke

Hint Şarkıları Düğün Müzikleri

Son zamanlar da sık sık gündeme gelen ve çoğu insan tarafından ilgi gören Hint şarkıları da listenize dahil etmek isteyeceğiniz şarkılar arasında olabilir. Yüksek coşkulu olması açısından giriş içinde uygun olan bu şarkılar eğlenceli ve hareketli olduğundan bu tarz etkinliklerde genelde kullanılır. Organizasyonunuza en uygun şarkılardan birkaç tanesi

 • Dhanush Sachin Anthem
 • Tu Meri Full Video
 • Dhoom 3 Malang

Türkçe ve Yabancı Pop Şarkılar

Eğer gelenekselleşmiş bir sünnet düğünün aksine daha modern bir sünnet düğünü düşünüyorsanız listenize bu tarz müzikler ekleyebilirsiniz. Bu parçalarla ortamın havasına coşku katarak misafirlerinizin daha çok eğlenmesini sağlayabilirsiniz. Ancak bunları yaparken misafir kitlenizi göz önün de tutmanız gerekir.

Sadece Türkçe pop veya yabancı şarkılar eklememelisiniz. Mesela modern fakat yabancı dil bilmeyen insanların geleceği bir etkinlikte Türkçe popa ağırlık vermek daha eğlenceli geçmesini sağlar. Bu durum aynı zamanda misafirlerin sıkılmamasını sağlar. Bu şarkılar için ise 2000’ler pop şarkılarını kullanabilirsiniz.

Toplumumuzda hala önemini yitirmeyen bu tarz sünnet düğünleri bazı insanlar tarafından çok ilgi topluyor. eğer sizde hayallerinizde ki gibi bir organizasyon istiyor fakat şarkılar konusunda kararsızsanız bu liste çok işinize yarayabilir.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

SEDEF SÜNNET-6161

SEDEF SÜNNET-6161DAVETİYE ÖZELLİKLERİ ...

Evde Nişan Hazırlıkları Nasıl Yapılmalıdır?

Evde Nişan Hazırlıkları Nasıl Yapılmalıdır?Nişan organizasyonunun evde yapılacağı kesinleştirildiğinde dikkat edilmesi gereken birçok nokta o özel günün en iyi şekilde geçmesine olanak sağlar. Çiftler nişan için yer tercihini evden yana yaptıklarında aslında çok daha samimi ve özel bir ortam tercihi de yapmış olurlar. Bu yazıda evde nişan hazırlıklarının nasıl olması...

Mert Davetiye Hakkında

Mert Davetiye HakkındaÇiftin mutluluğa ulaşmak amacıyla birlikte yola çıkmaya karar verdikleri anda ilk adım düğündür. Düğün çiftin arkadaşları akrabaları ve sevdikleriyle birlikte yaptığı eğlencedir. Ancak karar verildiği andan itibaren çifti inanılmaz bir strese sokar. Sebebi sevdiklerini mutlu etmek arzusuyla birlikte unutulmaz anıları biriktirme...


Parse error: syntax error, unexpected '?' in /home/mertdavetiye/public_html/wp-content/plugins/official-facebook-pixel/core/FacebookServerSideEvent.php on line 94