fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

Mansurdede Mah. 99. Sk. No:4/A Merkez/Karaman 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Yemekli Düğün Organizasyonları Nasıl Olmalıdır?

Yemekli düğün eğlenceleri hem aileler için hem de gelin ve damat için eğlenceli düğün türlerinden biridir fakat günümüzde pandemi dolayısıyla değişen alışkanlıklar, işlerimiz, eğlenceleri değişmiş durumdadır. Normal şartlarda çok sevdiğimiz yemekli düğün organizasyonları ilerde sağlıklı günlerimizde yapabilmek umuduyla yazımızı paylaşacağız.

Yemek İkramları Nasıl Düzenlenmeli?

Mutlaka bir yemekli organizasyon edilen düğünlerin olmazsa olması pasta, ikramlık ve yemeklerdir.

İsterseniz aşağıdaki gibi sıralayalım;

  • Bu tür ikramlık ve yemek firmalarından satın aldığınız veya düğün salonunun hizmetinde bulunan ürünlerin hijyenine dikkat edilmelidir.
  • Pandemi dolayısıyla hijyene verilen önemin farkındayız ancak her zaman olduğu gibi piyasada hijyen olmayan ürün satışı devam etmektedir.
  • Misafirler düğün sahipleri için çok değerli insanlardır, misafirleri en iyi olacak şekilde ağırlamaya çalışmak düğün sahiplerinin görevidir.
  • Misafirler salona giriş yaptıktan sonra yemek saati gelmişse önce yemek ikram edilir, düğün ortalarında çerez, çay ve benzeri ikramlıklar getirilir ve düğün sonuna kadar kaldırılmaz.
  • Düğün pastası son saatlerde kola, çay isteğe göre içecekle ikram edilir ancak düğün sahiplerinin isteğine göre değişebilir.

​​​​ Yemekli düğün organizasyonlarında satın aldığınız menü ikram edilir alamadığımız menü ikram edilmez, düğün sahiplerinin tercihi olan ürünler ikram edilir. Misafirlerin tercih edeceği ürünleri almak daha uygun olacaktır bu durumda bütçeniz için uygun olan ürünler seçmelisiniz.

Düğüne Kaç Kişi Davet Edilebilir?

Yemekli düğün organizasyonları genellikle geniş aile ve akrabalara sahip olan bireyler tercih eder hem insanları memnun etmek ve mutlu etmek için tercih edilir. Özellikle Doğu Anadolu bölgemizde tercih edilen yemekli düğünler yörelere göre değişik menüler tercih edilmektedir.

Geniş bir çevreniz var ve bir araya gelmek istiyorsanız size en uygun tercihtir. Pandemi dolayısıyla davet edilecek olanların sayısı ilk başlarda kişi sayısı 50 ile sınırlıydı ancak yeni gelen kararlarla yarı yarıya misafirler davet edilebilecek.

Örneğin 500 kişi sayısında 250 kişilik davetçi düğüne katılabilecek, eğer 500 kişilik bir misafir davet etmek istiyorsanız 1000 kişilik bir düğün salonu tercih etmelisiniz. Ülke olarak sevdiğimiz geniş aile düğünleri bizim için söz konusu olduğu zaman yemek, çerez ve içecekler oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Ayrıca bize değerlerimizi bir kez daha hatırlatmaktadır.

 

Davet Edilen Kişiler Nasıl Ağırlanacak?

Davet ettiğiniz tüm misafirleriniz ilk başta salonun giriş kısmında ateşleri ölçülmeli hijyen kurallarına uyularak dezenfektan kullanılmalı, daha sonrada yerlerine oturmalılar. Araya mesafe koymak sağlık için bir şarttır, araya yaklaşık bir buçuk veya iki metre konulmalıdır.

Maske kullanımına dikkat edilmeli, en küçük bir dikkatsizlik yüzlerce insanın sağlığına zarar verebilir. Misafirleri eğlendirmek için seçilen müzik eşliğinde edilen danslar ve yöresel oyunlar herkes için önemlidir. Son yılda çıkan salgın nedeniyle toplumun dikkat etmesi gereken bu durum dolayısıyla hijyene dikkat edilmesi gerekiyor.

Gelin ve Damat İçin Yemekli Düğün Organizasyonları

Gelin ve damat için biraz zor geçebilir çünkü gün sizin gününüz ve sürekli ayakta durmalısınız. Düğününüzde eğlenmek doyasıya arkadaşlarınızla dans etmek ve bu mutluluğunuzu sevdiklerinizle paylaşmak için bir olanak sağlar. Pandemi nedeniyle belki daha mesafeli davranmak zorunda olabilirsiniz, bu durum sizi üzebilir.

Düğün salonunun Kaç kişilik olduğuna bağlı durumlardan bir tanesi yarı yarıya olmasıdır yüksek fiyata maliyete neden olan bu durum daha mesafeli davranmak amacıyla yürürlüğe konulan bir maddedir. Çünkü insan sağlığı hangi şartta olursa olsun dikkat edilmelidir. Toplumun düzenini bozan bu sağlık durumu halk tarafından fazla umursanmasa da gereklidir.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Damatlık Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Damatlık Seçerken Dikkat Edilmesi GerekenlerDüğünler, sizce sadece kadınlar için mi zordur? Elbette, gelin makyajı, gelinlik provaları ve kadınların telaşlı halleri derken, düğünler genel olarak kadın üzerinde şekillenebiliyor ancak erkek tarafı, sizce hiç mi endişelenmiyor? Özellikle damatlık konusunda pek çok erkeğin takıntılı olduğuna şahitlik edebiliyoruz ve etrafımızda...

Ay Bazında Düğün Hazırlıkları Listesi

Ay Bazında Düğün Hazırlıkları ListesiDüğün hazırlıkları, bildiğiniz gibi aslında kısa sanılıp oldukça uzun süren ve aksiliklerin bolca çıktığı hazırlıklar olabiliyorlar. Bakıldığında, bu düğün hazırlıklarını çok önceden planlamak ve harekete organize bir biçimde geçmek, şüphe yok ki en doğru adımlardan bir tanesi olabilir. Blogumuzun bu yazısında...

Düğün Davetiyesi

Düğün DavetiyesiDüğün davetiyeleri damat ve gelin için hayatlarında bir kere yaşayacak oldukları kutsal anın çanlarını çalmakta olan bir haberci olmaktadır. Uzun seneler boyunca düğün, sünnet, toplantı, konferans ve nikah gibi birçok öneli organizasyonun bir parçası olmuş olan davetiyeler düğünler için çok ayrı bir önem taşımaktadır....