fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

342. Sk. No: 13/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 20:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Kına Gecesi Nasıl Organize Edilmelidir?

Evlilik süreci en mutlu süreçlerden biri olduğu için farklı etkinliklerle daha eğlenceli bir hal alır. Evliliğe doğru giderken yapılan bu etkinliklerden biri de kına gecesidir. Uzun zamandır yapılan kına geceleri kendi içerisinde de farklı adetlere ve etkinliklere sahip oluyorlar. Davetlilerin ve evlenecek olan çiftin doyasıya eğlendiği bu geceyi planlarken dikkat edilmesi gereken noktalar bulunuyor. Bu yazıda kına gecesinin nasıl organize edilmesi gerektiğinden detaylı bir şekilde bahsedeceğiz.

Kına Gecesi Organizasyonu Nasıl Yapılır?

Düğünden önce stres atmak ve eğlenmek adına düzenlenen kına geceleri birçok geleneğe de ev sahipliği yapar. Genel olarak düğün gününden bir gün önce ya da yakın tarihlerde yapılan kına geceleri hem duygusal hem de neşe dolu geçer. Peki, kına gecesi nasıl organize edilmelidir? Şu şekilde sıralayabiliriz;

  • İlk olarak işe bütçeyi belirleyerek başlamak gerekir. Bütçe; kına gecesinin düzenleneceği mekanı, kişi sayısını, ikramları ve daha birçok detayı belirlemede en büyük parametre olur.
  • Bütçe belirlendikten sonra mekan seçimi yapılır. Böylece davetli sayısı için de net bir fikir sahibi olunur.
  • Buraya kadar her şey tamamsa kına gecesinin nasıl bir konsepte sahip olması sorusuna odaklanılır. Konsept belirlerken kendi eğlence anlayışınız ve o günü size en keyifli hale getirecek detayları bir araya getirmek memnuniyet seviyenizi arttırır.
  • Kına gecesindeki etkinliklerin nasıl bir sırayla yapılacağı ve ne kadar süre ayrıldığı kısmı çok önemlidir. Etkinlik akışına karar vererek her şey daha planlı bir şekilde ilerler.
  • Kına gecesini düzenlerken bir organizasyon firması ile anlaşıldığında sunacağı hizmetler detaylıca gözden geçirilmelidir. Kına gecesi için malzemelerin tam olduğuna emin olmak gerekir.
  • Kına gecesinde nasıl bir görünüme sahip olmaya karar vermek işin en önemli kısımlarından biri. Bu kişisel zevklerle alakalı bir konu olarak değerlendirilebilir. Geleneksel kıyafetler ya da kişisel bir tercihle görünüme karar verilir.

Keyifli bir kına gecesi organizasyonunda gerçekleşmesi gerekenler bu şekilde sıralanabilir. Yukarıda bahsedilen her detay kına gecelerinin olmazsa olmazlarından diyebiliriz. Düğün öncesi harika bir eğlence için planlamaları doğru yapmak gerekir.

Kına Gecesi Nasıl Organize Edilmelidir?

Kına Gecesi Nasıl Organize Edilmelidir?

Kına Gecesi Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı?

Kına gecesi için tercih edilebilecek çok farklı konseptler var. Dekorasyon tercih edilen konseptle şekillenir. Osmanlı temasının tercih edildiği kına gecelerinde pembe ve mor renkler ağırlıklı olarak kullanılır. Hint konseptli kına gecelerinde de mor, pembe, kırmızı gibi enerjisi yüksek renkler kullanılır. Davet alanında gelin adayı için yapılmış şık bir yer yapılır. Bu yer için konseptle alakalı şamdanlar, koltuklar ve sehpalar kullanılır. Davetli masalarında yine konsepti yansıtan masa örtüler, mumlar ve şamdanlar kullanılır.

Kına Gecesi Organizasyonunda Etkinlik Sırası Nasıl Olmalı?

İlk olarak davetliler karşılanır. Kına gecesine geçilmeden önce dans ederek eğlenilir. Daha sonra hazırlanan ikramların sunumu gerçekleştirilir. Kına merasimine geçilerek türküler eşliğinde gelin adayına kına yakılır. Çeşitli adetler gerçekleştirilir. Kına merasimi tamamlandığında öncelikle gelin ve damat karşılıklı oynayarak eğlenceye devam edilir. Davetlilerin de müzik eşliğinde eğlenmesinin ardında kına gecesi tamamlanır.

Kına Gecesi İçin Organizasyon Şirketi İle Çalışmanın Avantajları Nelerdir?

Kına gecesi için bir organizasyon firması ile anlaşmak davet sahibini birçok yönden rahatlatıyor. Planlamasının organizasyon firmasına ait olması her şeyi daha net ve düzenli hale getiriyor. Organizasyon şirketleri bütün detayları düşünerek davetliler için en keyifli çalışmayı profesyonel bir şekilde ortaya koyuyor. Bu şekilde kına gecesi günü yaşanacak olan karmaşanın önüne geçiliyor ve daha keyifli vakit geçirilebiliyor.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Sünnet Davetiyesinin Özellikleri Nelerdir?

Sünnet Davetiyesinin Özellikleri Nelerdir? Düğün davetlerinde olduğu gibi sünnet düğünlerine özel davetiye hazırlanır. Davetin içeriğine göre bilgi mesajları yazılarak, gelmesi istenilen konuklara gönderilir. Sünnet organizasyonu, düğün olarak da kutlanabilir, kişisel tercihe göre mevlüt olarak da kutlanabilir. Kimi sünnet düğünlerinde kına gecesi yapılır. Sünnet...

Evlilik ve Süreçleri Hakkında Merak Edilenler

Evlilik ve Süreçleri Hakkında Merak EdilenlerToplumların varlığını sürdürebilmesi için temel yapı taşlarına dikkat etmesi gerekmektedir. Bunun için de bazı kurumların her asırda ve her zaman olması zorunluluktur. Aile kurumu bunların başında gelir. Aile bir toplum için oldukça önemlidir. İnsanların ilk eğitim aldığı okul ailedir. O yüzden ailenin yaşatılması ve...

Toplumumuzda Düğün Davetiyesinin Önemi Nedir?

Toplumumuzda Düğün Davetiyesinin Önemi Nedir?Davetiye, düğün hazırlıklarının en önemli safhasıdır. Düğün yaparken yapmanız gereken en önemli şeylerden biri, en iyi davetiye ile misafirlerinizi davet etmektir. Rulo şeklindeki davetiyeler, zarf şeklindeki davetiyeler, çiçek desenli ve resimli davetiyeler, isteğe göre basılmaktadır. En Güzel Modeller En güzel günleriniz...


Parse error: syntax error, unexpected '?' in /home/mertdavetiye/public_html/wp-content/plugins/official-facebook-pixel/core/FacebookServerSideEvent.php on line 94