fbpx

Çeltek Mh. No:38/B Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Kapıda Ödeme

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Düğün Davetiyenizi Seçtiniz Mi?

Düğün Davetiyenizi Seçtiniz Mi?

Davetiye kelimesi çok özel bir kelimedir, özellikle düğün kelimesi ile kullanıldığında daha bir değer kazanır bu kelime. Düğün yapmaya karar verildiği anda kişiler önce tarih belirler ve arkasından yapılacak hazırlıklar planlanır. Düğünün yeri, tarihi ve saati genellikle ilk düşünülen, planlanan kavramlardır. Bunlar belirlendikten sonra davetiye planlaması yapılır.

Davetiye seçimi çok önemli bir konudur çünkü o düğünden kalan önemli bir anıdır. Herkes zevkine göre bir model seçer ama davetiyenin düğünün sahipleri ile bir bağlantısı olması o basılı kağıdı daha bir değerli kılar.


DAVETİYE MODELLERİ

Davetiye modeli seçerken düğünün amacı yani evlilik mi sünnet mi olduğu konusu elbette çok önemlidir. Çünkü evlilik düğün davetiyelerinde tema aşktır, sünnet düğünü davetiyelerinde ise erkeklik ve cesurluk gibi konular işlenir.


SÜNNET DÜĞÜNÜ DAVETİYE MODELLERİ

Sünnet düğünü davetiye modelleri çok çeşitli olmakla birlikte seçim kriteri genellikle sünnet olacak çocuğun ilgi alanıdır. Aileler bazen kendileri karar verirler ama çocuğun fikrinin alınması önemli bir konudur. Davetiye seçiminde hazır modeller arasından seçim yapmak mümkün olduğu gibi özel tasarımlar yaratmak da mümkündür. Sünnet düğünü davetiyelerinde çocuğun fotoğrafı kullanılarak bir tasarlama yapılabilir. Ayrıca çocuğun sevdiği bir çizgi film kahramanı kullanılarak da düğün davetiyesi tasarlanabilir. Çocuğun ilgilendiği sanat ya da spor dalı ile ilgili bir düğün davetiyesi tasarımı da mümkündür. En özel sünnet düğünü davetiye modeli ise çocuğun çizdiği bir resim kullanılarak tasarlanmış olan modeldir.


EVLİLİK DÜĞÜNÜ DAVETİYE MODELLERİ

Evlilik düğünü davetiye modelleri de çok çeşitli olmakla birlikte bu konuda da özel modeller tasarlamak mümkündür. Evlilik düğünü davetiyesinde ana tema elbette aşktır. Aşk teması yardımcı temalarla birleştirilerek evlenecek çifti tanımlayan davetiye modelleri tasarlanabilir. Düğün yapacak çift düğün davetiyesinde aşklarını anlatan bir fotoğraf seçebilir. Kendi fotoğraflarının olduğu bir davetiye tasarlayabilirler. Ortak ilgi alanları olan bir sanat ya da spor dalı ile ilgili bir tasarım yaratılabilir.

Evlilik düğünü davetiyesi tasarımlarında evlenecek çift aynı meslek mensubu ise mesleklerine özgü tasarımlar çokça tercih edilmektedir. Örneğin Düğün yapacak çiftin mesleği sağlık ise ilaç kutusu ya da reçete örnek alınarak davetiye tasarımları mevcuttur. Düğün yapacak çift basın mensubu ise gazete, dergi ya da film şeridi benzeri davetiye tasarımları tercih edilebilir. Müzisyenler notaların kullanılarak tasarlanmış bir davetiyeyi tercih edebilir.

Ayrıca düğün davetiyesi mutlaka kağıt olmak durumunda değildir. Maliyeti fazla olmakla beraber anı olarak saklanacak bir obje üzerine de düğünle ilgili bilgilerin yazılması ile oluşturulan özel tasarımlar da mevcuttur. Bu objeler çoğunlukla kalem, magnet, minik şişeler, rozet, minik kutular olabilir. Yine bu anı amaçlı objeler de düğün yapacak çiftin aşk hikayesine yönelik olarak seçilmektedir.

Piyasada çok çeşitli davetiye modelleri olmakla beraber özel tasarım yapmak da mümkündür.

 

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Düğününüzün Sıkıcı Olmayacağından Emin Olmanın 6 Yolu

Düğününüzün Sıkıcı Olmayacağından Emin Olmanın 6 YoluEsneyen bir yüz, düğününüzde görmek isteyeceğiniz son şeydir… Bir düğüne katılmak çoğu zaman keyiflidir, ancak her zaman da bir zevk değildir. Gelin ve damadın istediği son şey, düğüne gelen misafirlerin yüzlerine baktıklarında, saatlerini kontrol ettiklerini ya da esnediklerini görmektir. Siz de o şanssız gelin ve...

Davetiye Modellerinin Özellikleri Nelerdir?

Davetiye Modellerinin Özellikleri Nelerdir?Davetiye Nedir, Özellikleri Nelerdir? Düğün, toplantı, nişan, sünnet, açılış ve seminer gibi etkinlere katılması istenen kişilere bu etkinliklerin günü, yeri, saat, gibi bilgilerin yer aldığı görselli, şekilli veya fotoğraflı kısa mektuplara davetiye denilmektedir. Özel olarak tasarlanan davetiye kâğıtlarına basılarak seçilen...

Sünnet Öncesinde Çocuklarınız İçin Öneriler

Sünnet Öncesinde Çocuklarınız İçin ÖnerilerSünnet, günümüzde pek çok çocuğun korkulu rüyası. Operasyon gününe kadar, elbette yaparım, yapmam gerekiyor diyen çocuklar, genelde operasyon gününde yahut operasyon başlamadan vurulan uyuşturucudan hemen sonra; kesinlikle sünnet olmak istemiyorlar. Bakıldığında, bunu aşmak için pek fazla yol yok ve çocukların özellikle uyuşturucu...