fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

342. Sk. No: 13/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 20:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Kişiliğinize Uygun Davetiye Seçimi

İnsanın kişiliği ve karakter yapısı, davetiye seçiminde dahi kendisini gösteren ve belirleyici unsur olarak ortaya çıkan bir etkendir. Özellikle eğlenceli bir davetiye oluşturulmak istendiği zaman, kişiliğinize uygun davetiye seçimi sağlanması gerektiğini unutmamak gerekir.

Ayrıca, davetiye seçimi; düğün veya toplu organizasyona katılacak olan insanlarda içerikle alakalı fikir oluşmasını sağlamak, katılım sayısını artırmak, organizasyonlarda ön plana çıkmak ve buna benzer faydalar için oldukça önem arz eder.

Bu bağlamda; kişiliğe uygun davetiye seçiminin ne olduğu, bu seçim esnasında nelere dikkat edilmesi gerektiği, örnek davetiye fikirleri nelerdir, başlıklarının da araştırılması gerekir.

Kişiliğinize Uygun Davetiye Seçimi Nedir?

Her insanın kişiliği birbirinden oldukça farklı olmakla beraber, kişinin kendi içerisinde barındırdığı özelliklerden bazılarının ön plana çıktığı görülecektir. Bu özellikler ve duygu durumları; kararlı, sakin, eğlenceli, şakacı veya konuşkan gibi pek çok şekilde dışa yansıyabilir.

Belirtilen her özellik, diğer özelliklere oranla karaktere daha fazla yansıdığı için; diğer insanlar tarafından kolay bir şekilde fark edilebilen, yakın çevre tarafından tanımlanmaya yardımcı olunan ve bazı durumlarda konuşma arasında eğlenceli sözlere neden olan karakter özellikleridir.

Öne çıkan bu özelliklerin kullanılması ve davetiye seçimine yansıtılması ise, etkinliğin daha dikkat çekici bir izlenim bırakmasına neden olacaktır.

Kişiliğinize Uygun Davetiye Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Kişiliğe uygun olan davetiye seçimi yapılacağı zaman, hangi kişilik özelliğinin daha çok öne çıktığının belirlenmesi gerekir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, bir insanın aynı anda iki zıt karakter özelliğini yansıtmıyor olduğudur. Örnek olarak, bir insan; hem sinirli hem de çok yumuşak, hem çok eğlenceli hem de depresyona meyilli bir halde olamaz.

Bunlardan bir tanesinin daha fazla önde olması gerekirken, birden fazla özelliğin (zıt özellikler de dahil) aynı kişide bulunması halinde ‘kararsız ve değişken’ kişilik özelliği karşı tarafa yansıyacaktır. Tüm bu özellikler, davetiye seçilirken kullanılarak oldukça eğlenceli sonuçlar elde edilebilir.

Kişiliğinize Uygun Davetiye Seçimi Örnekleri

İnsanların, kendi kişiliğine uygun bir davetiye seçimi yapması gerekir. Bu konuda alınacak fikirler, davetiye seçiminde kullanılabilir.

Örnek olarak:

  • Kişilik yapısının sinirli olması: Net cümleler içeren bir davetiye seçimi yapılmalıdır.
  • Eğlenceli kişiliğin olması halinde: İçeriğinde şakalar olan veya zarf açılır açılmaz insanlara tebessüm veren içerikler olan bir davetiye seçilmelidir.
  • Depresyona meyilli bir kişiliğin olması durumunda: Acı duygusu kullanılarak içeriğin ilgi çekici bir hale getirilmesi gerekir. Özellikle davetiye yazısı içerisinde ‘katılım sağlamazsanız, bugün de sizin için üzüleceğiz’ gibi cümleler kullanılabilir.
  • Kişiliğin sade ve duru güzelliklere önem veriyor olması halinde: Yalnızca davet yeri, saati ve davetle alakalı bilgiler içeren ve sade bir yazı ile insanları davet eden bir davetiye seçilebilir.

Belirtilen davetiye örnekleri, insanların seçim yapacakları zaman aklında bulundurarak daha güzel seçimler yapmalarına olanak sağlar. Ayrıca, belirtilen tüm maddeler yalnızca davetiye için geçerli değildir. Davetiyelerin yerleştirilecek olduğu zarflar için de aynı maddelerin uygulanması mümkündür.

Kişiliğinize Uygun Davetiye Seçimi Nerede Yapılır?

Davetlerin ciddi bir nitelik taşıması, bu alanlara yapılacak olan çağrıların da biraz daha resmi bir his bırakmasına neden olmuştur. Doğal olarak, internet ve internet üzerinden paylaşımın yaygın olmasına rağmen davetiyeler elden teslimle verilir.

Fiziki olarak alınacak bu davetiyeler, baskı yapılan alanlardan alınmalıdır. Bu alanların başında; matbaa merkezleri, dijital basım alanları ve davetiye alanında öne çıkan platformlar yer alır. Kişiliğe uygun seçilecek davetiyeler için bu alanlara gidilmesi ve talep oluşturulması gerekir.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Uygun Fiyatlara Davetiye Seçmenin Püf Noktaları

Uygun Fiyatlara Davetiye Seçmenin Püf NoktalarıDüğün, nişan, sünnet gibi aktivitelerde yapılacak olan aktivitelerin ne zaman nerede yapılacağına dair bilgiler davetiyelerin içerisinde kendine yer bulmaktadır. Geçmişten günümüze artık davetiyeler konusunda oldukça ciddi çalışmalar yapılmaya başladı. Böyle olunca da çiftlerin akıllarında ciddi soru işaretleri oluşabiliyor....

Kaliteli Gelinlik Seçimi Rehberi

Kaliteli Gelinlik Seçimi RehberiEvlilik, çok önemli bir mefhum ve günümüzde yepyeni geleneklerle “düğün tazeleme” etkinlikleri düzenlense de; hiçbiri şüphe yok ki ilk düğün kadar değerli değil. Erkek tarafının pek de endişelenmediği yahut endişelendiğini olabildiğince belli etmemeye çalıştığı o günlerde; en çok endişeli ve tedirgin görünen...

SEDEF SÜNNET-6237

SEDEF SÜNNET-6237DAVETİYE ÖZELLİKLERİ ...


Parse error: syntax error, unexpected '?' in /home/mertdavetiye/public_html/wp-content/plugins/official-facebook-pixel/core/FacebookServerSideEvent.php on line 94