fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

342. Sk. No: 13/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 20:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Düğün Temasına Göre Davetiye

Düğün telaşı kişilerin hayatında yaşadığı en güzel heyecanlardan biri olmaktadır. Kişiler bu özel günlerinde her şeyin mükemmel olmasını istemektedir. Düğün ortamı, pasta, gelinlik, damatlık, süsler gibi pek çok ayrı figür bulunmaktadır. Ama tüm figürler kadar önemli bir durum daha vardır. Düğün davetiyesi önemli bir konu olmaktadır. Çünkü kişiler bu davetiyeyi hatıra olarak saklamaktadır.  Düğün davetiyesine bakarak kişiler düğün hakkında fikir sahibi olmaktadır.

Düğün için yapılan her şeyin özel olması istenir. Çünkü kişilerin bu özel günündeki her ayrıntının önemi bulunmaktadır. Davetiye ile kişiler düğün konsepti hakkında fikirde sunmaktadır. Uyumlu olması için davetiyelerin ayrıntısına dikkat etmek önemli olmaktadır. Sade veya şatafatlı olabilirler.

Vintage Düğün Davetiyesi 

Günümüzde vintage davetiyeye çok sık rastlanmaktadır. Ortam veya gelinlik ile bağlantılı vintage davetiye hazırlanmaktadır. Çiftler son zamanlarda davetiyelerde vintage esintileri çok tercih etmektedir. Nostaljik temalı düğünler için çok uygun tema olmaktadır.  Düğün ortamına göre seçim yapacak olan kişiler vintage davetiyeye yönelmektedir. Kişiler kır düğünü veya tarihi mekanlarda düğün yapacaklarsa vintage davetiye seçmektedir.

Davetiye dizaynında bu esintiler görülmektedir. Davetiyelerin renkleri, görüntüsü, süsleri ile nostalji rüzgarları esmektedir. Genellikle dantelli figürler ile süslenmektedir. Kişiler kimi zaman çocukluk resimleri ile davetiyeyi süslemektedir. Retro fotoğraflar ise davetiyeye ayrı bir hava katmaktadır. Retro davetiyenin modası ise hiç bir zaman batmamaktadır. Güzel bir hatıra olmaktadır.

Sonbahar Temalı Düğün Davetiyesi 

Düğünler genellikle ilkbahar ve yaz dönemlerinde yapılmaktadır. Ama bunun dışında da düğün yapılması söz konusu olmaktadır. Düğün temalı davetiye yapılırken mevsimde bir tema olarak ele  alınabilmektedir. Kişiler sonbahar döneminde düğün yaptıklarında buna uygun bir tema yaratılmaktadır. Kişiler için kalıcı bir anı olmaktadır. Sonbahar temalı bir davetiyede soft renkler tercih edilmektedir.

Davetiye üzerinde  kurumaya yakın çiçekler, sonbahar manzaraları olabilmektedir. Hatta kuru çiçek ilave edilmiş davetiye yapmak mümkün olmaktadır. Çiftlerin bir sonbaharda beraber çekilmiş bir resmi davetiyeye işlenebilir. Renkler pudra pembe, saman sarısı, yeşil tonlarında olmaktadır. Kişiler davetiyeyi görünce bile düğün ortamını gözlerinde canlandırmaktadır. Düğün ortamı ve süslemelerde  buna uygun olmaktadır.

Müzik Konseptinde Davetiye

Gelin ve damat müzik tutkunu olabilir. Ortam ona göre hazırlanmıştır. Düğün boyunca müzik ziyafeti yaşatmayı planlıyorlardır. Bu durumda düğünde müzik temalı bir davetiye kaçınılmaz olmaktadır. Bunun yanında kişilerin müzik ile bağlantılı olması davetiyeye yansıma yapabilir. Hiç bir bağlantı olmasa bile müzik aslında insanların ortak dilini ortaya koymaktadır. Bunun için anlamlı bir mesaj olabilmektedir.

Gelin ve damat aşkı müzik ile temsil etmektedir. Sevdikleri bir parçaya davetiye üzerinde yer vermeleri mümkün olabilir. Düğün dansını da o parça ile yapmayı seçebilirler. Böylece anılarda güzel bir  bütünlük oluşmuş olur. Notalar davetiye üzerinde hayat bulabilir. Düğün teması ile farklı bir hava yaratmak mümkün olmaktadır.

Film Temalı Davetiye 

Gelin ve damat bir canlandırma yapmak isteyebilir. Yaşanmış bir olay üzerinden hafızalara temas edebilir. Film temalı bir davetiye ile bunu yapmak mümkün olmaktadır. Pek çok kişinin bildiği bir film karesini davetiye üzerinde kullanmaları söz konusu olabilmektedir. Romantik bir aşk filminin sahnesi kullanılabilir. Kişiler film kahramanlarının yerini kendileri alabilmektedir. Kişilerin tercihine göre değişmektedir.

Sinema tutkunu kişiler bu tutkularını yaşamlarının en güzel gününe taşımaktadır. Hayatlarının filmdeki gibi mutlu sonda bittiğinin mesajını verebilirler. Bu konuda birbirinden güzel film seçenekleri bulunmaktadır. Kişilerin kendilerini en yakın hissetleri filmleri kullanması yüzleri gülümseten bir anı olabilir. Vizyona çıkan bir afiş düğün davetiyesi olabilir.

Deniz Konsepti İle Davetiye Yaratmak 

Deniz temalı davetiyelerde çok sık kullanılmaktadır. Bu tarz davetiyeler cıvıl cıvıl renkleri ile dikkatleri çekmektedir. Yaz mevsimi yapılan düğünlerde kullanımı söz konusu olmaktadır. Kişiler yazın sıcaklığını ve enerjisini davetiyelere yansıtmaktadır. Canlı renkler, çiçekler, tabiat manzaraları olabilir. Kişilerin heyecanı davetiyeye yansımaktadır. Tek sayfa ya da katlanan davetiyeler kullanılmaktadır. Davetiyeler zarflı ya da zarsız olarak yapılmaktadır.

Düğün sahipleri düğün mekanı için deniz kenarı seçmiş olabilirler. Bu davetiye ile konsept uyumu sağlanmaktadır. Kişiler ortam ile birlikte davetiyeyi bütünleştirmektedir. Uyum düğün ortamında önemli olmaktadır. Kişiler mekan ile davetiye temasını, gelin ve damat kıyafetini birleştirmektedir. deniz ve güneşin enerjisi ve yaz esintisi davetiyelerde hissedilmektedir.

Nişan Davetiyesi 

Düğün davetiyeleri düğünlerin önemli bir detayı olmaktadır. Günümüzde online davetiyede olmaktadır. Teknoloji ile birlikte kişilerin davetiye alışkanlıkları değişiklik göstermektedir. Ama davetiye kullanımı hala önemli olmaktadır. Kişilerin elinde hatıra kalması hoşa gitmektedir. Düğün dışında nişan törenleri de önemli olmaktadır. Nişan törenine kişileri davet etmek için davetiye yapılmaktadır. Nişan davetiyesi içinde kişiler konsept belirlemektedir.

Nişan evde veya bir mekanda olabilmektedir. Ama önemli olan kişilerin davet edilmesi için konsepte uygun davetiye tasarlanması olmaktadır. Nişan davetiyesi içinde nişan mekanı, tarih ve kişilerin isimleri yer almaktadır. Ayrıca nişanı yapılan kişilerin anne baba isimleri de yazılabilir. Davetiyenin ortama göre hazırlanması sırasında düğün davetiyesinden daha sade bir seçim yapılabilir.

Afiş Şeklinde Davetiye 

Her geçen gün yeni bir davetiye şekli ortaya çıkmaktadır. Kişiler farklılık için değişik fikirleri ortaya koymaktadır. Düğün ortamından farklı olarak bir düğün davetiyesi de planlamak mümkün olmaktadır. Kişiler afiş davetiyede kullanmaktadır. Esprili ve güzel bir davetiye ortaya çıkmaktadır. Kişiler davetiyeyi yıllar sonra gördüklerinde yüzlerinde gülümseme oluşacaktır. Gelin ve damat romantik veya ilginç bir bir resimlerini davetiyeye dönüştürmektedir.

Bu davetiye ile düğün teması birleşebilmektedir. Kişiler düğün sırasında kendi yaşamlarından kesitler olan barko vizyon gösterisi sunabilir. Bu şekilde davetiye ile ortam bütünlüğü sağlanmaktadır. Kişilerin ruhuna dokunan bir davetiye hazırlanmış olmaktadır. Davetiyedeki görüntüyü bir slogan ile taçlandırmak ise mümkün olmaktadır.

Düğün Davetiyesi Maliyeti 

Düğün davetiyesi için konsept uyumu önemli olmaktadır. Kişiler mekana, işlerine veya gelinlik şekline göre davetiye yapabilmektedir. Ayrıca mevsime göre davetiye seçimi yapılması mümkün olmaktadır. Davetiyelerde farklı maliyetler söz konusu olmaktadır. Çünkü maliyeti belirleyen farklı faktörler bulunmaktadır. Kullanılan kağıt kalitesi maliyeti etkilemektedir. Kalın veya ince olmasına göre değişmektedir.

Düğün sahipleri var olan bir tasarımı seçtikleri zaman maliyet azalmaktadır. Ama yeni tasarım istedikleri zaman maliyet artmaktadır. Sayfa sayısının fazla olması maliyet faktörü olarak kişilerin karşısına çıkmaktadır. Ayrıca zarf olması artı bir maliyet getirmektedir. Günümüzde geri dönüşümlü kağıtta kullanılabilmektedir. Bu çevreye dost ürün ve uygun fiyat anlamına gelmektedir.  Pek çok faktör davetiye maliyetini etkilemektedir.

Üç Boyutlu Davetiye 

Her sektörde olduğu gibi düğün sektöründe de yeniliklerin ardı arkası kesilmemektedir. Üç boyutlu davetiye ile farklı bir hava yakalanmaktadır. Bunu ahşap bir davetiye ile sağlamak mümkün olmaktadır. Kişilerin resimleri olabileceği gibi farklı bir temada olabilmektedir. Birbirinden farklı ve şık tasarımlar bulunmaktadır.

Renkli bir davetiyede de üç boyutlu bir görüntü elde edilmektedir. Kişilerin karikatürize edilmiş bir resimleri kullanılabilir. Doğadan hoşlanan kişiler için ise yaprak figürlü üç boyutlu davetiye yapılmaktadır. Ayrıca düğün mekanına göre üç boyutlu davetiye seçilmesi mümkün olmaktadır. Davetiyeler için pek çok seçenek bulunmaktadır.

 

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Düğün Öncesinde Yapılması Gereken Saç Bakımları

Düğün Öncesinde Yapılması Gereken Saç BakımlarıYaz ya da kış fark etmeksizin düğün hazırlıkları, kaldıkları yerden pek çok çift için devam ediyor. Hem ailelerin hem de bireylerin şüphe yok ki oldukça heyecanlı bir süreçte geçirdikleri bu hazırlıklarda kadınlar için en önemli olaylardan bir tanesi, saç meselesi. Bakıldığında, saçın bakımı ve benzeri uğraşlar için...

Düğün Öncesi Cilt Bakımı Önerileri

Düğün Öncesi Cilt Bakımı ÖnerileriDüğün, çiftlerin hayatlarını birleştirdikleri özel bir gündür. Her çift düğünde mükemmel olmak ister. Kusursuz görünmek için de düğün öncesinde birtakım hazırlıklar yaparlar. Yapılan bu hazırlıklarından biri de cilt bakımıdır. Cilt bakımı, düğün öncesi yapılan hazırlıkların başında gelir. Özellikle de gelin...

Yurt Dışında Düğün Yapılır Mı? Yurt Dışında Evlenmek

Yurt Dışında Düğün Yapılır Mı? Yurt Dışında EvlenmekYurt dışında evlenme fikri, evlenmeyi düşünen pek çok kişi için oldukça cazip görünür. Burada önünüzde iki seçenek olacak, ya sizin, ailenizin ve sevdiklerinizin yaşadığı şehirde büyük bir düğün, ya da daha küçük bir grup ile yurt dışında düğün yapmak. Kalabalık düğünlerden hoşlanıyorsanız ve bu mutluluğunuzu...