fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

342. Sk. No: 13/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 20:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Evlilik Hazırlıkları Nelerdir?

Evlilik dünya üzerindeki belki de en önemli kararlardan biridir. Spontane ilerleyen yaşam tarzınızda aniden hayatınıza biri girer ve tüm yaşam tarzınız bir anda değişiverir. Artık merkeziniz o kişi olmaya başlar. Eğlenirsiniz, birbirinizi tanırsınız, vakit geçirirsiniz. Zaman geçtikçe artık bir adım atmanın zamanı geldiğini düşünür ve evlenmeye karar veririsiniz. Bu nedenle bu birlikteliği evlilik teklifi ile taçlandırır ve evlilik adımının ilk temelini atmış olursunuz. Ancak evlenmek ciddi ve yorucu bir karardır. Çünkü bundan sonrası evlilik hazırlıkları olacaktır.

Evlilik adımınızı yönlendirmek ve ayarlamak tamamen sizin isteğiniz doğrultusunda olacaktır. Evlilik hazırlıkları bir kaç ana başlık altında toplanır ve detayları sizin olmasını istediğiniz plan doğrultunda hazırlayabilirsiniz. Evlilik hazırlıklarının temelini oluşturan bu hazırlıkları tamamladığınız taktirde her şey hallolmuş olacaktır. Geriye güzel bir tatil ve bir ömür boyu sevdiğiniz ile geçirebileceğiniz bir yaşam olacaktır. Peki, nedir bu evlilik hazırlıkları, gelin birlikte bakalım.

Evlilik hazırlıkları şunlardır;

  • Evlenme teklifi
  • Kız isteme ve söz kesim töreni
  • Nişan hazırlıkları
  • Çeyiz hazırlıkları
  • Kına gecesi hazırlıkları
  • Düğün Hazırlıkları
  • Fotoğraf çekimi hazırlıkları
  • Balayı hazırlıkları

Evlenme Teklifi

Evlilik kararı almış kişiler her ne kadar bu kararı birlikte vermiş olsalar da evlilik teklifi erkekler tarafından yapılır. Evlenme teklifinde önemli noktalardan biri tek taş yüzüktür. Her genç kız evlenmek için sevdiği adamdan tek taş bekler. Zaten tek taş olmadan bir evlenme teklifi düşünülemez.

Tektaş hallolduktan sonra geriye evlenme teklifini nerede yapacağınız kalıyor. Evlenme teklifini edeceğiniz yeri seçerken, o yerin anlamlı ve özel olmasına dikkat edin. Bu sayede anılarınıza bir yenisini daha eklemiş olursunuz.

Kız İsteme ve Söz Kesim Töreni

Öncelikle çift olarak evlenme kararınızı evlilik teklifi ile taçlandırmış olsanız da aileler arasında henüz bilinmediği için kız isteme töreni yapılması gerekiyor. Bu sayede aileler çocuklarının verdiği bu kararı aralarında konuşmuş olacak ve birbirlerini tanıyacaklardır. Aileler tarafından da onaylanan evlilik kararının ardından kahveler içilir. Tabi damada özel olarak tuzlu kahveyi unutmayın. Kız isteme töreninin ardından işin adını koymak için söz kesme töreni yapılır. Bu sayede çiftler evlilik yolunda kesin olarak ilk adımlarını atmış olurlar.

Nişan Hazırlıkları

Bir diğer önemli konulardan biride tabi ki de nişan hazırlıklarıdır. Nişan hazırlıkları, söz kesme törenine göre nispeten bir az daha zahmetlidir. Öncelikle yapmanız gereken nişan törenini nerede yapmak istediğinizdir. Nişan yapılacak yer belirlendikten sonra nişan pastanı, nişan yüzükleri, nişan süslemeleri, nişan tepsisi, nişan bohçası, nişan elbisesi gibi halletmeniz gereken birçok konu vardır. Nişan hazırlıkları evlilik yolunda atacağınız ikinci adımdır. Hazırlık aşaması sizi bir az yorsa da sonunda mutlu son varsa her şeye değer.

Evlilik Hazırlıkları Nelerdir?

Evlilik Hazırlıkları Nelerdir?

Çeyiz Hazırlıkları

Öncelikle yeni bir ev ve aile kurmak için her şeyi yeniden almak ve dizayn etmek gerekiyor. Bu aşamada da çeyiz hazırlıkları devreye giriyor. Belki de evlilik hazırlıkları sırasında en çok yorulacağınız ve bir o kadar da keyif alacağız kısım çeyiz hazırlıklarıdır. Burada önemli olan çeyiz hazırlıkları için bir bütçe hazırlamanız ve gerekli olan eşyaları almanız olacaktır.

Kına Gecesi Hazırlıkları

Evet! Artık evliliğe son bir adım kaldı. O da tabi ki de nişan gecesi hazırlıklarıdır. Nişan düğünden öncesi son duraktır. Artık yoruldunuz ve bu düğüne kalan son adımda kına gecesi organizasyonu, kına gecesi malzemeleri gibi durumları hallettiğinizde son olarak bu güzel gecenizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Düğün Hazırlıkları

Evlilik hazırlıklarında son aşama düğün hazırlıklarıdır. Düğün hazırlıkları içerisinde; Nikah işlemleri, nikah şekeri, davetli listesi, düğün davetiyesi, düğün mekanı, gelinlik, ayakkabı, çiçek, damatlık, düğün müzikleri ve gelin arabası gibi durumlar yer alıyor. Düğünde sorunsuz bir şekilde bittiğinde artık evlilik hazırlığınızı tamamlamış olursunuz.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Kına Gecesi İçin En Popüler Şarkı Listeleri

Kına Gecesi İçin En Popüler Şarkı ListeleriKına gecesi düzenlemek isteyen ve kına gecesi için popüler şarkı listeleri hazırlamak isteyen her insan, bazı unsurları dikkate alarak hazırlama yapmalıdır. İlk olarak, kısa gecesinde gerçekleştirilmek istenen bir etkinlik olabilir. Bu etkinlik ve kına gecesi akışının hangi zamanlarda yapılacağını bilmek, popüler olan şarkılardan...

Düğün Bütçesi Planlama 2019

Düğün Bütçesi Planlama 2019Almış olduğunuz romantik evlilik teklifi ve zamanın belirlemesinin ardından hayallerinizi süsleyecek bir törenin gerçek olması için doğru bir bütçe planlaması yapılmalıdır. Belirlenecek bütçe; her başlığa ne kadar harcanabileceğini belli edecektir. Düğün masrafları arasından en önemli olanları belirlemek ve tecrübeli dostlardan...

SEDEF SÜNNET-6200

SEDEF SÜNNET-6200DAVETİYE ÖZELLİKLERİ ...