fbpx
Whatsapp Bilgi Hattı

342. Sk. No: 13/A Merkez/KARAMAN 0 530 442 27 72 Mesai: 08:00 - 24:00

MERT DAVETİYE

En kaliteli düğün davetiyesi modelleri.

Mutlu evliliğinize giden ilk adımda sevdikleriniz için hazırlatacağınız nişan davetiyesi kataloglarımızı inceleyin.

Oğlunuz için aradığınız birbirinden farklı sünnet davetiyesi çeşitleri

En yeni tasarımlar, en kaliteli baskı ile davetiye sitemizde.

FACEBOOK'TA BİZ

Gelin İle Beraber Kuaföre Kimler Gider?

Düğünlerin yaygın hale gelmesi ve insanların; dış görünüş olarak birbiriyle yarışır halde olması; düğün hazırlıklarının daha özen gösterilerek gerçekleştirilmesine, özellikle gelin ve yakınlarının daha çok bakım yapmalarına neden olmuştur. Düğün zamanı ve özellikle düğünün olduğu gün yapılacak bakım ve hazırlıklar için; gelin ile beraber kuaföre kimler gider? Neden gelinle birlikte başka insanlar da gelmelidir, başlıklarına da bakmak gerekecektir.

Gelin İle Beraber Kuaföre Neden Başkaları Da Gider?

Düğün günü içerisinde yapılacak olan hazırlıkların başında, özellikle gelinin hazırlanması etkinliği gelir. Kültür olarak da kuaföre gelinin yalnız gönderilmiyor olması, kuaföre giden insanların ve kuaförde geçirilen zamanın çeşitlendirilmesine neden olmuştur. Son zamanlarda oluşan bu akım ile birlikte, gelin ile bazı insanların kuaföre gitmesi daha gerekli görülmeye başlanmıştır.

Bununla beraber, kuaföre gelin ile birlikte gitmesi gerekenler:

  • Gelinin varsa kız kardeşi veya görümcesi
  • Yakın kuzenlerinden olan kız çocukları veya kadınlar
  • Gelinin annesi veya kayınvalidesi
  • Nedimeler ve gelinin yakın kız arkadaşları

Kuaföre giderek, gelinin yanında olması gereken insanlardır. Yapılacak bir etkinlik söz konusu olduğu zaman, kuaförden önce bazı yerlere gidilerek eğlenme durumu veya düğün için prova yapılacak olabilir. Bu sebeplerle mutlaka; nedimelerin, yakın kız arkadaşların ve isteğe bağlı aile büyüklerinden olan kadınların kuaföre gitmesi gerekir.

Gelin İle Kuaföre Kimler Gitmemelidir?

Kuaföre gidilmesi eylemi, düğün günü için önem arz eden bir etkinliktir. Bu nedenle; kuaföre gelin ile beraber gidecek ve gitmeyecek olan insanların çok iyi belirlenmesi ve kuaför gününde huzursuzluk yaşanmaması gerekir.

Bu kapsamda, gelin ile birlikte kuaföre gidemeyecek olan insanlar şöyledir:

  • Gelin ile arasında küslük bulunan ve bu küslüğün ruh halini düşürücü bir duruma neden olduğu insanlar
  • Tartışma çıkarma potansiyeli olan ve kuaför içerisindeki ortamın huzurunu bozabilecek insanlar
  • Damat tarafında bulunan ve damadın tanıdığı insanlar içerisinden; gelinin utandığı, yanında rahat edemediği veya sevmediği insanlar yer ediniyor olabilir. Düğün gününün eğlenceli halini bozmamak için bu tür insanların gelinle birlikte kuaföre gelmemesi gerekir.
  • Erkeklerin yer aldığı kuaför etkinlikleri, gelinin arkadaşları tarafından onaylanmıyor olabilir. Bu durumda, erkeklerin gelinle birlikte kuaföre gitmemesi gerektiği unutulmamalıdır.

Düğün günü gerçekleştirilecek olan kuaföre gitme etkinliği, bir nevi bekarlığa veda partisi ile birleştirilerek kutlanan bir etkinlik yerine geçecektir. Bu nedenle, belirtilen insanların gelinle birlikte kuaföre gitmemesine önem verilmelidir.

Gelin İle Beraber Kuaföre Gidecek Olanlar Nasıl Belirlenmeli?

Gelinin yanında kuaföre gidecek olanlar, eğer etkinlik varsa; bu etkinliğin içeriğine, kimler için uygun olduğuna ve gelinin yakın çevresindeki insanların özelliklerine göre belirlenir. Etkinlik olmaması durumunda ise, huzurun korunması ve gelinin tam olarak hazırlanması kıstas alınır. Belirlenen isimler bir kağıda not alınır ve kuaföre gidilmeden önceki günlerde, gelecek olan insanların hazır bulunması için haberdar olması sağlanır.

Gelin İle Beraber Kuaföre Gidenler Ne Yapar?

Düğün zamanı geldiğinde gelin ile kuaföre gidenler, gelinin hazırlanması sürecinde yardımcı olmalıdır. Özellikle, makyajı tamamlanan gelinin kıyafet giymesi gerekir. Gelinliğe makyaj bulaşmaması için, gelin ile beraber gelen insanların da yardımcı olması sağlanır. Gelinliğin sırt kısmındaki fermuar çekilir ve varsa ipin bağlanması tamamlanır.

Gelin hazır hale geldikten sonra, düğüne katılım için yardımcı olan insanların da hazırlanması gerekir. Saç ve makyajlarını tamamlayan bu insanlar, kuaför çıkışından düğün alanına kadar geline yardımcı olmaya devam ederler. Ayrıca, eğer düğün planı içerisinde yer alıyorsa; kuaför sonrası fotoğraf çekimine katılım ve gelinin poz vermesine yardımcı olunması sağlanacaktır.

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

Nikah İçin 2021 Gelinlik Modelleri

Nikah İçin 2021 Gelinlik ModelleriNikah, aile kurmak isteyen erkek ve kadının bu isteklerini resmi makamlar önünde beyan etmesi yani resmileştirmesi olarak bilinmektedir. Evlilik aşamasında olan bireylerin nikah için özel hazırlıklar yapması gerekir. Kadınların nikah için yapacağı en özel hazırlıksa şüphesiz gelinlik seçimidir. Gelinlik seçimi, bu elbiseyi giyecek...

Davetiye Seçiminde İşinizi Kolaylaştıracak 5 Bilgi

Davetiye Seçiminde İşinizi Kolaylaştıracak 5 BilgiDüğün tarihi yaklaşmaya başladıkça çiftlerin elleri ayakları birbirine dolaşıyor. Böyle olunca da dikkatli bir şekilde yapılması gereken seçimler, çok daha zor bir şekilde gerçekleştirilmiş oluyor. Düğün davetiyesi seçimi de çiftlerin dikkat etmeleri gereken konulardan bir tanesi. Yapılacak olan seçimler esnasında gerekli...

Kısa Gelin Saçı Modelleri

Kısa Gelin Saçı Modelleriİlerleyen günlerde gelin olmayı düşünen bir gelin adayı için gelinlik modelinden daha önemli ne olabilir? Tabi ki bir düğün saçı modeli! O büyük gün geldiğinde her gelin; güzel, şık ve çarpıcı görünmek ister. Düğün fotoğrafında güzel çıkmak da önemlidir. Kısa saçlara sahipseniz ve gelin saçı konusunda seçeneklerinizin...